Сабақ жоспары |
Курс | | Топ: БШ-18 б/б | |
Модульдің атауы: | Информатика |
Сабақтың тақырыбы: | Графика мен диаграмма тұрғызу |
Күні | 06.05.19 |
Өткізу орны: | 406 кабинет |
Сабақтың мақсаты: | Excel-дің графикалық мүмкіндіктері. Диаграммамен жұмыс істеу, графикалық обьектілерді біріктіру туралы білімдерін қалыптастыру. |
Сабақтың міндеттері: | Терең ойлауға, ғылымға, білімге деген қызығушылығын арттыру. |
Күтілетін нәтижелер: | Бірін-бірі тыңдайды, сабақты талқылайды. |
Сабақтың түрі: | Аралас |
Оқыту әдістері: әдістемелік тәсілдер, педагогикалық техника, педагогикалық технологиялар |
Көрнекі материал: (презентация), топтық жұмыс, оқытушы жетекшілігімен оқыту жұмысының әдістері, өздігінше оқу жұмысының әдістері |
Қажетті жабдықтар мен аспаптар: | ДК, проектор, экран, маркерлер, ватман, А-4 форматтағы қағаз, кестелер, тақта. |
Қосымша көздер (әдебиеттер) | Борибеков К.К. Сборник медотических рекомендаций».- Астана: 2002 Ермеков Н.Т. Информационные технологии. – Астана : Фолиант, 2006 Краснова Г.К., Соловов А.В., Беляев М.И. Технологии создания электронных обучающих средств.-М.: МГИУ, 2002. |
Оқытушының байланыс ақпараты: | |
Т.А.Ә.: Омарова Гульфия Комековна | Тел.:87773644798 [email protected] |
| |
Сабақтың жоспар-қысқаша жазбасы |
Сабақтың барысы | Уақыт (минут) | Оқытушының әрекеттері | Тыңдаушылардың әрекеттері | Оқу ресурстары мен материалдары |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
1.Ұйымдастыру кезеңі | | Сәлемдесу. Сабаққа қатысып отырған тыңдаушыларды түгендеу | Тыңдаушылар сабаққа қатысуды тіркеу ведомостін толтырады | Тыңдаушылардыңсабаққа қатысуын тіркеу ведомості |
2.Үй тапсырмасын орындауын тексеру | | 1.Мәтінмен сан енгізудің қандай ерекшеліктері бар? 2.Ұяшықтарға енгізілген деректерді тігінен орналастыру үшін не істейміз? 3.Деректерді сақтау және қорғау үшін қандай амалдар орындаймыз? 4. Жұмыс кестесін автоматты түрде форматтау үшін қандай команда қолданамыз? 5.Кесте шекараларын жиектеу үшін қай менюді қолданамыз? | | Интер тақта, лекция |
3. Сабақтың тақырыбын түсіндіру | | Диаграмма-бұл мәліметтерді талдау мен салыстыру ыңғайлы болу үшін кестедегі мәліметтердің көрнекі графиктік түрде берілуі. Әрбір енгізілетін мәліметтерге құрылатын диаграмманың түрін таңдау өте маңызды. | Тыңдаушылар аталмыш қорларды мұқият бақылап қажетті кезеңдерді түртіп алады. | Интер тақта, лекция |
4.Топтардағы жұмыс | | Кластар әдісі | Ой бөліседі, пікір алмасады, қорытынды жасайды | Стикерлер, маркерлер, А-4 қаағаз |
5.Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру | | Графика мен диаграмма тұрғызу | Тыңдаушылар үй-тапсырмасын жазып алады. | Дәптер |
6. Сабақ қорытындыларына қорытынды жүргізу және рефлексия | | Рефлексия: Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабақ барысында қандай қиындықтар туындады? | | |
Дайындаған: пән оқытушысы Омарова Г.К.
Сабақ жоспары |
Курс | 1 | Топ: БШ | |
Модульдің атауы: | Информатика |
Сабақтың тақырыбы: | Power Point 2013 программасы туралы негізгі түсінік |
Күні | 27.03.2019 |
Өткізу орны: | 406 кабинет |
Сабақтың мақсаты: | Компьютердің басқа программаларын меңгере отырып, логикалық ойлау, есте сақтау,зейіндік және шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
Сабақтың міндеттері: | Терең ойлауға, ғылымға, білімге деген қызығушылығын арттыру. |
Күтілетін нәтижелер: | Бірін-бірі тыңдайды, сабақты талқылайды. |
Сабақтың түрі: | Аралас |
Оқыту әдістері: әдістемелік тәсілдер, педагогикалық техника, педагогикалық технологиялар |
Көрнекі материал: (презентация), топтық жұмыс, оқытушы жетекшілігімен оқыту жұмысының әдістері, өздігінше оқу жұмысының әдістері |
Қажетті жабдықтар мен аспаптар: | ДК, проектор, экран, маркерлер, ватман, А-4 форматтағы қағаз, кестелер, тақта. |
Қосымша көздер (әдебиеттер) | Борибеков К.К. Сборник медотических рекомендаций».- Астана: 2002 Ермеков Н.Т. Информационные технологии. – Астана : Фолиант, 2006 Краснова Г.К., Соловов А.В., Беляев М.И. Технологии создания электронных обучающих средств.-М.: МГИУ, 2002. |
Оқытушының байланыс ақпараты: | |
Т.А.Ә.: Омарова Гульфия Комековна | Тел.:87773644798 [email protected] |
| |
Сабақтың жоспар-қысқаша жазбасы |
Сабақтың барысы | Уақыт (минут) | Оқытушының әрекеттері | Тыңдаушылардың әрекеттері | Оқу ресурстары мен материалдары |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
1.Ұйымдастыру кезеңі | | Сәлемдесу. Сабаққа қатысып отырған тыңдаушыларды түгендеу | Тыңдаушылар сабаққа қатысуды тіркеу ведомостін толтырады | Тыңдаушылардыңсабаққа қатысуын тіркеу ведомості |
2.Үй тапсырмасын орындауын тексеру | | 1.Мәтінмен сан енгізудің қандай ерекшеліктері бар? 2.Ұяшықтарға енгізілген деректерді тігінен орналастыру үшін не істейміз? 3.Деректерді сақтау және қорғау үшін қандай амалдар орындаймыз? 4. Жұмыс кестесін автоматты түрде форматтау үшін қандай команда қолданамыз? 5.Кесте шекараларын жиектеу үшін қай менюді қолданамыз? | | Интер тақта, лекция |
3. Сабақтың тақырыбын түсіндіру | | Компьютерлік технологиялардың дамуымен слайдтар деп аталатын электрондық плакаттарды қолдану мүмкін болды. Бүгінгі күні Майкрософт Повер Пойнтты 300 млн.-ға жуық адам пайдаланады. | Тыңдаушылар аталмыш қорларды мұқият бақылап қажетті кезеңдерді түртіп алады. | Интер тақта, лекция |
4.Топтардағы жұмыс | | Кластар әдісі | Ой бөліседі, пікір алмасады, қорытынды жасайды | Стикерлер, маркерлер, А-4 қаағаз |
5.Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру | | Power Point 2013 программасы туралы негізгі түсінік | Тыңдаушылар үй-тапсырмасын жазып алады. | Дәптер |
6. Сабақ қорытындыларына қорытынды жүргізу және рефлексия | | Рефлексия: Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабақ барысында қандай қиындықтар туындады? | | |