Пәні: Информатика САБАҚ: Компьютерлік логиканың элементтері | Мектеп: № 25 |
Күні: 13.10.2016 ж | Мұғалімнің есімі: Келмағамбетова А |
Сынып: 8 «а,ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Компьютерлік логика негіздері туралы білім қалыптастыру. |
Сабақ мақсаттары: Компьютерлік логиканың негізгі элементтері туралы білім меңгереді; логикалық вентиль түрлерімен танысады; сұлбаларға сәйкес логикалық өрнектерді жазуды тәжірибеде орындай алады. | Барлық оқушылар: Компьютерлік логиканың негізгі элементтері туралы білім меңгереді |
Оқушылардың басым бөлігі: Логикалық вентиль түрлерімен танысады. |
Кейбір оқушылар: Сұлбаларға сәйкес логикалық өрнектерді жазуды тәжірибеде орындай алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар .... (істей) алады: Мәтінді оқиды, құрдастарын тыңдайды, түсінік айтады, терминдерді жазады, жаттайды, практикалық тапсырмалар орындай алады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер:компьютерлік логика, вентель, инвентор, триггер, сумматор |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған тармақтар: компьютерлік логикалық өрнек, вентель, инвентор, триггер, сумматор |
|
Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?Ең қарапайым логикалық вентель қалай екенін айта аласың ба? НЕМЕСЕ вентилі логика алгебрасының қандай амал орындайтынын айта аласың ба? Логикалық сұлбалардың түрлендіруі қандай мақсатта орындалатынын айта аласың ба? Компьютердің қай құрылғысында триггерлер мен сумматорлар қолданылатынын айта аласың ба? |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:терминдермен, сызбалармен жұмыс жүргізеді. Тәжірибелік тапсырма орындайды. |
|
Алдыңғы тақырып | Ақиқат кестелері туралы білімдерін толықтыра отырып мәліметтерді салыстырып, сипаттама жасай алады. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы | Ұйымдастыру. Топтастыру (сандар арқылы 2 топқа бөлінеді) 1.Серпінді сұрақтар (өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру) | Жетон қиындылары Интер.тақта |
Ортасы | Мағынаны тану «ДЖИГСО» Оқушылар мәтінді оқып танысады, жұбымен талқылайды, келесі жұппен ауысып түсіндіреді. Сыныпқа таныстырылым жасалады. | Ноутбук, А4 қағазы, стикерлер |
Аяқталуы | Компьютерде тәжірибелік жұмыс /оқушылар жаңа тақырып бойынша тәжірибелік жұмыстар жасайды/ Үйге тапсырма: Компьютерлік логиканың элементтері /логикалық өрнек құрастырып, сызбасын сызу/ | Ноутбук, интер.тақта |
Қосымша ақпарат Е-Кітапхана (www.e.edu.kz), оқушы анықтамалығы |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
•компьютерлік логика элементтерін ажырата отырып, логикалық өрнектердің логикалық сұлбаларын дайындайды, ерекшеліктерін дәлелдейді. | • 1.Серпінді сұрақтар (жетонмен бағалау) 2. «ДЖИГСО» Екі жұлдыз бір тілек. 3. Компьютерде тәжірибелік тапсырма баллдық жүйе | •Математика, АКТ |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім? |