kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Фигураларды салу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ инскейп бағдарламасында фигураларды салу бойынша өтілген

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Фигураларды салу»

Берілген уақыт

Пәні: информатика

Мерзімі: 20.02.2017

Сыныбы: 7 Ә

Сабақтың тақырыбы:

Фигураларды салу

Сабақтың реті:

22-сабақ

Жалпы сабақтың мақсаты:

Inkscape бағдарламасында фигураларды салуға үйрету: төртбұрыш, ұшбұрыш, эллипс, тіктөртбұрыш.Бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, бағалауға және ұжымда, шағын топта жұмыс жасауды үйренеді.

Оқу нәтижелері:


- Оқушылар Inkscape бағдарламасында құралдармен қолдана алады;

-Inkscape бағдарламасында фигураларды жасай біледі;

- тақырыптың негізгі идеясын түсінеді;

-ойларын еркін жеткізе алады;

-төменгі дәрежелі және жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап бере алады;

-бір-біріне сыйластық көзқараспен қарайды;

-шығармашылық тұрғыда бірлесіп жұмыс жасай алады;

-өзін және құрдастарын бағалай алады;

- ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді.

Түйінді идеялар:

Векторлық графика туралы және олардың бағдарламасындағы фигуралар туралы түсініктері кеңейеді

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Жеке, жұптық, топтық жұмыс көңілді смайлдар, ойқозғау, ойлан-бірік-бөліс, плюс-минус-қызықты, өздерін тексеру парағы

Жұмыс түрлері:

Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс

Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер:

Интерактивті тақта, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, түрлі түсті қағаздар, компьютер, плакаттар.

І Қызығушылығын оятукезеңі:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

1 мин

1-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Геометриялық фигуралар бойынша топқа бөлу.

Оқушылар таңдаған фигуралар бойынша 3 топқа бөлініп отырады. Топ мүшелерінің рөлдерін бөліп алады.

1 мин

2-әрекет: Жеке жұмыс: Көңілді смайлдер әдісі бойынша көңіл-күйлерін білу

Оқушылар алдарында жатқан смайлдар арқылы дәл осы уақыттағы көңіл-күйлерін білдіреді.

10 мин

3-әрекет. Жеке, жұппен, топпен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша оқушылар. Топтарына берілген тапсырмалардың мағынасын ашады

Әр оқушы жеке ойланады, жұбымен және топпен талқылайды. Өз ойларын А3 параққа түсіріп дайындайды. Ұжымға жариялайды.

3 мин

4-әрекет:Жеке, топтық жұмыс:Дайындаған постерлері бойынша 2 сұрақтан қою


Оқушыларпостерлері бойынша қойылған сұраққа жауап береді.


ІІ Мағынаны ажырату кезеңі:

5 мин

5 –әрекет.Оқушыларды диалогке тарту. Сөзжұмбақ, сұрақ – жауап.

  1. Растрлық пішімдердің бірі?

  2. Параллелепипедтерді салуға мүмкіндік беретін фигураны ата?

  3. Шаршыларды салуға арналған фигураны ата ?

  4. Inkscape графикалық редакторының терезесі қанша элементтен тұрады?

  5. Векторлық кескіндермен жұмыс істейтін бағдарламаның бірі?

  6. Қандай құралды пайдаланып орамдар жасауға болады?

  7. Доғалардың және дөңгелектердің кескінін салу үшін пайдаланылатын фигураны ата?

  8. Екі режімде жұмыс жасай алатын фигураны ата?

  9. Құжатты қандай бұйрық арқылы құруға болады?

1 мин

6 – әрекет. Ұжымдық жұмыс:

Рахмет әдісі арқылы.



Оқушылар жақсы жауап берген сыныптастарын рахмет айтып бағалайды.

20 мин

7-әрекет: Жеке, топтық жұмыс: Компьютермен практикалық жұмыс.

Деңгейлі тапсырмалар. Оқушыларға жеке таратпа қағаздар таратылады.


фигураларды қолданып Inkscapeте сурет салу

2.Қағазға жан бітіру.

3.Компьютерде салынган сурет пен қағазға жан біткізген жұмыстары туралы айырмашылығын жаздыру

3 топтың оқушылары берілген тапсырмаларды топта талқылап, идеяларынмен бөліседі. Жоғары деңгейдегі оқушылар – жоғары деңгейдегі ойлар айтады. Орта деңгейдегі оқушылар – негізіи идеясын түсінеді.Практикалық жұмыс барысында әр оқушы шығармашылық қырынан танылады.

Берілген парақшаға компьютерде салынған суретпен Қағазбен жасалынған суреттің айырмашылығын жазады.

1 - мин

8-әрекет: Ұжымдық жұмыс: «Плюс-минус-қызықты» әдісі бойынша бір-бірінің берілген тапсырманы бағалатуға ұсыныс білдіру

"плюс" – ұнаған ақпарат туралы айтады. «минус» – ұнамағанын, түсінбегенін, ақпараттың керек емес екендігі айтылады. «қызықты» – әуесқой деректерді мақұлдайды, білгісі келіп сұрақтар қояды.


ІІІ Ой толғаныс кезеңі:

3 мин

9-әрекет: Ұжымдық жұмыс: Рефлексия

Жетістік критерийлері

Түсінемін

Тағы да түсіндіру керек

Inkscape бағдарламасында құралдармен қолдана білемін



Inkscape бағдарламасында әр түрлі фигураларды салуды білемін




Барлық оқушылар кестені толтырып өткізеді.

10-әрекет: Жеке жұмыс: Оқушылардың парталас көршіңді бағалау парағы бойынша өздерін-өздері бағалауларын ұйымдастыру

Оқушылар парталас көршісін бағалайды.


Мұғалім

Малыбаева Гульмира Адильбаевна



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Фигураларды салу

Автор: Малыбаева Гульмира Адильбаевна

Дата: 30.03.2017

Номер свидетельства: 404902
