kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Країни Європи

Нажмите, чтобы узнать подробности

урок узагальнення і систематизації знань. Форма проведення: урок - змагання. використані такі інтерактивні вправи як інтерактивні вправи «Галопом по Європі», «Географічне лото», «Фотогалерея», «Музичний диктант», «Вгадай країну», анкетування.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Країни Європи»

Тема уроку. Країни Європи

Мета уроку.

Навчальна - контроль рівня засвоєння теоретичного матеріалу, сформованості вмінь та навичок; узагальнення знань, умінь
та навичок.


Розвивальна –формування наукового світогляду, розуміння важливості свідомого і міцного володіння системою географічних знань, навичок і умінь, необхідних у повсякденному житті.


Виховна – виховання загальнолюдських цінностей: національної свідомості, поваги до національної культури інших країн. Виховання позитивного ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності.


Методична мета. Активізація розумової діяльності учнів шляхом використання інтерактивних технологій під час узагальнення знань.

Тип уроку. Узагальнення і систематизації знань.

Форма проведення. Урок-змагання.

Методи навчання. Самостійна робота учнів, інтерактивні вправи «Галопом по Європі» , «Географічне лото», «Фотогалерея» , «Музичний диктант», «Вгадай країну», анкетування.

Засоби навчання. Ноутбук, мультимедійний проектор, політична карта

світу, атлас, презентація ррt, роздатковий матеріал, бланки

відповідей , картки оцінювання.













Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети уроку.

Ми закінчили вивчення теми «Країни Європи». Під час вивчення цієї теми ми дуже плідно працювали і я, сподіваюсь, здобули міцні знання.

Сьогодні ми проведемо останній урок з цієї теми. Урок буде відрізнятись від попередніх, це - урок змагання. Ви будете працювати у групах. Кожна група отримала картку – оцінювання, куди треба вписати свої прізвища.



Назва команди __________________________________________

Прізвище

«Столиця – держава»

«Географічний диктант»

«Галопом по Європі»

«Музичний диктант»

«Географічне лото»

«Фотогалерея»

«Контур»

Всього






































Вам необхідно обрати капітана команди, який буде слідкувати за вашими відповідями і заповнювати картку -  оцінювання. Із картки – оцінювання видно, що буде 7 завдань. Перші два завдання виконуються індивідуально. За 2 завдання у вас є можливість отримати 3,5 бали. Це ваші «стартові» бали. Далі ви виконуєте групові завдання, і, в залежності від вашої активності та правильності, капітан команди буде додавати необхідну кількість балів. В кінці уроку ми підсумуємо всі бали  - це і будуть ваші оцінки за урок, враховуючи які, я виставлю тематичні оцінки. Ну, і оскільки це урок – змагання, то будуть завдання, які ви будете виконувати в групах. За правильні відповіді група буде отримувати певну кількість балів, учні, група яких набере більшу кількість балів отримають по 0,5 бонусних бала до своєї оцінки за урок .

Леонардо да Вінчі казав:

«Залізо іржавіє, не знаходячи собі застосування, стояча вода гниє або на холоді замерзає, а розум людини, не знаходячи собі застосування, чахне».

Тож не дамо нашому розуму зачахнути. 

ІІІ. Відтворення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань.

  1. «Столиця – держава»

Вам необхідно визначити столицю поданих держав. На виконання завдання відводиться 2 хвилини, після цього - взаємоперевірка. Кожна правильна відповідь - 0,5 бали.

В – І В - ІІ

  1. Болгарія 1. Чехія

  2. Норвегія 2. Данія

  3. Іспанія 3. Португалія

  4. Румунія 4. Молдова

  5. Литва 5. Латвія

В – ІІІ В-ІV

1.Греція 1. Албанія

2.Македонія 2. Хорватія

3.Бельгія 3. Швейцарія

4. Люксембург 4. Монако

5. Австрія 5. Ірландія


2. «Географічний диктант»

Це твердження стосується, або об”єкт належить до країни під цифрою... До кожної країни відноситься лише 4 правильні твердження. Ваше завдання - написати лише цифри, під якими знаходяться подані твердження, які стосуються конкретної країни.

Учні розподіляються на 6 варіантів, в залежності від кількості країн. На виконання завдання відводиться 3 хвилини. Потім взаємоперевірка. Кожне правильне твердження оцінюється в 0,25 бали.

1. Великобританія

2. Німеччина

3. Франція

4. Італія

5. Польща

6. Білорусь


1. Найбільша за площею.

2. Федеративна республіка.

3. Є острівною державою.

4. Монархія.

5. Найбільший промисловий район - Верхня Сілезія.

6. Розміщена в Південній Європі.

