Мектеп Ақтерек ОМ | Бөлім Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары |
Сабақтың тақырыбы Процессор және оның сипаттамалары Thema of the lesson |
Күні 17.09.2018ж Data | Мұғалім: А.О.Кожекеева Teachers | Пәні информатика |
Сынып 8 Ә Grade | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты. Aims of the lesson | 8.1.1.1 - қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру |
Сабақ мақсаттары: | Процессордың тактілік жиілігі мен разрядтылығының анықтамасын білу. Кэш жадының деңгейлерін анықтап білу.Процессордың разрядтылығы мен жүйелік шинаның жиілігіне қатысты тапсырмаларды орындай білу. |
Бағалау критерилері: Griterias of success | Компьютер құрылғыларымен, сандық құрылғылармен жұмыс жасау кезіндегі есте сақтайтын қауіпсіздік ережелерін біледі. Практика жүзінде компьютер құрылғыларымен, сандық құрылғылармен жұмыс жасағанда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтап, қолдана алады. |
Тілдік мақсат Language objectives | Тілдік дағдылар: айтылым, жазылым, тыңдалым |
Арнайы пәндік лексика мен терминология: CPU ( Central Processing Unit or processor) - процессор Cache - Кэш Performance -өнімділік To process- өңдеу Instructions - нұсқаулар Logical operations – логикалық амалдар CORE - ядро Transistors - транзистор |
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет жауапкершіліке, денсаулық сақтауға сын тұрғысынан ойлауға шығармашылыққа баулу. |
Пәнаралық байланыстар Relation with other subjects | физика, ағылшын тілі |
АКТ қолдану дағдылары | Дербес компьютер, ұялы телефон |
Алдыңғы оқу | Оқулықтағы «Естеріңе түсіріңдер » айдарындағы берілген тапсырмалар және өткен тақырыптан қосымша тапсырма |
Саралау | Сабақ барысында сұрақ қою барысында оқушылардың деңгейлеріне сәйкес түрлі сұрақтар қойылады, қолдау көрсетуде де олардың деңгейлері ескеріледі. |
Бағалау | Оқушылардың тапсырмаларды орындауын бақылап, сұрақ қойып, олардың жетістіктерін мадақтап, туындаған қиындықтарын жеңу туралы ұсыныс айту. Оқушылар берілген дискрипторлар бойынша бірін бірі бағалайды. Сабақ соңында оқушылар өз білімдерін бағалайды. |
Жоспар Alms of the lesson |
Жоспарланған уақыт Time management | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы Starting the lesson 2 мин 5 минут | Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу. Good moning, students! How are you? What is the date today? Who is apsent today? Sit down, Thank you Психологиялық ахуал туғызу. «Бес саусақ» тренингісін ұйымдастыру «Бас бармақ» - Бүгінгі «Балаң үйрек » - сабақта «Ортан терек » - көтеріңкі «Шылдыр шүмек» - көңіл- күй «Кішкентай бөбек» - тілеймін! Топқа бөлу Lets divide in to 3 groups Оқушыларды компьютер құрылғыларының суреттері арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру | Слайд ДК Ютуб желісі |
Ортасы Organization of the lesson Миға шабул BRAINSTORMING 3 мин Сабақтың ортасы Middle of the lesson Group work 10 мин 2 мин 10 мин | Жаңа сабақты меңгеруге оқушылардың қызығушылығын ояту ұшін проблемалық жағдаят туғызу. Оқулықтағы «Естеріңе түсіріңдер» айдарының сұрақтары талқылай отырып логикалық көпір құрамын. Процессор дегеніміз не? Процессор қандай қызмет атқарады? «Ыстық орындық » әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп, талқылаймыз Топтардың презентацияға дайындалу және қорғау Тапсырмаларын орындап «Джигсо әдісі » бойынша қорғайды Сергіту сәті № 2 тапсырма Практикалық жұмыс Компьютерде электронды оқулық тапсырмаларын орындау. | Микрон Техпроцесс Кристалл СPU Нанометр керамика |
Аяқталуы Ғixation of material 5 мин Бағалау Кері байланыс 3 мин | «Бір айналым сұхбат» стратегиясы арқылы ой бөліседі. Ұялы телефондардың барлығында бірдей процессор бола ма? Кері байланыс «Блоб ағашының» суретіне смайлик жапсыру арқылы бағалайды. Homework «Шығармашылық тапсырма» , «Үйде орындайық» айдарының тапсырмаларын орындау § 3 мазмұнында берілген «Есіңе түсір » айдарындағы тапсырманы орындау | |
Қосымша ақпарат |
Сабақ бойынша рефлекция Сабақтың оқу мақсаты шынайыма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердімбе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
Мектеп Ақтерек ОМ | Бөлім Компьютердің және желілердің техникалық сипаттамалары |
Сабақтың тақырыбы Компьютерлік желілер Thema of the lesson Network |
Күні 17.09.2018ж Data | Мұғалім: А.О.Кожекеева Teachers | Пәні информатика Informatics |
