kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

§22. Мәтінді пішімдеу.Әріптер / ашық сабақ / 5 "А"- сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

5 "А" сыныбында   "Мәтінді  пішімдеу.Әріптер"   тақырыбында  өткен  ашық  сабақтың  қысқа  мерзімді  жоспары.  Сабақта  жаңа  инновациялық технологиялар  қолданылды.  Жоспарға  сәйкес  аптасына  1  сағат  көлемінде  бекітілген. Сабақ  жағымды  атмосфера  қалыптастырудан  басталды. Топта  жұмыс  жасау  және  топтық  тапсырмалар  берілді. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«§22. Мәтінді пішімдеу.Әріптер / ашық сабақ / 5 "А"- сынып»

Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:§22. Мәтінді пішімдеу.Әріптер

Мектеп: Ә.Төлепбергенов атындағы орта мектеп

Күні: 13.03.2017 ж.

Мұғалімнің есімі: Қонысбаева Г.Н.

СЫНЫП: 5 «А»

Қатысқандар саны: 15

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

Мәтіндік редактормен жұмыс жасау кезіндегі пішімдеу әрекеттерімен таныстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:


  • Мәтіндік редактормен жұмыс жасауды біледі;


Оқушылардың басым бөлігі:

  • Мәтіндік редакторды пішімдеуді біледі;

Кейбір оқушылар:


  • Мәтіндік редакторда пішімдеуді әрі қарай дамыта алады;

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Өз ойларын еркін жеткізе біледі


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Терминмен жұмыс жасайды

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым)

Компьютерде жұмыс кезінде қандай техникалық ақаулар туындауы мүмкін, шешу жолдары ...

Сіз неліктен .... екенін аласыз ба?(айтылым)

WordPad мәтіндік редакторының мәтінді пішімдеу мүмкіндіктері қандай?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Анықтама мен түйінді дәптерге көшіріп жазу

Алдыңғы тақырып

Мәтінді теру және түзету ережелері

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Басталуы










3минут





1 Кіріспе

2.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу.

Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Тілек ағашына» тілектерін жаздыру

Топқа бөлу . «Мозайка». 2 топқа топтастыру


Мұғаліммен сәлемдесу.



«Көңілді күн» би – жаттығуын жасайды.


«Монитор, пернетақта» сурет қиындыларын құрастыру арқылы 2 топқа бөлінеді.





монитор, колонка


сурет қиындылары



5 минут




Үй тапсырмасын пысықтау, сұрау.


«Сәйкестендіру кестесі» тапсырманы жекелей орындауға нұсқау беру.




Сұрақ пен жауаптың арасын сызу арқылы қосу




Қима қағаз


Ортасы


























5 минут








13 минут





1 минут





12 минут

Негізгі бөлім.

Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Презентация арқылы жаңа сабақтың материалымен таныстырамын.


«Топтық зерттеу» әдісін қолдана отырып, оқушылардың жаңа тақырыпқа қатысты көрсетілген слайдтан түйгендерін және ресурстан пайдалана отырып, постер қорғауға нұсқау беремін.


Топ басшыларға, оқушыларды бағалауға нұсқау беру.


Сергіту сәті. «Көңілді күн» биі



Жаңа сабақты бекіту

WordPad- та оқушыларға компьютерде тәжірибелік тапсырманы орындауға нұсқау беремін. (171-172 беттер) Жекелей тапсырма


Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.


Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Оқушылар өздігімен мазмұн мен тапсырма орындаудың форматын таңдайды, ақпарат жинастырады, оларды талдап, бағалайды. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Топты бағалайды бағалау парағы арқылы.



Монитордан көрген «Көңілді күн» биіне билейді



Компьютерде WordPad мәтіндік редакторында тәжірибелік тапсырманы орындайды.



слайд







Постер қорғау, маркер



Бағалау парағы



бейнеролик



компьютер, оқулық

Аяқталуы














4 минут






2 минут


Қорытынды.

«Деңгейлік тапсырмалар» сұрақтарына жауап беруге нұсқау беремін.


БББ стратегиясы бойынша алған білімін бағалау үшін ,стикерге жаздырып тақтаға ілуіне нұсқау беру.

Үйге тапсырма: § 22


Жиынтық бағаны өзім қоямын.


«Деңгейлік тапсырмалар» сұрақтарына жекелей жауап береді.



Білемін, Білдім,Білгім келеді деген сұрақтарға өз ойларын жазады.



Үй тапсырмасын белгілеп алады.


Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді.



Слайд



Стикер.






Бағалау парағы

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс

  • Дарынды және талантты оқушыларға

«Деңгейлік тапсырмалар» әдісі арқылы жылдамдыққа сұрақтар қойып жауап аламын және «Мәтіндік редакторда пішімдеуді қалай жасауға болады?» деген сұрақтар беру арқылы оқушыларды сыни ойлауға, өздігінен шешім қабылдай алу дағдысын дамыту мақсатында сыни тапсырмалар беремін. «Постер қорғау» әдісінің өзі оқушыларды жан-жақты ойлауға жетелейді. Төмен деңгейдегі оқушыларға жеңіл сұрақ-жауаптар берілді.



Формативті бағалау әдістері, «Бағалау парағы» арқылы бағаланды

Сабақ қазақ тілі пәнімен байланысты.

Оқушылардың топтық жұмыс жасау арқылы бірлескен қарым-қатынас орнады.

Сабақта АКТ- ны тиімді пайдаланылды, техника қауіпсіздігін айтылды.

Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгінгі оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтағы оқу мақсаттары шынайы. Оқушылар мәтінді пішімдеуді және соның ішінде әріптерді пішімдеуді үйренді. Сабақты бастамас бұрын сыныпты психологиялық дайындық, яғни «тілек ағашы» ойынын ұйымдастырып, сынып ахуалын жақсарттым. Топпен жұмыс кезінде оқушылар өздерін жақсы жақтарынан көрсете білді. Бір- бірін түсіне отырып жұмыс жасады. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды. Сабақты берілген уақыт ішінде аяқтадым. Сабақ жоспарыма сәйкес өтті.

Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: Топпен жұмыс


2: Компьютердегі тәжірибелік жұмыс


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1: АКТ-ны пайдалану


2: Деңгейлік тапсырмалар


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Сабақ барысында оқушылармен келесі сабақтарымда, әдіс – тәсілдерді көбірек пайдалансам оқушылардың сабаққа қызығушылығы артатынын білдім.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
§22. Мәтінді пішімдеу.Әріптер / ашық сабақ / 5 "А"- сынып

Автор: Конысбаева Гульзат Нуридиновна

Дата: 05.04.2017

Номер свидетельства: 406914
