Сабақ: Анимация | Мектеп: Е.Айшуақұлы атындағы орта мектеп |
Күні: 20.02.2017 | Мұғалімнің есімі: Сатыбалдиева Гульнара Шалхыбаевна |
Сынып: 10 а,ә,б сынып | |
Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары ): | Оқушыларға анимация туралы түсінік беру |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: cабаққа белсене қатысып, өздерінің пікірлерін еркін айта алады. қосымша мәліметтермен танысады жаңа түсінікті анықтайды АКТ құзырлылығын дамытады |
Оқушылардың басым бөлігі: |
Кейбір оқушылар: |
Тілдік мақсат: | Оқушылар: |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Сыныптағы диалог, жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Талқылауға арналған сұрақтар |
классикалық әдіс кадрлық анимация |
Сіз неліктен ... ... ... екенін айта аласыз ба? |
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Тақырыпты терең түсіну үшін оқулықпен жұмыс жүргізіп, постер қорғатып, шығармашылық жұмыс орындату. |
Алдыңғы тақырып | Объектілерді енгізу |
Жоспар: | |
Жоспарланған уақыт: (45 минут) | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Сабақтың басталуы 10 минут | І.Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Формаға түзу салу үшін қандай фигураны саламыз? (Line) Формаға фигура салу үшін қандай фигураны саламыз? (Shape) Сақталған файлдарды қалай ашамыз? ( File-Open) Сығу коэффициенті деген не? Нысанға шеңбер, доға, эллипс, сектор салу үшін қандай әдісті қолданамыз? | |
Сабақтың ортасы 10 минут | Жаңа тақырыпты талдау. Анимация – суреттердің қозғалысы немесе өзгеруі. Анимация термині латынның «anima» - жан сөзінен шыққан, яғни, жандану, тірілу деген мағынаны білдіреді. Анимация құрудың екі жолы бар: бірінші дайын суреттерді қолдану арқылы суреттер жасау, бұл классикалық әдіс депе аталады. Классикалық әдіс файлдары арқылы жасалады. Екінші жолы компьютерлік ойындарды жасағанда кадрлық анимацияларды ұсынады, мұнда кадрлар экранның кез келген жерінен шығу жолымен іске асады. Анимацияны уақытсыз қолдану Visual Basic тілінде қозғалатын сурет құрудың алгоритмі: Алдыңғы суретті жою; Жаңа суреттің орналасу координатасын анықтау; Жаңа сурет салу; Уақытты бос цикл арқылы орындау; | А3 форматы, маркерлер |
Практикалық жұмыс 15 минут | Оқулықтағы 168 беттегі практикалық жұмысты орындау Карточкамен жұмыс. | Visual Basic бағдарламасы |
Сабақтың аяқталуы 10 минут | ІҮ. Сабақты қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма беру. ҮІ. Кері байланыс ҮІІ. Бағалау | Үлестірмелер,смайликтер |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Деңгейлік сұрақтар қою | Топта оқушылар өздерін-өздері бағалайды. Әр оқушыға бағалау парағы беріледі. Сабақ соңында қорытынды баға шығарылып, бағаланады | Ағылшын тілі, Орыс тілі пәндерімен пәнаралық байланыс орнайды. Қауіпсіздік ережелерін қатаң сақтау |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |