kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Алгоритмді программалау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Интерфейс, сызықтық алгоритм, тармақталған алгоритм тілінде жазу. Программаларды өңдеудің кіріктірілген ортасында жазу. Есептердің моделін құра алады. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Алгоритмді программалау"»

Пән : Информатика  8 сынып Тексерілді: ________________


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:


Мектеп: №39 мамандандырылған лицей

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тулемисова Гульнара Нурмуханбетовна

Сынып: 8сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Алгоритмді программалау

Оқу мақсаты

7.3.2.1. алгоритмдіпрограммалау тілінде жазу

7.3.2.2. Сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: есептің алгоритмін программалау тілінде жаза алады;

Көпшілік оқушылар: есепті шешу тиімділігін арттыру үшін алгоритмдік құрылымдарды қолдана біледі;

Кейбір оқушылар: С++ программалау тілінде есептердің моделін құра алды.

Бағалау критерийлері:

  • Алгоритмді программалау тілінде жазады;

  • есепті шешу тиімділігін арттыру үшін алгоритмдік құрылымдарды қолданады;

  • С++ программалау тілінде есептердің моделін құрады;

Тілдік мақсаттар

 

 Интерфейс,сызықтық алгоритм, тармақталған алгоритм, Lazarus, read,write.


Құндылықтарға баулу

Индустияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Еңбек және шығармашылық ,өмір бойы білім алуға баулу

Пәнаралық  байланыс

Математика, геометрия, ағылшын

Алдыңғы  білім 

Циклдік алгоритм түсінігін біледі. Алгоритм тұжырымдамасы, алгоритмді жазу түрлері, блок-схема, сызықтық және тармақталу құрылымдары.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған қызмет



Ресурстар

Сабақ басы

 























































Оқушылармен амандасып, түгендеп, сабаққа әзірліктерін тексеру;

Үй тапсырмасын тексеру. «socrative.com» сайты арқылы тест жұмысын алу

  1. Алгоритм құру үшін ең алдымен...

А. проблеманы анықтау

B. есептерді шешу кезеңі

C. блок-схема құру

D. барлығы дұрыс емес

  1. Алгоритм дегеніміз-

А. есептерді шешуге бағытталған әрекеттер тізбегі

B. есептердің әртүрлі құрастырылуы

C. қасиеттерге байланысты құрылу жолдары

D. есептің белгісіз айнымалылармен жазылуы

3. Модель дегеніміз не?

А. нақты объектіні, процесті немесе құбылысты ықщам әрі шағын түрде бейнелеп көрсету

B. объектілерді, процестерді немесе құбылыстарды зерттеу мақсатында құру

C. жазықтықтағы үш нүкте арқылы үшбұрыш сызу

D. мәліметтерді талдау мен салыстыру ыңғайлы болу үшін кестедегі мәліметтердің көрнекі математикалық түрде берілуі

4. Ақпараттық модель дегеніміз-

А. ойша немесе әңгіме түрінде жасалған ақпараттық модель

B. объектіні, процестің, құбылыстың қасиеттері мен күйін сипаттайтын ақпарат жиынтығы және сыртқы әлеммен өзара байланыс болып табылады

C. уақыт барысындағы объектінің қасиеттерін өзгерісін көрсету мүмкіндігін береді

D. әскери, экономикалық, спорттық ойындар жатады

5. Есептерді шешу кезеңдері:

А. есептер туралы ақпараттарды іздеу

B. шарттарын тұжырымдау

C. есептің соңғы мақсатын анықтау

D. есепті талдаып, алгоритмін құру

Е. барлық нұсқа дұрыс

6. Есептерді шешудің формалары:

А. сөздік (табиғи тілде жазылуы)

B. графикалық

C. псевдокодтар (шартты алгоритмдік тілде)

D. программалық

Е. барлық нұсқа дұрыс

7. Бүтін сандардың типі мен қабылдайтын мәндер аралығы

А. longint - 214748772147483647

B. integer - 32768..32767

C. word 0…65535

D. byte 0…255

Тест жауаптары:

1

2

3

4

5

6

7

A

А

А

B

Е

Е

B

Excel-де төмендегі функцияның

3D графигін сызып көрейік

y=2x2 +1












https://b.socrative.com/teacher/#edit-quiz/40026362








































Сабақ ортасы

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


«4 сурет 1 сөз» әдісі арқылы сабақ тақырыбын ашу:

«Алгоритмді» « Программалау»


Сабақтың тақырыбы: «Алгоритмді программалау»

Жаңа тақырыпты түсіндіру.


Жеке жұмыс. Есептің программасын құру, яғни компьютерлік моделін құру.

y=2x2 +1 функциясының мәнін [1;10]аралықта

1-қадаммен табу.


Дескриптор: Білім алушы

- сызықтық немесе қайталау алгоритм екенін ажырата білді;

- программасын құрды;

Әр оқушы – өз-өздерін «Талдау» әдісі арқылы бағалайды


Сергіту сәті: Мақал-мәтелді табу

1. Жігітті компьютеріне қарап, бағала (Жігітті досына қарап, бағала)

2.     Байт биттен құралады (Теңге тиыннан құралады)

3.     Вирустан  қорыққан, Интернетке шықпас (Шегірткеден қорыққан, егін екпес)


 

 


 


 

 

 




  


 

 

  

Сабақ соңы

 

 


 Қорытындылау. «learningapps.org» сайты арқылы оқушылардың орындаған жұмыстарын пысықтап, әрі почтасына хат қалдыру арқылы деңгейлерін көре аламыз.



Рефлексия. «Білім ағашына» өз ойларын стикерге жазып қалдырады


Үйге тапсырма: оқулық 159 бет. Талдау деңгейі


https://learningapps.org/myapps_teacher.php






Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Тапсырмалар жеңілден күрделіге қарай құрылған. Оқушылардың тапсырмаларды орындауын бақылаймын, бағыттаймын,  қарқыны төмен оқушыларға бағыт бағдар беремін, қолдау, көмек көрсетемін.


жеке жұмыстағы белсенділік 

 

 Белсенді оқу тәсілдері арқылы бағалау:

  • «Қол шапалақ» 

  • өзін-өзі бағалау




  • сергіту сәті: «Мақал-мәтелді табу;

  • оқушылардың партада орналасуын, техникалық қауіпсіздігін қадағалаймын;

  • компьютердің алдында отырғанда оқушылардың көзге арналған жаттығулар-ды орындауын бақылаймын

 

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
"Алгоритмді программалау"

Автор: Тулемисова Гульнара Нурмуханбетовна

Дата: 11.06.2019

Номер свидетельства: 514418
