Мақсаты: 1.сабакка байланысты улттык киимдерди қатесіз айыра алу, сурет сала алу. 2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алу 3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алу |
Қүтілетін нәтиже:1.сабакка байланысты улттык киимдерди қатесіз айыра алады, сурет сала алады. 2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алады 3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алады |
Қолданатын әдіс-тәсілдер: Суретпен жұмыс Топтық жұмыс Жеке жумыс 1топ-зергер буйымдар 2топ- улттык киимдер 3топ- казына кара ойлан тап «Кім тапқыр» сикырлы сандык мига шабуыл |
Негізгі дереккөздер: Оқулық 3 сынып, Интернет көздері, суреттер.интербелсенди такта,стикер,гуащ,плакаттар |
Сабақ мазмұны |
Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті және жазбалары | Оқушының іс-әрекеті |
3 минут | Ұйымдастыру Сыныппен амандасу Сандык ишине откен сбакка байланысты заттар немесе суреттер салып,сол аркылы топка болу. Бағалау бетшелері таратылады | Амандасады Заттар аркылы 3 топқа бөлініп отырады Бағалау бетшелері арқылы сабақ бойына өзара бағалау жүреді |
3 минут | Өткен сабақты «Қара, ойлан, тап» әдісі бойынша еске түсіру | Ұлттық киімдердің суреттерін көрсету арқылы атауларын еске түсіріп,айтады Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі |
5 минут | Ұлттық киімдердің суреттерін көрсету арқылы атауларын еске түсіріп,айтып,видеоролик көрсету арқылы жаңа сөздерді таныстырып жаңа тақырыпқа көшу | Суреттерді көру арқылы жаңа сөздерді қайталайды,видеоролик корип, жаңа тақырыпты тауып жазады. Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі |
15 минут | Балалар балалар ажелер сандыкта не сактайды,билесиндер ме? Деген сурак кояды. Окушылар билгендерин толыктырады 1топ-зергер буйымдар 2топ- улттык киимдер 3топ- казына әңгіме немесе диалог құрастыру. | берілген сурактарды топтастыра отырып, постер дайындайды. өз постерин қорғайды. (жоғарғы деңгейдегі оқушылар әңгіме құрастыруы мүмкін) Жақсы жауап берген топ багдаршам аркылы багаланады |
| | |
10 минут | Жеке деңгейлік тапсырма: барлық оқушыға бірдей сурет салу тапсырылады. Тапсырма: 1. Суреттің атауын жазу 2. Суретке кем дегенде 3 сөйлем құрау 3. Суретке кем дегенде 5 сөйлем құрау 4. Сурет бойынша жүйелі әңгіме құрастыру | Суреттің атауын барлық оқушылар жаза алады. Төменгі деңгейдегі оқушылар сурет бойынша кем дегенде 3 сөйлем жаза алады. Орта деңгейдегі оқушылар сурет бойынша 5 сойлем жаза алады Жоғарғы деңгейдегі оқушылар сурет бойынша жүйелі әңгіме құрастырады Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі. |
2 минут | Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек» 2 жұлдыз – оқушылар ұнаған нәрселерді стикерге жазып, тақтадағы себетке салады 1 тілек – оқушылар ұсыныстарын стикерге жазып, себеттің сыртына қалдырады. | Бұл әдісте оқушылар өздеріне және сабаққа кері байланыс жасайды. Және мұғалімге келесі сабағын жоспарлауға көмектеседі. |
5 минут | Бағалау. Сабақ бойына жұлдызшалар берілу арқылы формативті бағалау жүрген болатын. Сонымен қатар оқушылар табыс критерийлері арқылы өзара бағалау жүргізеді. 1. улттык киимдерди қатесіз айыра алады – 3 2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алады-3 3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алады – 4 Бағалау бетшесі арқылы оқушылар бірін-бірі, өзара және өзін-өзі бағалайды. Кери байланыс парагын толтырады | Жұлдызшалар арқылы оқушылар сабаққа ынталанады. Сонымен қатар табыс критерийінің ең жоғарғы деңгейіне жетуге талпынады. Өзара және өзін- өзі бағалау жүреді. Өздерін реттей алады. Бірін-бірі оқытады, үйретеді. Топтық жұмыста біріне-бірі көмектеседі. Бағалау бетшесінің құрылыма қарай ұпай арқылы сумативті бағалау жүреді.Кери байланыс парагы журеди |
1 минут | Қорытындылау. Әр оқушы бір-бір жаңа сабакка байланысты сөздерді айтып шығады. | Әр оқушы бір-бір сөзден айта отырып «аже сандыгындагы казына » тақырыбына байланысты жаңа сөздерді еске түсіреді. |
1 минут | Үй тапсырмасы Әр оқушы өз суреттин бейнелеп келу,сандыкта не блуы мумкин туралы әңгіме жазу |