Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Бөлім 6: | |
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Кунратбаева А.Ж. |
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Түргеш, қарлұқ мемлекеттері. |
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | Қазақстан территориясында өмір сүрген тайпалар, тайпалық одақтар және мемлекеттер туралы мәлімет беру. |
Сабақтың мақсаты | Барлығы: Ортағасырлық мемлекеттердің саяси аренадағы орны, дамуы туралы біледі Кейбіреуі: Хронологиямен жұмыс жасайды Қалғандары: Түргеш, қарлұқ мемлекеттерінің қазақ мемлекеттілігінің құрылуына негіз болғанын талдайды |
Тілдік мақсаттар | Тарихи дереккөздерде берілген теориялар мен гипотезалар туралы дискуссияға қатыса алады. |
Құндылықтарды дарыту | Еркіндік, теңдік, ұлттық ой-сана, патриотизм. «Мәңгілік Ел»- ортақ тарих, мәдениет және тіл. |
Пәнаралық байланыстар | География, әдебиет |
Алдыңғы меңгерілген білім | Орталықтандырылған мемлекеттердің ерекшелігі туралы айтады |
Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқыту ресурстары |
Сабақтың басы | Топқа бөлу. Бумын, Қара еске, Мұқан, Үшлік деген сөздермен топтау (Алғашқы үшеуі Түрік Қағанатының билеушілері, төртіншісі Батыс Түрік қағанатының негізін салушы) Үй тапсырмасын тексеру «Кластер » әдісі Түрткі сұрақ әдісі Рим империясы мен Түрік қағанатының арасындағы ұқсастықтар қандай? | Оқулық Қазақстан тарихы 10 класс Алматы «Мектеп» 2014 Терминдер кестесі |
Сабақтың ортасы | 1 тапсырма «Ротация» әдісі Төрт топ тақырыптарды оқып, өз іштерінде талқылайды 10 минут уақыт аяқталған соң ватманда жазылған 4 сұраққа жауап беріп, сағаттың тілімен ауысады Дескрипторлар: Қойылған сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. 3. Қорытынды шығарады. | «Күлтегін» жазба ескерткішінің суреті Қазақстанның саяси картасы Оқулық Қазақстан тарихы 10 класс Алматы «Мектеп» 2014 Терминдер кестесі |
Сабақтың соңы | Рефлексия Ел қауіпсіздігін сақтауда Сұлу қаған мен Н.Назарбаевтың саясаттарының маңыздылығы неде? | |
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс АКТ-ны қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Деңгейлік тапсырмалар | Кітапша әдісі | |
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |