16 | Әсет Бейсеуов атындағы орта мектеп МДШО КММ |
Күні: 26.12.2017 | Мұғалім: Худайбергенов А.И |
Сынып: 6 «в» | Қатыскандар саны: | Катыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік. Программа интерфейсі. Құжаттарды құру мен сақтау. |
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме | Мәтіндік процессор, программа интерфейсі туралы жалпы түсінікнік алу. Құжаттарды құру мен сақтау білу. |
Сабақ максаттары | Мәтіндік процессор, программа интерфейсі туралы жалпы түсінікнік беру. Құжаттарды құру мен сақтау уйрету |
Бағалау критерийлері | Смайликтер арқылы бағаланады |
| Ойлау дағдырының деңгейлері | Бағалау критерийі |
| Білу | Программа интерфейсі туралы біледі. Құжаттарды ашу және сақтауды біледі |
Түсіну | Программа интерфейсі туралы, құжаттарды ашу және сақтау туралы түсінеді |
Колдану | Программа интерфейсі туралы, құжаттарды ашу және сақтау туралы және оның түрлерін компьютерде шығару барысында қолданады. |
Тілдік мақсаттар | Термин сөздер: «Интерфейс», «Бастапқы», «Сілтеме», «Почта», «Көрініс» Сөз тіркестері мен диалог: Microsoft Word 2010-ның ынғайлы қолданбалы..........бар. ............бөлімі электродық ...........арқылы Word құжатын бір немесе бірнеше алыушыларга жіберуге көмектеседі. .........................бөлімі Word құжатын әртүлі бұрыштардан шолу үшін қолданылады. |
Құндылыктарды дамыту | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы қадиғасына сүйене отырып, оқушыларды ұжымда бірігіп еңбек етуге баулу. Топтық жұмыста өзара қарым – қатынас, бірін- бірі кұрметтеу, тындай білу, ынтымақтастық касиеттерін дамыту. |
Пән аралық байланыс | Математика, сызу, сурет, химия |
АКТ қолдану дағдылары | Интернет сайттары, дербес компьютерлер. Интерактивтік такта, BilimLand |
Бастапқы білім | Модель және оның түрлері туралы түсінік қалыптастыру |
Сабақтың барысы | аралас |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет | ресурстар |
Басы 3 минут 5 минут | І. Ұйымдастыру 1. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату. Шаттық шеңберіңде «Ыстық алақан» арқылы бір – біріне сәттілік тілейді. Топка бөлу. Сурет арқылы топка бөлінеді. «Вид», «Рассылки», «Главная» сурет арқылы Білім дағдысы: білу Белсенді оқыту, «Сұрак жауап» «Миға шабуыл» стратегиясы. Үй тапсырмасын оқушылар өзара сұрак қою және тақырыпты мазмұндау Барлық модельді неше топқа бөлуге болады? .........ақпарттық модельдер әртүрлі тілдердің (таңбалы жүйелер) қолдануымен құрылады. Алғашқы ақпараттық модельдер............түрінде жасалған. Қазіргі кезде ақпараттық модельдер әдетте заманауи.............технологиялармен жасалады және зерттеледі. Менделеевтің периодтты кестесі.......модель мысалы. (2,Таңбалы,Жартас суреттері, Компьютерлік,Таңбалы ақпараттық) Смайликтер арқылы бағаланады | Bilimland.kz сайты |
7 минут 15 минут 5 минут 3 мин Сабақтың соңы 2 минут | Мәтіндік процессор интерфейсі видео арқылы түсіндіру, жаттығулларды орындау. Топтық жұмыс 1-топқа Жаттығу 1 «Главная» бөліміндегі категорияны көрсетіңіз 2-топқа Жаттығу 2 Дұрыс немесе бұурыс жуапты таңдаңыз 3-топқа Жаттығу 3 Ұяшықтардағы сөздерді тартып әкелу арқылы бос жерлерді толтырыңыз. Тест тапсырмасы Смайликтер арқылы бағаланады Оқушылар компьютерде Құжаттарды құру мен сақтау практиқалық жұмыс жасайды Дескриптор: Білім алушы Құжаттарды құру мен сақтауды біледі, Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптастырады. «Бағдаршам» арқылы бағалау Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, калай жұмыс істегенін, не кызыкты әрі жеңіл болғанын, не қиындық тұғызғаны туралы ой – пікірлерін білдіре алады. Рефлексия Мен сабақта..... жұмыс жасадым/ Белсенді: енжарлықпен Мен сабақтағы жұмысыма..../ ризамын, риза емеспін Сабақ маған... болған сиякты/ кыска, ұзак Сабақ бойы мен..../шаршаған жокпын, шаршадым Менің көңіл күйім..../ өте жаксы. Нашар болды Бүгінгі сабақ маған..../түсінікті болды, түсініксіз болды/ керекті сабақ, керексіз сабақ/ қызыкты, кызықсыз болды Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік. Программа интерфейсі. Құжаттарды құру мен сақтау. | Bilimland.kz сайты Bilimland.kz сайты Таратпалар |