kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Солтүстік Американың ішкі суларын таныстыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

География пәніне деген оқушылардың қызығушылықтарын  арттыру мақсатында жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Солтүстік Американың ішкі суларын таныстыру»

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісі:А.Кудайбергенова

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні

Материктер мен мұхиттар географиясы

Класы

7

Күні

20.02.17ж

Сабақтың тақырыбы

Ішкі сулары.

Сабақтың мақсаты

Солтүстік Американың жерінің суға бай болу себебін түсіндіру,өзендерінің алаптары,көлдері туралы білім беру.

Алған білімдерін практикамен ұштастыруға үйрету.

Оқушылардың танымдық белсенділігін арттырып,білмін тереңдету, басқа материктермен салыстыра білу дағдысын,шығармашылық қабілетін дамыту.

Оқушыларға топпен жұмыс жүргізуде бір-бірінің пікірін құрметтеуге тәрбиелеу.Оқушылар алған білімдерін өмірде пайдалана білуге өз ойларын еркін жеткізе білуге,тақырыпты талдай білуге үйрету.


Күтілетін нәтиже

Ішкі суларын картадан тауып,кескін картаға түсіруді үйренеді. Ішкі суларына сипаттама беру.

Түйінді идеялар

Солтүстік Америка материк туралы білім алып, білімдерін толықтырады.


Ресурстар

География материктер мен мұхиттар 7 сынып

Ав.Ә.Бейсенова,С.Әбілмәжінова,К.Каймулдинова. Атылас карта,

физикалық карта,плакат,

суреттер,

Глобус,маркер,

стикер, «География және табиғат» Республикалық ғылыми-педагогикалық журнал т.б.

Жаратылыстану және география , сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде оқу-әдістемелік құрал.

Сабақтың барысындағы іс-әрекет

Әдіс - тәсілдер

Оқушылардың іс –әректі, талқылау

Қызығушылықты ояту

(10 минут)

Психологиялық сергіту



























«Аукцион» оқыта үйрету ойыны.




Қызығушылықты ояту.

Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу.

• Сабаққа қатысатын адамдардың психологиялық ахуалын, олардың

мазасыздануының сипаты мен табиғатын анықтау.

Оқушылардың мазасыздығын басуға болатын әдістер мен тәсілдерді іздеу және шығармашылық жұмыс үшін қажетті атмосфера құру.

Географиялық жұмбақтар

Нілім бар,Замбезим,Зайырым бар,

Нілімнің тарихта бағасы бар.

Көлдерім,Сахарадай шөлім де бар

Қыраттар,үстірт те бар,тауым да бар.

Жерім бар алтын мен алмазға бай

Егінін үш егетін,үш теретін

Анары,бананы бар,кофесі бар.

Бұл жерде аң мен құстың көкесі бар.

(Африка материгі)

Менде бар жануарлар өзгеде жоқ

Қалталы аю,қалталы кенгуру көп.

Мен өзім кіп-кішкене болғанменен

Материкпін сыры мен жұмбағы көп.

(Австралия материгі)

Мұз қоршап алғанмен бар денемді,

Әйтеуір бәрібір де адам жеңіп,

Төсіме туын тікті Рауль мен Скотт келіп.

Мұз шөлге жан бітірді адам келіп.

(Антарктида материгі)

Сұлуым мың бұралған Амазонка

Суы мол одан өткен өзен бар ма?

Анхельдей,Игуасдай перзенті бар

Бақытты Парана мен Оринока

(Оңтүстік Америка материгі)

Мен өзім үшбұрышқа ұқсас жермін

Даңқымен таң қалдырған барлық елді,

Тауларым барКардилер мен Аппалачтай

Макензи,Миссиспи суым қандай.

(Солтүстік Америка)

Үй тапсырмасын пысықтау.



Мағынаны тану

(20 минут)

Блум таксономиясы

Теория бойынша:

«Білу» «Ассоциация» әдісі









«Түсіну»

Теория бойынша:


«Талдау»


Теория бойнша:

«Жинақтау»

Мәтінді оқып шығыу.

Күтілетін нәтиже: ●білімді проблема бойынша актуалдандырады;

●проблема бойынша өз білімін ұсынады;

●проблеманың сызбасын көрнекілікпен көрсете біледі;

●ұсынылған проблема бойынша толық қанды түйіндеме жасайды;

●таным әрекет процесінде қарым –қатынасты шебер орнатады;

Жүзеге асыру қадамдары:

  1. қадам .Шеңбер сызып,ортасына атын жазады.

і

Ішкі сулары




2-қадам .Постерге осы берілген сұрақтраға байланысты өздері білетін ақпараттарды жазу,жеке, нәтижесін әуелі жұпта талқылау, сосын топта талқылау . 3-қадам.Жалпы сыныпқа тақырып бойынша алынған ақпараттың тізімін жасау.

4- презентация қорғау.

Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындау.

1.СА өзендері қандай алаптарға бөлінеді.

2.Материктің суы мол өзендерін атаңдар,олар қайда құяды.

3.СА Ұлы көлдер жүйесін атаңдр?

4.Сарқырамаларын ата?


Ой толғаныс

(15 минут)


Практика бойынша:

«Қолдану»

№4 практикалық жұмыс

«Материктің бір өзеніне сипаттама беру»

Өзенді сипаттаудың жоспары:

1.Өзеннің орнын, қай алапқа жататындығын анықтау.

2.Өзен қайдан бастау алады,қайда құяды?

3.Өзеннің су жинау алабы,оның жербедеріне тәуелділігі.

4.Өзеннің қоректену көздері.

5.Өзеннің режимі,оның климатқа байланыстылығы.

6.Шаруашылық маңызы.

7.Өзеннің экологиялық жағдайы.

2.Картадан өзендерін тауып көрсетіп, кескін картаға түсіру.




Бағалау









Кері байланыс

Топ мүшелері ақылдасып,бір-бірін критерийлер бойынша есептелініп, топтың бағасын түсіреді.

Бағалау парағы


Критерий


Мәтн

мен жұмыс

Постер қорғау

Тапсырмалар

Карта

мен жұмыс

Барлық

ұпай саны

Топтың бағасы















«Мен түсінбедім»

«Маған көмек керек»

«Мен жақсы түсіндім»





Үй тапсырмасы3 минут


Ішкі сулары


Қосымша тапсырмалар

2 минут

Тест құрастыру

Не сәтті өтті?


Не сәтсіз өтті?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Солтүстік Американың ішкі суларын таныстыру

Автор: Абдигалиева Шариат Алмырзаевна

Дата: 23.06.2017

Номер свидетельства: 423004
