|   Ашық сабақ  Мерзімі: 16.02.2017 ж  7 «A» сыныбы   |    Сабақ №23       |     Тексерілді  ______________   |    Сабақта   7 модульдің қамтылуы   |  
  |   Пәні    Пән мұғалімі     |    информатика    Мейрахатқызы Назген   |         |         |  
  |   Тақырыбы     |    Фигураларды салу   |         |         |  
  |   Мақсаты   |    Inkscape графикалық редакторында фигуралардың барлық түрін салуды және оларды түрлендіруді үйрету.   |         |         |  
  |   Күтілетін нәтиже   |     |         |         |  
  |   Әдістері   |     Kahoot онлайн тест, «детальдарын қосу» ойыны,практикалық, ашық сұрақтар, «идеяны суреттеу» әдiсi, «ойлан,бірік,бөліс»,      «илюстрациялық суреттер», фигуралар әлемі, сергіту сәті, «сұрақтары бар қорап» әдісі.   Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»,     «Ауа райы» көңіл-күй рефлекциясы    кері байланыс   |         |         |  
  |   Ресурстар     |    АКТ, ЭО, слайд, плакат, алтын ереже,үлесітірмелі қима қағаздар,постер, стикерлер, kahoot электронды тест, макеттер, суреттер, фигуралар   |         |         |  
  |   Сабақ кезеңдері   |    Мұғалімнің іс-әрекеті   |    Оқушының іс-әрекеті   |         |  
  |   Кіріспе       |    Сабақтың жоспары:  I Ұйымдастыру кезеңі (топқа бөлу)  II Білу.Kahoot.it тест (электрондық тест 8 сұрақ)  III Түсіну. ЭО. Мағынаны тану.Түртіп алу.Оқулықпен жұмыс  IV Қолдану.Практикалық тапсырма.Көпбұрыш, эллипс құралдарын пайдаланып құжат құру.    V Сергіту сәті. Көз жаттығулары  VI Талдау. «Ойлан,бірік,бөліс»  әдісі.Идеяны суреттеу:фигуралар әлемі Постермен жұмыс  VII Жинақтау. «Детальдарын қосу» әдісі  VIII Қорытынды. «Сұрақтары бар қорап»әдісі(тақырып бойынша бір қысқа сұрақ қрап қалдыру)   VIIII Бағалау.Үйге тапсырма.    Кері байланыс.Көңіл-күй рефлекциясы   «Ауа райы» өз эмоциясын,   тақырыптың қызықтығын, сабақтың өту   барысын бағалайды.    -Эллипс,, спираль фигураларымен  -Түстерге байланысты    Алтын ережемен таныстыру  Іс-әрекет рефлекциясы «Пантомима» таныстыру     |      •  Дербес жұмыс жасауы     •  Жұпта жұмыс жасауы      •  Практикалық білімі    •  Информатикалық  терминді пайдалану.   толтырады    |     1.«Диалогтық оқыту»   2.«Сыни тұрғыдан оқыту»   3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау   4.« АКТ»   5.«Оқытудағы басқару және көшбасшылық»  ![]()      |  
  |   Білу    Kahoot тест        |    Kahoot.it сайты бойынша электронды тест тапсырмасы.   Тест тапсырмасы онлайн орындалып, бірден жауабы шығады, тест 8 сұрақтан тұрады.       |     Оқушылар үй жұмысы бойынша электронды тест сұрақтарына жауап береді.  Жауап беру үшін планшеттер беріледі.  Kahoot.it викториналық сұрақтар сайты  Топ басшысы бағалау парағын толтырып отырады.   |  
  |        |  
  |   Түсіну    Тақырыпты  оқушылар    өздері   меңгеруіне    мүмкіншілік  беру.ЭО   ашық сұрақтар   |     ЭО бейнесабақ  «Мағынаны тану» арқылы жаңа материалды оқулықтан оқуға уақыт беріледі.  Ашық сұрақтар       |    Оқушылар жаңа сабақ бойынша ЭО бейнесабақтан мұқият тыңдау.Ашық сұрақтарға жауап беру.Оқулықпен жұмыс    Жаңа сабақ бойынша терминдерді дәптерлеріне түртіп алады.       |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»    |  
  |   Қолдану    Inkscape редакторымен жұмыс       |    Практикалық тапсырма.Фигураларды қолданып 4 түрлі түрленген фигура салу және сақтау  Құжаттың қасиетін өзгерту, масштаб-страница командасын таңдау.                                          |    Топтар бірлесіп графикалық редакторда сурет салады.  Дайын болған суретті сақтайды.     |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»        |  
  |   Сергіту сәті   |    Көзга арналған жаттығулары          |    Көз жаттығуларын слайдқа қарап қайталайды, көздерін демалтып алады.   |         |  
  |   Талдау    Сыни ойлауын дамыту.  «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі  Идеяны суреттеу:фигуралар әлемі Постермен жұмыс       |    «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі.Постермен жұмыс.   Inkscape редакторында фигуралармен жұмыс                        |    Оқулықтағы берілген мәліметті негізге ала отырып екі топ өз тақырыптарын постерге түсіреді.         |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»    |  
  |   Жинақтау        «Детальдарын қосу» әдісі   |     «Детальдарын қосу» әдісі  Inkscape редакторының терезе интерфейсінің алгоритмі бойынша шашыраңқы суреттер таратылады, дұрыс алгоритмге құрастыру керек.        |    Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша редактордың терезе интерфейсі алгоритмінің детальдарын дұрыс құрастырады.              |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»    |  
  |   Қорытынды    «Сұрақтары бар қорап»әдісі           |    «Сұрақтары бар қорап»әдісі  тақырып бойынша бір қысқа сұрақ құрап қорапқа қалдыру        |    Бүгінгі тақырып бойынша сұрақ жазып қорапқа салу, қорап келесі сабақтың басында талқыланады.   |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»    |  
  |   Бағалау     |    Формативті, жинақтық бағалау, әр кезеңді «пантомима» іс әрекет рефлексиясы арқылы бағаланады.   |    Бағалау   парағы   бойынша, пантомима бойынша    бағалау.     |    Іс әрекет рефлексиясы «Пантомима»    |  
  |   Үй тапсырмасы     |    §22 Фигураларды салу       |    Үй  тапсырмасын    күнделікке  жазып  алу.   |         |  
  |   Кері байланыс         |     «Ауа райы»   кері байланысы  
          |     Өз эмоциясын, тақырыптың қызықтығын, сабақтың өту барысын бағалайды.       |         |