Сабақ тақырыбы: Аралас құжаттар құру. Практикум. Создание комбинированных документов. Практикум. | Мектеп: № 7 |
Күні: 29.04.2016 ж. | Мұғалімнің есімі: Оспанова Асель Абдугапбаровна Байкенжеева Гульжан Серикбаевна |
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Цели обучения, которые необходимо достичь на данном уроке | Оқушыларға бір пәнде қазақ және орыс тілін кіріктіруге болатындығын көрсету; показать учащимся применение казахского и русского языка на одном предмете; связь русского языка и казахского; показать применение навыков работы с русскими буквами и текстом; |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: |
Оқушылардың басым бөлігі: Графикалық редактордың құрал саймандарын пайдаланады, мәтіндік редакторда түрлі түсті мәтін етіп жаза алады. На графическом редакторе могут пользоватся со всеми инструментами |
Кейбір оқушылар: |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Сіз сабақ соңында оқушылардың нені меңгергенін қалайсыз? |
Алдыңғы оқу | Мәтіндік және графикалық ақпаратты өңдеу Обработка текстовой и графической информации |
ЖОСПАР |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | I.Орг момент « Волшебная шкатулка» психологический настрой (учитель дает шкатулку учащимся. Говорит что там есть человечек который желат удачи на урок. Дети открывают шкатулку и видят себя в зеркале и улыбаются) Деление на группы (Дети берут вырезки человечка по цветам и делятся на 2 группы ) WordPad и Paint | «Шкатулка» Вырезки |
Ортасы /Даму | «Миға шабуыл» «Мен саған, сен маған» әдісі - Paint графикалық редактордың мүмкіндітері қандай? WordPad мәтіндік редактордың мүмкіндіктері қандай? А теперь как вы думаете а можно их соеденить и работать вместе? Конечно, да! Значит, наша новая тема: «Создание комбинированных документов. Практикум» Ал олай болса балалар, тақтаға назар аударыңыздар! (Мұғалім интерактивті тақтада оқушыларға аралас құжаттардың жасалу жолын көрсетеді) Алда қандай мейрам келе жатыр? Дұрыс айтасыңдар 1 мамыр Ынтымақ пен бірлік мейрамы келе жатыр. Бізде Қазақстан Республикасында көптеген ұлттар өкілі көп Барлығымыз топпен бірге практикалық жұмыс жасайық (оқушылармен бірге мұғалім практикалық жұмыс жасайды ) После окончания группавой работы учащиеся садятся за компьютер и выполняют индивидуальную работу. Они делают открытки на 1 Мая. На текстовом редакторе пишут поздравительные слова, затем вставляют с помощью графического редактора цветы. Уважаемые друзья! Примите самые теплые поздравления с 1 мая – Праздником единства народов Казахстана! Этот яркий первомайский праздник продолжает замечательные традиции нашего многонационального народа, символизируя мир и согласие! Желаем Вам здоровья, благополучия и успехов в делах на благо Родины - Республики Казахстан! Смайликпен бағалау Сергіту сәті. «Достар» әні Оқушыларға түрлі түсті шар таратылады. | Интерактивті тақта, слайдтар, оқулық |
Аяқталуы/Пленарий | «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі Сергіту сәті біткен соң, шарлары бірдей оқушылар, өз жұптарын тауып, жұптық жұмыс жасайды. Смайликпен бағалау Кері байланыс: Сабақтың басында таратылған адамшаларға бүгінгі сабақта Басына «Не есіңде қалды...» Қолына «Қолыңмен не жасадың...» Жүрек тұсына «Ұнады ма бүгінгі сабақ...» Үйге тапсырма: Қалаған тақырыпқа эссе жазып, суретін салып келу. | |
Қосымша ақпарат |
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушылар- ға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қа-лай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Берілген тапсырманың жауап беруіне қарай дайындалады | Факультатив сабағын смайликпен және сабақ аяғында өзге ұлт ақшаларымен бағаланады | Сурет, қазақ тілі, |
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Оқушылар аралас құжатты жасауды үйренді. Жоспарлаған сабақтың ішінде орысша мәтінде оқушыларға жеке жеке карточкамен алдына таратылу керек еді Сабаққа берілген уақыт тиімді пайдаланылды Біз сабағымызға ендігі жолы практикалық жұмыс орындалу кезінде оқушылардың алдына жеке жеке карточкаларды тарау керек екндігін жоспарладық | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1) Жұппен жұмыс жасау кезінде бір біріне көмектесуі 2) Оқушылардың аралас құжатты иез меңгеруі Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)? 1) топпен жұмыс жасау 2) екі бағдарламада жұмыс жасауы Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Біз оқушылардың кері байлансын оқи отырып, сабақтың екі тілде өтуге болатындығын білгендігін жазған. Жекелеген тапсырма арқылы оқушылардың деңгейін анықтауға болатындығын және баялау жұмыс жасайтын оқушыларға жеке тапсырма дайындау |