kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әлемді өзгерткен жаңалықтар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бекітемін

Пәні:Информатика

Күні:

 Мұғалімнің аты-жөні: Баймишева Б

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.1А Компьютер және қауіпсіздік

Сабақтың тақырыбы

«Әлемді өзгерткен жаңалықтар»мини-жобасы

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.3.1.жариялау,өңдеу,ортақ қалтаға жүктеген файдарды жүктеу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:  

  • Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды
  • Таңдалған жобаның тақырыбын анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • Жоба тақырыбын таңдау себептерін атайды
  • Жобаны іске асыру үшін қажетті ақпаратты таба алады және іріктейді

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • Аяқталған жобаның бағалау критерийлерін талқылайды және толықтырады
  • жобанын таңдалған критерийлерге сәйкестігін анықтайды

Бағалау критерийлері:

Оқушылар орындай алады:

Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

жоба, ақпаратты іздеу, зерттеу, критерийлер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Өзгенін ойын көшіріп алу ….депатайды

Мини жоба дегеніміз не?

Құндылықтарға баулу

Өзін және қоршаған ортаны сыйлау

Әріптестік

Пән аралық байланыс

физика, (аспан денелері) биология(белсенді жаттығулар)

Алдыңғы оқу:

Қай жерде компьютерді қолдануға болатынын біледі

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

5 мин

 

Психологиялық ахуал

. Сәлемдесу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы жауаптары бойынша тексеріледі. Әр оқушы өз дәптеріне жауабының дұрыс не дұрыс еместігін белгілеп отырады. Қателер болатын болса, мұғалім есепті дұрыс шығаруға ұсыныстар береді. Кері байланыс жүргізіледі.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. Жақын арада даму аймағын анықтау. Өтілген сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.

. Осыдан соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. Бағалау критерийлері оқушылармен таңдалады.

Сыныпты топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

Мини жоба дегеніміз не?

Тақырыбын қалай таңдаймыз?

Не үшін керек?

BILIMLAND бейнеhttp://bilimland.kz/ru/#lesson=16720

Сабақтың  ортасы

1 мин

Мұғалім: Оқушылар, осы суреттер қандай жаңалықтарды бейнелейді?

Тағы қандай жаңалықтарды қоса аласыздар?

Оқушылардың ықтимал жауаптары:

- Біріншісі – компьютер, одан кейінгілері теледидар, ұшақ т.б.

Мұғалім:

-Бүгін біз «Әлемді өзгерткен жаңалықтар»жобасы бойынша жұмысты бастаймыз. Сіз табылған жаңалықтар ішінен біреуін таңдаңыз және жобатүрінде осы ақпаратты жасайсыздар.Мысалы, презентация құру.

Тақырыпты осы слайдтан таңдай аласыздар және де берілген оқулықтын 20 бетінде.

 

,

оқулық, интерактивті тақта, маркерлер,

түрлі түсті қағаздар, смайликтер.

2 мин

3 мин

Нұсқаулар

Балаларға жобаны қалай жасауға болатындығын түсіндіріңіз. Мысалы: Компьютерлік презентация арқылы. Алайда, кітапта басқа да түрлер берілген:

  • Фотоколлаж
  • Жарнамабаннері
  • Постер
  • Стенгазета.

Мұғалім:

-Жұпқа бөлініңіздер және де жобаның тақырыбымен жасау әдісін талқылаңыздар.

Оқушылар таңдаған тақырып бойынша жұпқа бөлінеді және жобаны көрсету түрін (формасын) таңдайды. Бұл жұмыстың нысаны тілдік дағдыларды оқушылардан талап етеді. Мысалы, олар сыныптастарымен қандай тақырыпты таңдау және оны қай формада ұсыну керектігін талқылайды.

Мұғалім:

Біз жобаларды бағалауды қалай қарастырайық. Бұл әрекетті орындау үшін критерийлерді таңдаңыз. Сіздің жобаны бағалау критерийлерің қалай толықтырар едіңіз?

 

Мұғалім:

- Балалар, сіз ашылған жаңалықтар туралы ақпаратты қай жерден іздейсіздер?

Оқушылар:Интернеттен

Мұғалім:Ақпаратты іздеп, оны жүктеген кезде нені есте сақтау кажетпіз?

Оқушылар:

Авторлық құқықты құрметтеу, компьютерлік вирус жұқтырып алу мүмкіндігі.

Мұғалім: Еске сақтандар!

- Біреудің жұмысын толық көшіруге болмайды есіңізде болсын!

Мұғалім:

Ақпаратты іздеу кезінде қажетсіз ақпараттар көп болуы мүмкін. Осыған байланысты ең қажетті деген идеяларды жинаңыз.

Енді мен сіздерге ортақ қалтада ақпаратты сақтай отырып, онымен бірге жұмыс істеу мүмкіндігін көрсетемін.

 

Нұсқаулар

 

Ортаққалталарменқалайжұмысістеукерегінкөрсетіңіз. Жобаныжасаукезіндеоларортаққалтаменбіргежұмысістейаласындардептүсіндірініз. Сабаққадейінжобаныңжасауреттілігініңсипаттамасындайындаңыз. Әртопқатаратыңыз. Біргежұмысістеунұсқауынайтыңыз: Бір-бірінтыңдаумаңызды.

 

BILIMLAND бейнеhttp://bilimland.kz/ru/#lesson=16720

20 мин

5 мин

Компьютерлік практикум

оқушылар жобаға керек онлайн ақпараті здеуде. Ақпаратты

ортақ қалтада сақтайды.

Рефлексия

Мұғалімі жазбаша үш сұраққа жауап беріндер деп сұрайды, оқушылар жапсырмада сабақтың нәтижесін жазады.

- Біз қалай авторлық құқықты сақтау тиіспіз?

- Ортақ қалта бізге қандай мүмкіндік береді?

-Сабақ бойынша өзіңізге қандай баға бересіз?

Өз стикеріңізді тандаңыз

Менде сұрақтар қалды

Барлығын түсіндім

Жұмысыма қанағатты емеспін

Үй жұмысы

- Қандай суреттерді өзжобанызда қолданасыздар?.

- Табылған ақпаратты слайдта қалай көрсетесіз.?

 

 

Компьютерлер

смайликтер

Бағалау

1мин

Журналға жазылатын комментарий  жазылады

 
   

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 

Қауіпсіздік техникасы  ережелері

   
                             

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар»


Бекітемін

Мектеп: Ә.Молағұлова атындағы №173 орта мектеп

Пәні:Информатика

Күні:15.10.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Баймишева Б

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

5 г

Қатысқандар:

Қатыспағандар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.1А Компьютер және қауіпсіздік

Сабақтың тақырыбы

«Әлемді өзгерткен жаңалықтар»мини-жобасы

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.3.1.жариялау,өңдеу,ортақ қалтаға жүктеген файдарды жүктеу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

  • Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды

  • Таңдалған жобаның тақырыбын анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

  • Жоба тақырыбын таңдау себептерін атайды

  • Жобаны іске асыру үшін қажетті ақпаратты таба алады және іріктейді

Кейбір оқушылар орындай алады:

  • Аяқталған жобаның бағалау критерийлерін талқылайды және толықтырады

  • жобанын таңдалған критерийлерге сәйкестігін анықтайды

Бағалау критерийлері:

Оқушылар орындай алады:

Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

жоба, ақпаратты іздеу, зерттеу, критерийлер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Өзгенін ойын көшіріп алу …..депатайды

Мини жоба дегеніміз не?

Құндылықтарға баулу

Өзін және қоршаған ортаны сыйлау

Әріптестік

Пән аралық байланыс

физика, (аспан денелері) биология(белсенді жаттығулар)


Алдыңғы оқу:

Қай жерде компьютерді қолдануға болатынын біледі

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин











5 мин



Психологиялық ахуал

. Сәлемдесу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру


Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасы жауаптары бойынша тексеріледі. Әр оқушы өз дәптеріне жауабының дұрыс не дұрыс еместігін белгілеп отырады. Қателер болатын болса, мұғалім есепті дұрыс шығаруға ұсыныстар береді. Кері байланыс жүргізіледі.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау. Жақын арада даму аймағын анықтау. Өтілген сабақпен жаңа сабақты байланыстыру.

. Осыдан соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. Бағалау критерийлері оқушылармен таңдалады.


Сыныпты топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

Мини жоба дегеніміз не?

Тақырыбын қалай таңдаймыз?

Не үшін керек?




BILIMLAND бейнеhttp://bilimland.kz/ru/#lesson=16720

Сабақтың ортасы

1 мин

Мұғалім: Оқушылар, осы суреттер қандай жаңалықтарды бейнелейді?

Тағы қандай жаңалықтарды қоса аласыздар?

Оқушылардың ықтимал жауаптары:

- Біріншісі – компьютер, одан кейінгілері теледидар, ұшақ т.б.

Мұғалім:

-Бүгін біз «Әлемді өзгерткен жаңалықтар»жобасы бойынша жұмысты бастаймыз. Сіз табылған жаңалықтар ішінен біреуін таңдаңыз және жобатүрінде осы ақпаратты жасайсыздар.Мысалы, презентация құру.



Тақырыпты осы слайдтан таңдай аласыздар және де берілген оқулықтын 20 бетінде.




,

оқулық, интерактивті тақта, маркерлер,

түрлі түсті қағаздар, смайликтер.


2 мин


























3 мин

Нұсқаулар

Балаларға жобаны қалай жасауға болатындығын түсіндіріңіз. Мысалы: Компьютерлік презентация арқылы. Алайда, кітапта басқа да түрлер берілген:

  • Фотоколлаж

  • Жарнамабаннері

  • Постер

  • Стенгазета.

Мұғалім:

-Жұпқабөлініңіздержәне де жобаныңтақырыбымен жасауәдісінталқылаңыздар.


Оқушылартаңдағантақырыпбойыншажұпқабөлінедіжәнежобаныкөрсетутүрін (формасын) таңдайды. Бұлжұмыстыңнысанытілдікдағдылардыстуденттерденталапетеді. Мысалы, оларсыныптастарыменқандайтақырыптытаңдаужәнеоны қайформадаұсынукеректігінталқылайды.

Мұғалім:

ДБізжобалардыбағалаудықалайқарастырайық. Бұләрекеттіорындауүшінкритерийлердітаңдаңыз. Сіздіңжобаныбағалаукритерийлеріңқалайтолықтыраредіңіз?



Мұғалім:

- Балалар, сіз ашылған жаңалықтар туралыақпараттықайжерденіздейсіздер?

Оқушылар:Интернеттен

Мұғалім:Ақпараттыіздеп, оны жүктегенкездененіестесақтаукажетпіз?

Оқушылар:

Авторлыққұқықтықұрметтеу, компьютерлік вирус жұқтырыпалумүмкіндігі.

Мұғалім: Ескесақтандар!!

- Біреудіңжұмысынтолықкөшіругеболмайдыесіңіздеболсын!

Мұғалім:

Ақпараттыіздеукезіндеқажетсізақпараттаркөпболуымүмкін. Осығанбайланыстыеңқажеттідегенидеялардыжинаңыз.

Енді мен сіздергеортаққалтадаақпараттысақтайотырып, оныменбіргежұмысістеумүмкіндігінкөрсетемін.



Нұсқаулар



Ортаққалталарменқалайжұмысістеукерегінкөрсетіңіз. Жобаныжасаукезіндеоларортаққалтаменбіргежұмысістейаласындардептүсіндірініз. Сабаққадейінжобаныңжасауреттілігініңсипаттамасындайындаңыз. Әртопқатаратыңыз. Біргежұмысістеунұсқауынайтыңыз: Бір-бірінтыңдаумаңызды.



BILIMLAND бейнеhttp://bilimland.kz/ru/#lesson=16720

20 мин














5 мин

Компьютерлік практикум

Студенттержобағакерек онлайн ақпаратіздеуде. Ақпаратты

ортаққалтадасақтайды.

Рефлексия

Мұғаліміжазбашаүшсұраққажауапберіндердепсұрайды, оқушыларжапсырмадасабақтыңнәтижесінжазады.

- Бізқалайавторлыққұқықтысақтаутиіспіз?

- Ортаққалтабізгеқандаймүмкіндікбереді?

-Сабақбойыншаөзіңізгеқандайбағабересіз?

Өзстикеріңіздітандаңыз

Мендесұрақтарқалды

Барлығынтүсіндім

Жұмысымақанағатемеспін

Үйжұмысы

- Қандайсуреттердіөзжобаныздақолданасыздар.

- Табылғанақпараттыслайдтақалайкөрсетесіз.



Компьютерлер













смайликтер

Бағалау

1мин

Журналға жазылатын комментарий жазылады


Қосымша ақпарат

Саралау

  1. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

  2. Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



























Қауіпсіздік техникасы ережелері



Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

_________________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

Қорытынды баға

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.____________________________________________________________________________________

2_____________________________________________________________________________________








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Әлемді өзгерткен жаңалықтар

Автор: Баймишева Баян Темирбаевна

Дата: 09.05.2019

Номер свидетельства: 509601
