Педагогтің аты-жөні | Нұрланова А.Ж. |
Күні: | 08.10.2024 жыл |
Сынып: 8 А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | «Алаш» қозғалысы және қазақ ұлттық идеясы Зерттеу сұрағы:Неліктен «Алаш» партиясы халық қолдауына ие болды? |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау; |
Сабақтың мақсаты | Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талқылайды; М.Шоқайдың қызметін сипаттайды; Алашордашылардың қоғамдағы рөлін талдайды |
Бағалау критерийлері | Қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін зерттей алады; |
Тарихи концепт | Өзгеріспен сабақтастық Маңыздылық |
Құндылықтарды дарыту | Патриотизм, ұлттық сана-сезім, тәуелсіздік |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі | Ұ) (БЫМ) «Миға шабуыл» әдісі «Мұстафа Шоқай»деректі фильмінен үзінді көрсету Болжау сұрақтарын беру Не ерекше болды? Тұлға туралы не білесіздер? Тақырыпты болжап көріңіз.... Болжамдарын негіздейді Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер |
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс «М.Шоқайдың өмір дерегі» «М.Шоқай және Түркістан автономиясы» «М.Шоқай және Алашорда» «Фактілер жинау» әдісі Берілген суреттер бойынша нақты мәлімет жинақтаңыз М.Шоқай және алашордашылар М.Шоқайдың өмір деректері М.Шоқай Түркістан автономиясының президенті «Ашық микрофон» Ұлттық тәуелсіздік үшін күресте Түркістан автономиясы мен Қазақстанға тән ортақ белгілер бар ма? Жеке жұмыс Алаш қайраткерлерінің саяси қызметіне талдау жасап, Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазыңыз Мұстафа Шоқай | Әлихан Бөкейханов | | | Маңызы: | | Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескриптор -Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы |
Қорытынды | Кері байланыс «Тазалық» әдісі бойынша оқушылар өздері жаңа тақырыптан алғандарын ой елегінен өткізеді Еттартқыш- алған білімімді жинақтап, қорытамын, електен өткіземін. Чемодан- алған білімім болашақта қажет. Қоқыс жәшігі-алған білімімді қажет етпеймін. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалаy критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Үй тапсырмасы | «Алаш партиясының халықтың қолдауына ие болу себебі неде?» тақырыбында (100 сөз көлемінде) эссе жазу | | | |