7. Дуже бідна на мінеральні ресурси. Є лише торф та калійні солі.

8. Багата на поклади нафти.

9. З галузей хімічної промисловості велике експортне значення має парфумерна та фармацевтична промисловість.

10. Найбільша за чисельністю населення країна Європи .

11. Дві мікродержави в межах території країни.

12. Паливна промисловість базується тільки на імпортній сировині з Росії.

13. Ядерна держава.

14. Переважає випуск с/г техніки на гусеничному ходу.

15. Найбільша капустяна країна в світі.

16. Розміщений один із найвідоміших вугільних басейнів світу.

17. Найбільшу частку електроенергії дають АЕС.

18. Найбільші промислові центри розміщені на півночі країни.

19. Експортує продукцію машинобудування, хімічної промисловості, має найбільше позитивне сальдо торгового балансу.

20. Рослинництво спеціалізується на вирощуванні картоплі, овочів, особливо капусти, із технічних культур - льон - довгунець, хміль, цукрові буряки.

21. Середня густота населення невисока - 46,7 чол./ км2

22. Належить до країн центральної Європи.

23. Входила до складу СРСР.


Відповіді.

Великобританія: 3,4,8,13. Німеччина: 2,10,16,19. Франція: 1,9,13,17.

Італія: 6,11,14,18. Польща: 5,15,20,22. Білорусь: 7,12,21,23.


ІV.Узагальнення та систематизація знань із встановленням внутрішньосистемних та зовнішньосистемних зв’язків;

Інтерактивна вправа «Галопом по Європі»

Хлопчик Василько одного разу захотів відвідати усі держави Європи! Хоча йому і не вдалось побувати в усіх, та там, де він був, його ще довго пам’ятатимуть!!! Зрозуміло, що так, як він - великий хвалько, то Василько усім в класі розповів про незвичну поїздку, тож багато хто з його друзів теж захотів чкурнути у круїз. Але Вася не міг згадати, в яких країнах він був, і в якій послідовності, проте трохи даних про ту чи іншу країну запам’ятав. Також він добре пам’ятав, що відвідав цілих 20(!) країн.

ЗАВДАННЯ.

За даними про країну запишіть її назву та послідовно відтворіть маршрут Василька.

Кожній групі необхідно встановити 5 країн, в яких побував Василько та показати їх на політичній карті світу.

Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. На виконання завдання відводиться 4 хвилини.


1.…Почав подорож із країни з найбільшими запасами марганцевої руди у світі. (Україна)

2. …Далі відвідав державу, яка «ділить» разом з Білоруссю Біловезьку пущу, а з Україною - Євро-2012. Поганявся за м’ячем, зубрами…(Польща)

3. …Потім вже була країна, на території якої знаходиться найвища точка Карпат (2/3 її території – гори). Незалежною стала в1993 р. Вона йому не дуже сподобалась….(Словаччина)

4. …В наступній державі він покатався на «Ікарусі», поспілкувався з мадярами (на скільки вмів!)…(Угорщина)

5. … П’ята - це була, воістину, страшна країна – це ж батьківщина самого графа Дракули, жителі-диваки чомусь називали себе римлянами… (Румунія)


6. …Тут Василько відчув себе карликом, адже в цій державі проживають найвищі люди в Європі… Відвідав столицю колишньої Югославії…(Сербія)

7. …Далі позасмагав на курортах «Золоті піски» та «Сонячний берег», приготував яєчню на трояндовій олії(!)… (Болгарія)

8. …Пізніше відвідав «колиску Європейської цивілізації», «головного візника Європи», трохи побешкетував на горі всіх богів…(Греція)

9. …На мові місцевих жителів ця країна йменується «Шкіперія», що означає «земля, де говорять зрозумілою мовою», та повірте досвіду

Василька -– мова там ох яка не проста! Це єдина в Європі держава з другим типом відтворення населення…(Албанія)

10. …Це вже була одна-єдина країна, яка була молодшою за нашого героя(їй всього 9 років). Він дивувався чому ці люди називали себе неграми, адже є представниками європеоїдів…(Чорногорія)



11. …В наступній державі Васько зустрів хлопця, який був реально крутіший та знаменитіший від нього, адже став шестимільярдним(!) жителем планети… (Боснія та Герцоговина)

12. …Тут Васько вже зіграв в шахи з різними людьми, які безрезультатно намагались пояснити, що інколи і державна символіка може обманути, і, що вони не люблять грати в шахи … (Хорватія)

13. …Далі герой-мандрівник побував у «місті вальсів» та «наскельній Венеції», зломив декілька десятків лиж… (Австрія)

14. …Тут він став єдиним, хто зміг впоратись зі славнозвісною мафією(!) та вирівняти(!) Пізанську вежу. Досхочу покатався на «Феррарі» та наївся піци…(Італія)

15. …Ух!!! Це вже була найвисокогірніша держава в Європі та батьківщина його улюбленої компанії «Nestle». Окрім шоколаду, країна подарувала Васькові розкішного годинника та навчила нового розумного слова – нейтралітет… (Швейцарія)


16. …В цих краях Василько відривався скільки міг, адже це світова столиця пива! Додумались же батьки відправити сина на «Октоберфест». Ще й до того, наш поціновувач автомобілів розбив декілька «Мерседесів», «Ауді» та «БМВ»…(Німеччина)

17. …В наступній країні Вася поливав тюльпани, будував дамби та дув на вітряки…(Нідерланди)

18. …Тут він уже примирив валлонів та фламандців…роздумував над проблемами виховання, дивлячись на «Манекен Піс»… (Бельгія)

19. …Як же він дивувався багатству місцевих людей! По 6 тонн сталі на одну особу! Проте, як виявилось, все це брехня! Не було жодної людини, яка б біля себе мала 6 тонн сталі))) Жителі «стального герцогства» за такий «обман» дозволили йому взяти, скільки захоче, грошей в одному із численних міжнародних банків…(Люксембург)

20. ... Пізніше Василько брав участь у показі мод, вчив жителів цієї країни нормально харчуватись: замість круасанів, устриць, жаб’ячих лапок – вареники, сало та борщ!... (Франція)

4. «Музичний диктант». Вашій увазі пропонується прослухати фрагменти музичних творів. Ваше завдання - заповнити таблицю. Кожна правильна відповідь - 0,5 бали.

Виконавець або автор

Країна

1.

Шопен

Польща

2.

Россіні

Італія

3.

Лара Фабіан

Франція

4.

Бетховен

Німеччина

5.

«Beatles»

Великобританія

6.

Шарль Азнавур

Франція

7.

народна

Росія

8.

Огінський

Польща

9.

«Песняри»

Білорусь

10.

«Scorpions»

Німеччина


  1. « Географічне лото» Кожна команда отримує назву країни та емблеми автомобілів. Ваша задача - вибрати всі емблеми, які відповідають автомобілям, що випускаються в даній країні. Правильно виконане завдання оцінюється в 2 бали. На виконання відводиться 2 хвилини.


Німеччина





















Франція







Великобританія







Італія










  1. «Фотогалерея»

Назвіть всі об’єкти, визначте до якої країни вони належать, знайдіть зайвий об’єкт та поясніть, чому він зайвий. Кожна команда отримує по 5 фотокарток. Кожний правильно названий об’єкт оцінюється в 0,5 бали. Якщо учні правильно визначили зайвий об’єкт та встановили, до якої країни він належить, – це ще 1 бал. За правильне виконання всього завдання є можливість отримати 3 бали. Час на виконання – 3 хвилини.



Відповідь

  1. Великобританія: 1) Великий годинник Вестмінстера;

2) «Лондонське око»; 3) Стоунхендж ;4) Бібліотека в м. Мінськ, Білорусь (зайва) 5) Тауерський міст.

2. Франція: 1) Ейфелева вежа; 2) «Діснейленд» 3) Ватикан - скульптура «Земна куля»(зайва) 4) Собор Паризької Богоматері; 5) Лувр.

3. Німеччина: 1) Бранденбурзькі ворота; 2) Кельнський собор;

3) Берлінська стіна; 4) Рейхстаг; 5) Освенцим - музей у Польщі (зайвий).

4. Італія: 1) Пізанська вежа; 2) Колізей; 3) Фонтан Треві;

4) Московський Кремль(зайвий) 5. Помпеї.

  1. «Контур»

Учням пропонується контур країни. Їм необхідно визначити, що це за країна та охарактеризувати її географічне положення.

На виконання завдання - 2 хвилини.


V. Підбиття підсумків уроку.

Капітани команд підраховують та виставляють оцінки за роботу на уроці членам команди, викладач підраховує бали команд та оголошує команду – переможницю.

Учням пропонується заповнити анкету, за допомогою якої викладач може зробити самоаналіз уроку.


Анкета


1.На уроці я працював: активно / пасивно

2.Своєю роботою на уроці я: задоволений / незадоволений

3.Урок мені здавався: коротким / довгим

4.За урок я : втомився / не втомився

5.Мій настрій: покращився / погіршився

6.Матеріал уроку для мене був: легким / складним


VІ. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення на тему: « Шокуюча Азія»





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Країни Європи

Автор: Довгаль Ольга В'ячеславівна

Дата: 06.06.2016

Номер свидетельства: 333014