Сынып 8 Ә Grade | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты. Aims of the lesson | 8.1.3.1 – желінің өткізу қабілетін анықтау |
Сабақ мақсаттары: | Каналдың өткізу қабілетін және байланыс каналдарын білу. Ақпаратты тасымалдау жылдамдығы мен тасымалданған ақпарат көлемін өңдей білу. Ақпаратты компьютердің өңдей алатынын білу. Практикалық жұмыс кезінде тасымалданған ақпарат көлемімен жұмыс жасай алу. |
Бағалау критерилері: Griterias of success | Ақпараттарды біледі және олардың мән – мағынасын түсінеді Білімдерін тереңдетеді және жүйелейді Алған білімі мен қалыптасқан білігін өмірде кездесетін жағдаяттарды шешуге пайдалана алады. |
Тілдік мақсат Language objectives | Тілдік дағдылар: айтылым, жазылым, тыңдалым |
Арнайы пәндік лексика мен терминология: connection - байланыс to connect- қосу ( байланыстыру) copper cable – мыс кабель wireless(wirlis) - сымсыз to provide – қамтамасыз ету fiber- optic cable- талшықты оптикалық кабель envelope - конверт to receive – қабылдау |
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет жауапкершіліке, денсаулық сақтауға сын тұрғысынан ойлауға шығармашылыққа баулу. |
Пәнаралық байланыстар Relation with other subjects | физика, ағылшын тілі |
АКТ қолдану дағдылары | Дербес компьютер, ұялы телефон |
Алдыңғы оқу | Оқулықтағы «Естеріңе түсіріңдер » айдарындағы берілген тапсырмалар және өткен тақырыптан қосымша тапсырма Процессор және оның сипаттамалары |
Саралау | Сабақ барысында сұрақ қою барысында оқушылардың деңгейлеріне сәйкес түрлі сұрақтар қойылады, қолдау көрсетуде де олардың деңгейлері ескеріледі. |
Бағалау | Оқушылардың тапсырмаларды орындауын бақылап, сұрақ қойып, олардың жетістіктерін мадақтап, туындаған қиындықтарын жеңу туралы ұсыныс айту. Оқушылар берілген дискрипторлар бойынша бірін бірі бағалайды. Сабақ соңында оқушылар өз білімдерін бағалайды. |
Жоспар Alms of the lesson |
Жоспарланған уақыт Time management | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы Starting the lesson 2 мин 5 минут | Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу. Good moning, students! How are you? What is the date today? Who is apsent today? Sit down, Thank you Сыныпта жағымды ахуал туғызу. «Қиял әлемі» тренингін ұйымдастыру. Тақырыптың өмірдегі маңыздылығын анықтаушы 5 жағдайды айту Үй тапсырмасын сұрау, тексеру Intel және AMD процессорларының сипаттамалары Техникалық сипаттамасы | Intel - core I 7- 6950X Extreme Edition | AMD A 10-5800 K | Ядро атауы | Broadwell E | Trinity | Ядро саны | 10 | 40 | Жиілігі, Мгц | 3000 | 3800 | Кэш жадының көлемі | L2/L3 : 2560 Кб / 25600 Кб | L1:16х4 + 64 х2 L2: 2048*2 | Техпроцесс, нм | 14 | 32 | Кристалл ауданы, кв мм | 246 | 246 |
| Слайд ДК Ютуб желісі |
Ортасы Middle of the lesson Organization of the lesson Миға шабул BRAINSTORMING 3 мин 2 мин Group work 10 мин 2 мин Бекіту Ғixation of material 10 мин | Сурет қиындалары арқылы топқа бөлініп , топ басшыларын сайлау Lets divide in to 4 groups «Жауап берейік» , «Себебін анықтайық», «Талдап салыстырайық», «Дәптерге орындайық» тапсырмаларын орындап , бағалау парағын толтыру. Жаңа сабақты меңгеруге оқушылардың қызығушылығын ояту үшін проблемалық жағдаят туғызу. Оқулықтағы «Естеріңе түсіріңдер» айдарының сұрақтары талқылай отырып логикалық көпір құрамын. Желі дегеніміз не? Интернет дегеніміз не ? Желінің қандай түрлері бар ? «Ыстық орындық » әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп, талқылаймыз Топтардың презентацияға дайындалу және қорғау Тапсырмаларын орындап «Джигсо әдісі » бойынша қорғайды уақыт | Қабылдау жылдамдығы | Жіберу жылдамдығы | 16.14 | 4,24Мбит/ с | 2,02 Мбит/с | Сергіту сәті 1.Практикалық жұмыс 2. Ой бөлісейік Компьютерде электронды оқулық тапсырмаларын орындау. | Вебсайт Www.speedtest.net һttps //:www youtube.com |
Соңы End of the lesson 2 мин Бағалау Кері байланыс 3 мин | «Бір айналым сұхбат» стратегиясы арқылы ой бөліседі. Homework «Шығармашылық тапсырма» , «Үйде орындайық» айдарының тапсырмаларын орындау § 5 мазмұнында берілген «Есіңе түсір » айдарындағы тапсырманы орындау Кері байланыс «Блоб ағашының» суретіне смайлик жапсыру арқылы бағалайды. | |
Қосымша ақпарат |
Сабақ бойынша рефлекция Сабақтың оқу мақсаты шынайыма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердімбе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |