kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Внеклассный час на тему: "Предмет Химии"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета:  допомогти учням з’ясувати:
- що вивчає хімія;
-історію виникнення хімії;
-як хімія пов’язана з іншими науками;
-які основні задачі науки хімії та хімічної промисловості.

Хід заходу

Ведучий 1.Хімія. Із цією наукою тісно пов’язане наше сьогодення.

„Широко простягає хімія руки свої в справи людські”. Ці слова Михайла Васильовича Ломоносова не втратили своєї актуальності і в наші дні.

Ведучий 2: То ж запрошуємо вас на цейзахід, якийприсвяченийційважливійнауці, адже

Разом: Ми любимо хімію!
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Внеклассный час на тему: "Предмет Химии" »

Тема: Виховний захід «Предмет Хімії» 10 – 11 класи

Мета: допомогти учням з’ясувати:
-
що вивчає хімія;
-історію виникнення хімії;
-як хімія пов’язана з іншими науками;
-які основні задачі науки хімії та хімічної промисловості.

Хід заходу

Ведучий 1.Хімія... Із цією наукою тісно пов’язане наше сьогодення.

Широко простягає хімія руки свої в справи людські”. Ці слова Михайла Васильовича Ломоносова не втратили своєї актуальності і в наші дні.

Ведучий 2: То ж запрошуємо вас на цейзахід, якийприсвяченийційважливійнауці, адже

Разом: Ми любимо хімію!

Ведучий 1 :Хімія - царицянині. Бо без неї - нікуди.
Носим ми тканину з нафти і п'ємо компот з води.
І таблицявсімвідома, потихесенькузроста. 

Знати хімію - всім треба, хоч наука й непроста.



Ведучий 1. Але давайте спершупригадаймопригадаємо, з чого все починалось …..

Слайди 10 – 18 (Історія виникнення хімії)

20. Медіа листівка


21. Сьогодні ми часто чуємо звинувачення в бік хімії :
її звинувачують у забрудненому довкіллі, неякісних ліках, у шкідливих харчових добавках, отруйних іграшках, небезпечних засобах побутової хімії ,
іще у великій кількості небезпек.

22. Але ми хочемо сказати,що в цьому винні люди, а не ХІМІЯ.

23. Хімія – це наука, яка створила безліч корисних речовин, без яких наше сьогоднішнє життя НЕМОЖЛИВЕ.

24. По-перше – це ліки, без яких багато людей би померло.

26. По-друге – це харчові продукти, та речовини, які допомагають їм зберігатися

28. Засоби гігієни, які допомагають нам дбати про чистоту свого тіла

30. Різноманітні текстильні матеріали, з яких виготовляють прекрасний одяг та взуття, і дають можливість берегти тварин та рослини.

32. Косметика, парфуми, які допомагають нам виглядати гарно



Ведучий: Косметика — в перекладі з грецькоїозначає «мистецтвоприкрашати». Тож прикрасьте своєжиттятимипо­слугами та виробами, якінадає нам Хімія, але в розумномузмістіцього слова.


Музична пауза: Пісня на музику „Червона рута”.

І. Ти признайся мені, 
Звідки в тебе тічари,
Я без тебе всідні, 
У полоніпечалі.
Який крем мені взять,
Щоблишитись красивою
І шампунь, щоби мать 
Всімволосся на диву?

Приспів:

Хімія, мила, нерозгадана сила, 
Ти у мене єдина, тількити, повір.
Подаруйменівроду, 
Порошки, мило, соду.
Та очищену воду з синіхгір.

Ведучий: Підніміть будь – ласка, руки ті, хтолюблятьїсти і читати. Психологи стверджують, щовизанадтораціональні й нерідкоробитекілька справ відразу.

Їсти на ходу. Ви постійнопоспішаєте, тому щонедисципліновані й погано плануєтесвій час.

Їстишвидко. Віддаєтеперевагуприскореному ритму життя, прагнетевідразупокінчити з усіма справами, щобшвидшепочатинові.

Їстиповільно. Вважаєте, щозадоволенняможна й потрібноотримувативідусього, навітьвіддрібничок.

Їсти за розкладом. Ви педантичні, дисципліновані, дбаєтепро себе, звиклиберегтисвій час.

Отже, визрозуміли, подальшарозмовапіде про хімію і харчування. 


Ведучий. Гумористичнахвилинка (інсценуваннягуморески)
«Небезпечнасмакота».

Довго гуляла на святі я містом, 
І захотілося смачно поїсти. 
От і кафе, кличу офіціантку:

  • Борщ український, будь ласка,подайте,

  • Склянку узвару, вареники з м'ясом...

  • Пані, ну щови?! Кафе в нас сучасне:

  • Ось вам стейк, гамбургер, чисбургер, піца...

  • Що вона каже і як воноїсться?!

  • «Фанта», «Мерінда», є «Спрайт», «Кока-кола», Ось і «Бонаква», а ще «Пепсі-кола».

  • Є щесолодощі — тільки для вас:

  • «Орбіт», «Пікнік», свіжі «Снікерс» і «Марс»...

  • Це вона лається?

  • Прошу, сідайте! – каже

  • Ой, щось погано, водички подайте!

34. 1-й учень. Значенняхар­чування в життілюдиниважкопереоцінити. їжадаєорганізмуенергію, необхідну для життє­діяльності. З неї ми одержуємоматеріали, потрібні для росту,розмноження і відновленняклі­тин. А для цьогоїжа повинна забезпечуватиорганізм шість­манеобхідними компонентами: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінеральнимиречо­винами і водою.

35. 2-й учень. Для повноцінногожиттялюдиніпотрібні макро- і мікроелементи. Часто саме через їхнестачучинадлишок ми погано почуваємось і хворіємо на різні недуги. То де живуть макро – і мікроелементи?

Бор – овочі і м'ясо.

Іод – спаржа, буряк, горобина, редиска, помідори, ріпа.

Калій – капуста,картопля, петрушка, курага, ізюм.

Кальцій– яблука, абрикоси, ожина, морква, сир, вишня, яйця, виноград, зеленіовочі, квасоля,ананаси.

Сульфур– морква, огірки, свинина, суниця, цибуля.

Фосфор – боби, капуста, сир, печінка, горіхи, риба, гриби.

Флуор – питна вода, м'ясо, овочі.

Цинк – пророщена пшениця.

А ще для нормального росту і розвиткулюдськогоорганізмунеобхіднівітаміни.

3-й учень. На жаль, про­дукти, які ми так часто обираємо виявляютьсянайшкідливішими. Так, жувальніцукерки, « чупа-чупси », окрім того, щомістятьвеликукількістьцукру, щема­ютьшкідливіхімічні добавки та барвники. У дешевихшоколаднихцукерках, вафельних батончиках дороге какао замінюють жира­ми, які в усійЄвропізабороненівжепонад 20 років. Ціжири не виводяться з організму, на­копичуються у кістках і м'язах, викликаючитяжкіневиліковніхвороби.


Солодкі газовані напої — небезпечна суміш цукру, хімії та газів, які швидко розносяться кров'ю. «Кока-кола», наприклад, - чудовийзасіб для відмиваннявапняногонакипу та іржі. Якщо в неїзануритиста­рі, забрудненімастиламидеталіавтомобіля, то через пару годин вони стануть як нові. 

А от звичайна вода школярам дужекорисна. Організмлюдини у шкільномувіціпотребує 1,5 – 2 л рідини, яка зазвичайнадходить з їжею. Додаткововипитавранці до їди склянка води виводитьтоксичні( шкідливіречовини), накопичені за ніч, посилюєскорочення кишечника, збільшуєкількістьжовчі. Вдень склянка води додаєенергії, забезпечуєясністьмислення. Ввечерідопомагаєпечінцівироблятижовч для ранковоготравлення.

1-й учень: А ось деякінегативніефектижувальнихгумок: біль у животі, виразкипорожнини рота, відцукру, що входить до її складу, - карієсзубів, підвищення тискукрові, алергії, запаленняшкіринавколо рота.

Картопляні та кукурудзянічіпси — цесумішвуглеводів і жиру з оболонкоюізбарвників і підсилювачів смаку. Як вирозумієте, нічого натураль­ного й корисногоціпродукти не містять. 



