kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алаш қозғалысы. Қазақтың ұлттық зиялылары.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақ 5-сыныптың Қазақстан тарихы пәніне арналған. Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алаш қозғалысы. Қазақтың ұлттық зиялылары.»

Қаралды:

Оқу ісі жөніндегі орынбасары С.С.Байменов





Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп: Атасу стансасындағы №135 негізі орта мектеп

Сыныбы: 5 – сынып

Пәні: Қазақстан тарихы

Тақырыбы: Алаш қозғалысы. Қазақтың ұлттық зиялылары

Пән мұғалім: Садвакасова Бақытжамал Жолдасбекқызы.


Мерзімі: 7.03.2017 жыл

Қатысушылар саны: 5

Қатыспағандар: жоқ

Оқу мақсаттары (SMART)

  1. Оқушылардың Алаш қозғалысы туралы білімдері қалыптасады, түсінеді.

достық қарым-қатынастары қалыптасады.

Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже

Барлығы: Алаш үкіметінің құрылуы жайлы түсінеді.

Көпшілігі: Алаш қайраткерлері жайлы ақпарат алады.

Кейбіреуі: шығармашылық қабілеттерін көрсетеді, пікір алмасып, не білетін нені білгісі келгенін анықтай алады.


Алдыңғы оқу

Оқушыларға жаңа сабақты түсіндірмес бұрын өткен сабақтың не жайында екенін сұраймын және оқушылардан енді не білгісі келетінін сұраймын.


Жоспарланған –іс әрекеттер


Жоспарланған уақыт

(минутпен)


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

10мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал:

«Ыстық алақандар»


Амандасу. Жағымды орта қалыптастыру. «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебізін білдіру.

Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді.


Тамаша!

Керемет !

Мадақтау, мақтау




Үй тапсырмасы

Доп арқылы.

Сыныпты топтарға бөлу.

Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпынады.

Саяси жаңалықтарға шолу жасайды, Жаңа сабаққа назар аударады.


Бәрекелді!


Өте жақсы, тамаша!



Смайликтер

Топ атын жазуға арналған ватман

Тұсауке

сер:

5 мин



Жаңа сабақ


Презентациямен жаңа сабақ барысы түсіндіріледі. Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады.

Оқушылар мұқият тыңдайды, көреді мәліметтер алады. Берілген іс-әрекетке белсене араласады.

Бәрекелді!

Өте жақсы, тамаша!

Бағалау парағы

Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы


Негізгі бөлім:

20мин


«Ой жалғастыру» стратегиясы.












Әр топқа жеке тапсырмалар беру.

І топқа Әлихан Бөкейханов жайлы білгендерін қорғау.

ІІ топқа Ахмет Байтұрсынов

Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру.



Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды.

Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді.

Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді.







Жақсы

Керемет!

Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар.




Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы

Постер, маркерлер

Бағалау парағы

«Визуалды айғақтар» ресурсы

Интерактивті тақта


Сергіту сәті.

«Мен Қазақпын»

Қозғалысқа түсу арқылы балалар бойларын сергітеді. Белсенділік танытып, бойлары сергіп, сабақты жақсы көңіл күймен жалғастырады.

Бәрекелді!

Өте жақсы, тамаша!


АКТ-ыны пайдалану


«Сандар сөйлейді» ойыны.

Оқушыларға жекелей тапсырма береді. Жұмыс барысында бағыт бағдар беріп, ұсыныстар айтып көмек береді.

Мұғалім ұсынған тапсырмаларды орындайды.

Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар.


Маркерлер мен үлестірмелі материалдар


«Сөздерді тап»

Сабақты пысықтау ойыны. Оқушыларға тірек сөздер береді.

Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді, ой бөліседі, оқиды.


Қолпаштау,

Бес шапалақ


Кері байланыс

8 мин

«Еркін ой»

Мұғалім оқушыларға қыйма қағаздар таратады.

Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін, не білгілері келетінін сұрайды.

Стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады.


Бағалау парағы




Критерилер жазылған парақшалар

2 мин




Өзін-өзі бағалау.


Сабақты қорытындылау,бағалау.


Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды.

Кері байланыс

Бағалау парағы.


Үйге тапсырма беру.

  • Алаш қозғалысы” мазмұнын оқу

  • 5 тест сұрағын құрау

  • Ұлы тұлғалар туралы қосымша мәлімет табу

.

Оқушылар ізденеді, оқиды, зеріттеу тақырыбы бойынша ізденеді.

Жарайсыңдар, үлкен рахмет!

Күнделік. қалам




















Оқу ісі жөніндегі орынбасары С.С.Байменов





Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп: Атасу стансасындағы №135 негізі орта мектеп

Сыныбы: 7 – сынып

Пәні: Қазақстан тарихы

Тақырыбы: Қазақ халқының қалыптасудың соңғы кезеңі.

Пән мұғалім: Садвакасова Бақытжамал Жолдасбекқызы.


Мерзімі: 30.01.2017 жыл

Қатысушылар саны: 5

Қатыспағандар: жоқ

Оқу мақсаттары (SMART)

Қазақ халқының қалыптасуы, «Қазақ» «Алаш» «Жүз»атауының шығуы тарихы туралы айта алады, тарихи оқиғаның маңыздылығына баға береді.

Оқу мақсаттары

Күтілетін нәтиже

Барлығы: Қазақ халқының қалыптасуының соңғы кезеңі жайлы түсінеді.

Көпшілігі: «Қазақ» «Алаш» «Жүз» атауының шығуы туралы ақпарат алады.

Кейбіреуі: шығармашылық қабілеттерін көрсетеді, пікір алмасып, не білетін нені білгісі келгенін анықтай алады.


Алдыңғы оқу

Оқушыларға жаңа сабақты түсіндірмес бұрын өткен сабақтың не жайында екенін сұраймын және оқушылардан енді не білгісі келетінін сұраймын.


Жоспарланған –іс әрекеттер


Жоспарланған уақыт

(минутпен)


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

10мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал:

«Ыстық алақандар»


Амандасу. Жағымды орта қалыптастыру. «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебізін білдіру.

Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді.


Тамаша!

Керемет !

Мадақтау, мақтау




Үй тапсырмасы

«Қысқы универсиада» 2017 суреті арқылы үй тапсырмасын сұрау Суреттің артында сұрақтары жазылады.

Сыныпты топтарға бөлу.

Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпынады.

Саяси жаңалықтарға шолу жасайды, Жаңа сабаққа назар аударады.


Бәрекелді!


Өте жақсы, тамаша!



Смайликтер

Топ атын жазуға арналған ватман

Тұсауке

сер:

5 мин



Жаңа сабақ


Презентациямен жаңа сабақ барысы түсіндіріледі. Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады.

Оқушылар мұқият тыңдайды, көреді мәліметтер алады. Берілген іс-әрекетке белсене араласады.

Бәрекелді!

Өте жақсы, тамаша!

Бағалау парағы

Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы


Негізгі бөлім:

20мин


«Ой жалғастыру» стратегиясы.












Әр топқа жеке тапсырмалар беру.

І топқа «Қазақ» атауының шығуына,Қазақ халқының қалыптасуына мына этникалық аумақтардың әсері тиді.

ІІ топқа « Атамыз Алаш, атымыз Қазақ, үш жүздің ұрпағымыз.

Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру.



Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды.

Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді.

Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді.







Жақсы

Керемет!

Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар.




Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы

Постер, маркерлер

Бағалау парағы

«Визуалды айғақтар» ресурсы

Интерактивті тақта


Сергіту сәті.

«Мен Қазақпын»

Қозғалысқа түсу арқылы балалар бойларын сергітеді. Белсенділік танытып, бойлары сергіп, сабақты жақсы көңіл күймен жалғастырады.

Бәрекелді!

Өте жақсы, тамаша!


АКТ-ыны пайдалану


«Тарихи домино» ойыны.

Оқушыларға жекелей тапсырма береді. Жұмыс барысында бағыт бағдар беріп, ұсыныстар айтып көмек береді.

Мұғалім ұсынған тапсырмаларды орындайды.

Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар.


Маркерлер мен үлестірмелі материалдар


«Ойлан тап»

Сабақты пысықтау ойыны. Оқушыларға тірек сөздер береді.

Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді, ой бөліседі, оқиды.


Қолпаштау,

Бес шапалақ


Кері байланыс

8 мин

«Еркін ой»

Мұғалім оқушыларға қыйма қағаздар таратады.

Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін, не білгілері келетінін сұрайды.

Стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады.


Бағалау парағы




Критерилер жазылған парақшалар

2 мин




Өзін-өзі бағалау.


Сабақты қорытындылау,бағалау.


Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды.

Кері байланыс

Бағалау парағы.


Үйге тапсырма беру.

Зеріттеу жұмысы, тақырыпты оқу.

Оқушылар ізденеді, оқиды, зеріттеу тақырыбы бойынша ізденеді.

Жарайсыңдар, үлкен рахмет!

Күнделік. қалам












































Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп: Атасу стансасындағы №135 негізі орта мектеп

Сыныбы: 9 – сынып

Пәні: Қазақстан тарихы

Тақырыбы: Қазақстан жаңа экономикалық саясат жылдарында 1921-1925 жж

Пән мұғалім: Садвакасова Бақытжамал Жолдасбекқызы.

Қолданылатын модуль : диалогтық оқыту.


Тақырыбы: Қазақстан жаңа экономикалық саясат жылдарында 1921-1925

Мектеп №135 негізгі орта мектеп

Мерзімі: 25.10.2016 жыл

Мұғалімнің ТАӘ: Садвакасова Бақытжамал Жолдасбекқызы.

Сынып: 9

Қатысушылар саны: 7

Қатыспағандар: жоқ

Оқу мақсаттары

Азамат соғысынан кейінгі Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық жағдайы, ЖЭС-тің мәні, оның табыстары мен қиыншылықтары туралы білу


Оқу мақсаттары /

Күтілетін нәтиже

Барлығы: сабаққа барлығы қатысады.

Көпшілігі : топпен араласады.

Кейбіреуі :


Алдыңғы оқу

Қазақ АКСР-інің құрылуы.


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар осы Іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

8мин



Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал:


«Тарихи тізбектер» Мақсаты: Өткен сабақта алған білімдерін меңгергенін анықтау «Бір қадам алға» ойларын білу,сөздік қорларын дамыту.

Амандасу.


«Тарихи тізбектер Өткен сабақта алған білімдерін қаншалықты меңгергенін анықтау.

Өз ойларын айтқызу.

Сынып оқушыларын «адасқан әріптер» арқылы топтастыру.


Қасындағы сыныптасына сабақтың жақсы өтуіне ізгі тілегін білдіреді.


Берілген іс –әрекетке белсене араласу, Сұрақтарға жауап беру, мәселені шешуге талпыну.


Адасқан әріптер арқылы топтасады. Сынып оқушылары 2 топқа бөлінеді


Тамаша!

Керемет !



Мадақтау, мақтау


Стикер, ватман, маркер



Смайликтер

Топ атын жазуға арналған ватман

Тұсауке

сер:

10 мин



Түрткі салу

Мақсаты: Жаңа сабақты ашу қабілетін ояту.


Мақсаты: Жаңа тақыпты меңгерту.Құжат материалдарымен, оқулықпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту.

Жаңа сабақты түрткі салу арқылы ашады.

Бейнежазбаны қосып оқушыларға тыңдатады.

Сабақтың мақсатын айтамын Балалар менің қолымнан нені көріп тұрсыңдар? Ал өмірдің ағына не жатады? Өмірдің қарасына не жатады?


Ақ пен қара қағаздың айырмашылығын айтады.


Оқушылар мұқият тыңдайды. Берілген іс-әрекетке белсене араласады.

Бәрекелді!


Өте жақсы, тамаша!


Бағалау парағы



Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы





Негізгі бөлім:

20мин


Мағынаны ажырату сатысы

"Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі

Мақсаты:

өз бетімен білім алу,өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.










Тұлға суреттерімен жұмыс




Әр топқа жеке тапсырмалар беру.

І топқа " Азамат соғысынан кейінгі Қазақстанның әлеуметтік экономикалық жағдайы»

ІІ топқа «Жаңа экономикалық саясат» Жұмысты қорғайтын постерлерді оқушының алдына беру.

ЖЭС-пен азамат соғысының қандай қиыншылықтары болды.?

Жаңа экономикалық саясатқа үлес қосқан тұлғалар суретін көрсетемін

Сабақты қазіргі заманмен байланыстыру.



Берілген тапсырмалар бойынша постерге кластер жасайды. Әр топтан бір спикер шығып, жұмысты қорғайды. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды.


Тапсырмалар бойынша жаттығуларды топта талқылап,жұмыс жүргізеді.





Оқушылар нақты жауап беруге талпынады. Топпен пікірлеседі, ізденеді.




Оқушылар тұлғалар туралы мағлұматқа жауап береді.



Ізденеді, талпынады, қазіргі заман талабына сай сұрақтарға нақты жауап беруге тырысады.


Жақсы




Керемет!

Жарайсыңдар, берілген тапсырмаларды тамаша орындадыңыздар.





Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы


Постер, маркерлер


Бағалау парағы

«Визуалды айғақтар» ресурсы


Интерактивті тақта

Қорытынды:

5мин

Тест жұмысы.

Рефлексия:

«Ізгілік ағашы»

Мақсаты: оқушылардың оқығанын саналы түрде түсінуге өз ойын білдіруге үйрету.

Мұғалім оқушыларға тест жұмысын таратады.


Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта не білгендерін сұрайды.

Оқушылар мұғалім берген сұрақтарға жауап береді.

стикерлерге толтырады, мұғалімге жинап бермес бұрын, ниет білдірген оқушылардың талдауы тыңдалады



Бағалау парағы







Критерилер жазылған парақшалар

2 мин




Қалыптасырушы бағалау.


Сабақты қорытындылау,бағалау.


Өз жұмыстарын өзін-өзі бағалау негізінде бағалайды.

Кері байланыс



Үйге тапсырма беру.

Терминдермен жұмыс

Оқушылар ізденеді, оқиды.



І топқа «Қазақ халқының қалыптасуына мына этникалық аумақтардың әсері тиді.

ІІ топқа « Атамыз Алаш, атымыз Қазақ., үш жүздің ұрпағымыз.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Алаш қозғалысы. Қазақтың ұлттық зиялылары.

Автор: Садвакасова Бакытжамал Жолдасбековна

Дата: 05.04.2017

Номер свидетельства: 406747
