kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Металды қолмен және механикалық түрде өңдеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

оқушылардың  білімін жетілдіру және үйрету.

кеңістіктің ерекшеліктерін және бөлшектерін, көңіл-күйлерді, форма мен кескін арасындағы әр түрлі мағыналық байланыстарды қарастыра бастау

қауіпсіздік техникасын сақтап және  оның маңыздылығын түсіне бастап, материалдар мен құралдарды  пайдалану. Металл және т.б.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Металды қолмен және механикалық түрде өңдеу»


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім: Металды қолмен және механикалық түрде өңдеу


Мектеп:


Күні:

Сынып: 9


Мұғалімнің аты-жөні:



Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы


Металдың бетіне сурет және белгі салу


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

оқушылардың білімін жетілдіру және үйрету.

кеңістіктің ерекшеліктерін және бөлшектерін, көңіл-күйлерді, форма мен кескін арасындағы әр түрлі мағыналық байланыстарды қарастыра бастау

қауіпсіздік техникасын сақтап және оның маңыздылығын түсіне бастап, материалдар мен құралдарды пайдалану. Металл және т.б.

Сабақ мақсаттары

  • Тоқсандық жиынтық тапсырманы орындайды;

  • Аралас басқа материалдармен қамзолды безендіреді;

  • Қауіпсіздік ережелерің сақтайды.


Дескрипторлар

• Жиынтық жұмысты жүзеге асырады;
•Металл бұйымдарының ерекшеліктеріне мән береді.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Металл, болат, шапқы, шекіме чеканка

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Металл деген не?

Түсті металл деген не?

Қара металл деген не?

Металлдың қасиеттері жайлы атап бер?

Құндылықтарды

дарыту

Пәнге деген сүйіспеншілікті тәрбиелеу, өзара түсіністік, бір-біріне деген құрмет.


Пәнаралық

байланыстар

Биололгия


АКТ қолдану

дағдылары

Оқушыларға презентация көрсету барысында АКТ-ны қолдану.


Бастапқы білім

Оқушылар үйренгенің практикалық жұмыста қолданады.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


2 минут



  1. Оқушылармен амандасу.

«Металды қолмен және механикалық түрде өңдеус» деген тоқсандық -бөлімге қатысты, жиынтық жұмысты орындайды.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен және мақсаттарымен таныстыру:

Сабақ тақырыбы: Металдың бетіне сурет және белгі салу

Сабақ мақсаттары:

  • Тоқсандық жиынтық тапсырманы орындайды;

  • Аралас басқа материалдармен қамзолды безендіреді;

  • Қауіпсіздік ережелерің сақтайды.



Сабақтың ортасы


15 минут
















21 минут



























Тапсырма №1. Оқыту әдісі –көрнекілік, жұмыстың нысаны - бүкіл сынып, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру.

Бөлімді зерттеу арқылы біз ... ..

  • Металдың қасиеттері және оның түрлерін меңгердік

  • Металл түрлерімен жұмыс жасауды үйрендік

Тапсырма № 2.Әдісі –практикалық жұмыс, нысаны – жеке:

Металдың бетіне сурет және белгі салу әдісін көбінесе чеканка деп аталады. Шекіме (Чеканка) деген ол жұқа маталл немесе қаңылтыр бұйымдарына әр түрлі өрнектер салып, әдемі өз қиялыңдағы композицияны жасап шығуға болады. Шекімемен (Чеканка) қалай жұмыс жасаймыз. Суреттің бетіне арнайы кіші шапқымен балғаның соққысымен орындап отырады.

Жұмысты орындау кезеңі:

Оқушылардың жұмыстарын аралап жүріп тексеріп шығамын, көмек керек оқушыларға көмектесемін

1- кезең: Берілген тапсырманы мұқият тыңдап барып жұмысты бастағанмыз дұрыс болар

2-кезең. Жұмысты мұқият болғаннан кейін әрлеуге кірісеміз.

3- кезең. Әр жұмыстың конструкциялық ерекшеліктерін естен шығармаймыз.

4. Саралау: Сыныпты аралап шығып, туындаған сұрақтар бойынша басшылықты және көмек қажет болғандарға жеке және жалпы тәсілді пайдалана отырып қолдау көрсетеді, мысалы, бүкіл сыныптың жұмысын тоқтата тұрып, жақсы жұмыс және бұдан әрі әрекетті талдайды.

Олар одан әрі техника қауіпсіздігі мен сынып жұмыстарын ұйымдастыру үрдістерін сақтаулары тиіс.


Дескрипторлар:

  • жиынтық жұмысты жүзеге асырды;

  • қауіпсіздік ережелерін сақтады;


Кері байланыс:
- Қандай қиындықтармен сіз кездестініз?
- Сіз жұмысынызға ризасыз ба?

-Кімнің жұмысы сізге ұнайды?








Сабақтың соңы

2 минут



Жұмыс орның жинау.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Сыныпты аралап шығып, туындаған сұрақтар бойынша басшылықты және көмек қажет болғандарға жеке және жалпы тәсілді пайдалана отырып қолдау көрсетеді, мысалы, бүкіл сыныптың жұмысын тоқтата тұрып, жақсы жұмыс және бұдан әрі әрекетті талдайды.

Сұрақ жауап, бір бірінің жұмыстарын талдайды.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің

Жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Сабақ басында қойылған мақсаттар, орындалды.

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді.


Саралау практикалық жұмыста жасалды.


Уақыт кезеңдері сақталды.


Сабақ жоспарынан ауытқу болмады.


Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақ басы.

2: Тапсырма2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Оқушылар жасаған заттарын үйлеріне әкетеді және үмытып кетеді.

2:Сабаққа дайындығы.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Барлығы толықтай практикалық жұмысты ұқыпты орындай алмайды.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Металды қолмен және механикалық түрде өңдеу

Автор: Успанов Мамбет Героевич

Дата: 16.02.2018

Номер свидетельства: 457788