37. Продовжуємо далі. Завдяки засобам побутової хімії, наше житло чисте і затишне

39. Очисники води па повітря, покращують наш стан здоров’я

41. Фарбники, та ароматизатори, які роблять наше життя яскравим.

43. Нові будівельні матеріали, які полегшують будівництво та покращують дизайн.

45. Мінеральні добрива, які покращують врожайність.

47. Гербіциди, скорочують ручну працю.

48. Інсектициди – знищують шкідників сільського господарства.

49. Металургійна промисловість виробляє продукцію для машинобудування

50. А різноманітні полімери .........

51. Нанотехнології ........



52. Альтернативні види палива....

53. Іще дуже багато іншого......
57.Тож ми говоримо: « ВІВАТ ХІМІЯ»
 


58. Ода Химии(Учень)


Химиясмелопростирает руки

В делалюбоймирской науки.

И мы не можем житьсейчас

Без атомов, молекулярныхмасс,

Куданикинешьвзор – повсюду

Пришла она на помощь люду.

Вездеестьхимии заслуга:

И удобрения для луга,

И электричество в квартире,

И вотуж без нее не мыслятжизни в мире.

Но все ж при благах всех и чудеах

Несетонаопасность людям.

Нитраты в овощах и фруктах,

Во многих остальных продуктах

И загрязнениеводы – все этохимииплоды.

Но толькомы понять обязаны,

Чтохимия для нас большой и сильный друг,

Что с ней навечно люди связаны.

И эту силу мыдолжныиспользовать с умом,

Чтоб нам же вдруг не стало горестно потом!



Ведучий1. Так, про своє здоров’я просто необхідно дбати, але й не потрібно забувати слів Лі Талбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її взяли в позику у своїх дітей…», адже ми живемо в епоху коли людство стоїть на порозі величезних змін. Земля – маленька, крихка, з обмеженими ресурсами, на ній не можна безмежно використовувати все, все більше будувати заводів, електростанцій, трубопроводів на місці лісів і степів. І якщо люди це не зрозуміють і діятимуть відповідно, відбудеться екологічна революція, без якої майбутнього людства немає.

Ведучий 2. Щедра і привітна наша Земля, та в останні роки важко їй живеться. Скільки ран залишили на ній люди: забруднені річки, зріджені ліси, скалічена хімічною отрутою земля.(На фоні йде далі презентація)

Пісня (Мыжелаемсчастья вам)

І. В місті, де кружля сірчистий газ,

Де феноли часто душать нас.

Де хорошу воду в крані

Ждемо вічність ми,

Щоб було нам легко в тяжкий час,

Дуже треба кожному із нас,

Дуже треба кожному із нас

Берегти природу кожну мить.



Приспів.

Ми бажаєм вам завжди.

Чистого повітря і води.

І сонця промені

Хай завжди ідуть сюди

Ми бажаєм щастя вам,

І воно повинно прийти.

Тож рук ви докладіть

І природу збережіть.



ІІ. Хай квітучі весни

Радість шлють,

Матіоли по ночах цвітуть,

Многих літ та благих

Вам зозуля накує.

Щоби було весело в цей час

Дуже треба кожному із нас

Знати, що віднині

Щастя в вашій хаті є.



Приспів.



Ведучий 1: Наш захід вже підходить до завершення, то прийміть від нас ці щирі слова.

Спасибі Вам гості, за Вашу увагу За Вашу сердечну, за дружню повагу За оплески щирі, за теплі посмішкиХотілось би з Вами побути ще трішки.



Ведучий 2:

Прощатись нам настав вже час

Приходьте ще у гості до нас.

Прощатись нам настала пора.

Усім ми Вам бажаємо Добра.

Разом:Добра на щасливі і довгі літа!





























Кушугумський НВК «Інтелект»













Розробка виховного заходу



«Предмет ХІМІЇ»

Проведеного 4 березня 2015 року

Серед 9- 11 класів

До тижня хімії





Підготувала: вчитель хімії Кудлай О.С.




























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Внеклассный час на тему: "Предмет Химии"

Автор: Кудлай Оксана Сергеевна

Дата: 24.05.2015

Номер свидетельства: 214743
