6-сынып | |
Сабақтың тақырыбы | Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері |
Сабақтың мақсаты | WordPad редакторындағы мәтінді редакциялай отырып, терезе эелеменідегі пішімдеу тақтасымен танысу. |
Сілтеме | Информатика оқулығы, 7 сынып Сабаққа қажет материалдар (интербелсенді тақта, электрондық оқулық, кеспе қағаз, плакат, маркерлер, стикерлер т.б) |
Оқыту нәтижесі | WordPad редакторындағы терезе элеметінің пішімдеу тақтасын біледі, ал мәтінді теру және редакциялау үшін пернетақтаның міндеттерін білу қажет. |
Әдіс-тәсілдер | Жеке, жұптық, топтық жұмыс, Блум таксаномиясы, Диалогтық оқыту, АКТ, сын тұрғысынан ойлау технологиясының көзбен көретін айғақтар стратегиясы. |
Кері байланыс | Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; |
Ресурстар мен құрал-жабдықтар | Интербелсенді тақта, постер, маркер, стикер, пернетақта мен WordPad редакторының суреттері. |
Бағалау әдістері | Сөзбен бағалау /ауызша/, критерийлер бойынша бағалау парақтары, білім ағашын отырғызу, топтық, өзін-өзі бағалау, формативті бағалау, жиынтық бағалау |
| |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу | Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. | Сәлемдеседі, сабаққа назар аударады. |
Үй жұмысын тексеру WordPad мәтіндік редакторынан диктант орындау. Түсіп қалған сөздерді толықтыру. | Оқушыларға интербелсенді тақтада тапсырмалар ұсынылады. | Оқушылар жұппен отырып, бірін бірі тексереді, әр дұрыс жауаптарына бір баллдан береді. |
Жаңа тақырыпқа шығу. | Екі топқа таратылған суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. | Оқушылар сабақ тақырыбын анықтайды, мақсат қояды. |
Топтық жұмыс Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларды екі топқа бөліп отырғызу. СТО-ның көзбен көретін айғақтар стратегиясын қолдану. | Оқушыларға WordPad редакторының пішімдеу құралдарымен , пернетақтаның батырмалары сызылған кеспе қағаздар таратылады. Балалар, бұл суретте нені көріп тұрсыңдар? Бұлар нені құрайды? Алдарыңда берілген постер мен құрал жабдықтарды пайдалана отырып бұл суреттермен не істеуге болатынын көріп, өз ойларыңша безендедіріңдер. | Оқушылар постерге суреттерін жапсырып безендендіреді. |
| Оқушылардың жұмысын тыңдау | Тапсырманы орындағаннан кейі әр топ өз жұмысын «аквариум» әдісі арқылы қорғайды. және басқа топ мүшелері «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды. |
Сергіту сәті | Интербелсенді тақтаға қосылған бийін қосып қояды | Оқушылар сергіту сәтін орындайды |
Өтілген тақырыпты бекіту | Интербелсенді тақтада сабақ тақырыбы бойынша тапсырма беріледі: тақырып бойынша интерактивті тапсырмалар (сәйкестендіру, орнына дұрыс қою) | Оқушылар тапсырманы тақтаға кезекпен шығып орындайды. |
Сабақты қорытындылау | Тақтадан Тәуелсіздікке байланысты шағын әңгіме жазып, безендіру. | Оқушылар еркін шағын әңгіме жазып, оқиды, кері байланыс парақтарын толтарады. |
Бағалау | Мұғалім жинақтап қорытынды баға қояды | Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды |
Рефлексия | Оқушыларды ортаға шығарып шеңберге тұрғызады, бір біріне доп лақтырып сабақта не үйренгенін айтады. | Шеңберде тұрып сабақта не үйренгенін доп лақтыру арқылы айтады. |
Үйге тапсырма | Оқып келу, графиктік және мәтіндік ақпаратты өңдеу тақырыбын оқып келу. | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады |