~Тема: розвиток артикуляцыйно-вимовних умінь.словниково-логічні вправи.бесіда”Державні символи України”
Мета: Ознайомити дітей із першою навчальною книгою.Вчити слухати і розуміти усне висловлювання відповідати на запитання, вступати в діалог, обґрунтовувати свою думку.Розвивати артикуляційно – вимовні вміння, фонематичний слух, увагу, мислення, збагачувати словниковий запас дітей словами, що є назвами Державних символів України.Виховувати бажання працювати разом, берегти книгу.
Обладнання: Казковий будиночок, карта – шлях,, лист від мешканця казкового будиночка, паспорт букваря,
Хід уроку
І Організаційний момент
Вступна бесіда
Діти ,ми починаємо наш перший урок. Пам’ятаємо, що на уроках ми гарно і рівно сидимо, а також право відповіді має той, хто перший підводить руку і не висловлюється з місця.
Заохочення до роботи
Сьогодні у нас у класі з’явився ось такий будиночок. Мені дуже хочеться дізнатися, хто в ньому живе. А вам?
То давайте довідаємось. А що ж треба зробити, перш ніж увійти?
Треба постукати, подзвонити.
Поставте кисті рук на парту. Легенько стукаємо середнім пальчиком правої руки. А тепер – двома. Спробуємо всіма, нехай думають, що дощик іде. Ніхто не виходить.
ІІ Робота над темою
2.1. Артикуляційно – вимовні. Творчі вправи.
- Може, гукнути треба? Але будиночок казковий. То що ж – ми з казки. Спробуємо перетворитися на вовчиків. Я вас навчу, як вимовляти ,а ви чітко і виразно повторюйте за мною:
А – у, а-у-у!
Господареві славу (учні повторюють)
Боїться вовчиків, то ми – козенятка:
Ме-ке-ке, ме-ке-ке!Шанування ось таке!Нічого не виходить. Може журавликамиЗдоровенькі були.
2.2. Сюрпризний момент
- Чому ж двері не відчиняються? Аж ось, дивіться! Лист! ( вчитель зачитує)
ЛистЛюбі друзі! З нетерпінням чекаю зустрічі з вами. Але шлях до мене непростий. Зверніть увагу на карту: якщо ви виконаєте всі завдання на зупинках, ми обов’язково зустрінемось!
Хто готовий у путь вирушати й усі перешкоди долати?
ІІІ Актуалізація опорних знань. Словникова робота.
Отже, перша зупинка «Розумники і розумниці». Слід дати відповіді на питання «мозковий штурм» з місця не підводячи руки.
Як називається рідний край ,найдорожча і найрідніша земля, на якій ми народилися ,де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки? ( Батьківщина)
Край зі своїм урядом ,законами ,кордонами та спеціальні органи ,які захищають державні інтереси? (Держава)
Незалежна держава Європи, у якій ми живемо? (Україна)
Предмет, знак, який характеризує державу відображає її побут, традиції, господарювання історичне минуле? (Символ)
Молодці ,ви довели, що ви справжні розумники.
Фізкультхвилинка
Зупинка «Символічна»
Ми вже з’ясували ,що символ – це предмет, який характеризує державу, відображає її побут ,традиції ,історичне минуле. Державні символи: прапор, гімн і герб.
- Як ви гадаєте ,що означає жовтий колір? ( пшениця, зерно, хліб, сонце)
- А блакитний? ( небо, море, води без якої б не достигла б пшениця)
Ось такий наш державний прапор.
3.2. Фронтальна робота
Учитель показує Герб і запитує чи знаєте, що це діти?
Герб – це один із головних символів держави
А що вам нагадує цей знак?
( Мати, дитина і батько) Сила, любов і мудрість.
1-ша парта – сила ,2-га мудрість ,3-тя любов.
Повторимо по партах , що означає наш герб – тризуб?
І є ще один символ нашої держави це гімн – пісня. Має назву «Ще не вмерла Україна».
Слухають її завжди стоячи, поклавши руку на серце.
Ось і ми зараз послухаємо музику до Гімну.
МУЗИЧНА ПАУЗА
Які державні символи ми знаємо?
Як називається урочиста пісня ,що є символом державної єдності (Гімн)
Як називається полотнище одного або кількох кольорів, яке є символом держави? (Прапор)
Які кольори є на державному прапорі?
Як називається символічний знак держави ,зображуваний на прапорах, печатках, монетах? (герб)
Що являє собою Герб України? (тризуб)
Зупинка «Загадкова скарбничка»
Гра «Знайди зайве слово»
Приготуйте руки для оплесків.Готові?
ТРИЗУБ, прапор, герб ,гімн.
Письменник, ПЕРУКАР, поет, автор.
Вітчизна, Батьківщина, Україна, АФРИКА.
Обкладинка, корінець, КВІТКА, сторінка.
Отже, в українській мові є слова, які мають декілька значень.
Загадка
Хоч не брилик, а з полями,
Хоч не квітка – з корінцями
Є у неї своя мова
З кожним розмовлять готова
Що це? (Книга)
Ось і складні завдання виконані. Тихіше!
ЗВЕРНЕННЯ КНИЖКИ ДО ДІТЕЙ
Здраствуйте ,діти! От я і з вами! Дякую, що так старанно й наполегливо йшли на зустріч зі мною. Так багато завдань виконали! Я – ваш перший підручник. Я проведу вас своїми сторінками до країни краси рідного слова. Допоможу навчитися читати. На моїх ви знайдете казки, вірші, загадки, скоромовки, лічилки, прислів’я та приказки.
Книжку створювало багато людей . Не беріть мене брудними руками. Гортайте сторінки обережно, не загинайте їх. Не малюйте і нічого не пишіть на сторінках і обкладинці – це мене зіпсує!
Зробіть для мене закладку і не вставляйте між сторінками ручку або олівець – мені буде боляче.
Не кидайте мене будь – де, а зберігайте в одному місці.
Бережіть мене ,адже я для вас – найкращий шкільний друг.
Посміхніться нашому гостю, привітайте його і запросіть на гостину до нашої оселі, у це приміщення у нашу другу домівку.
А це що?
Паспорт.
ВІДОМОСТІ ПРО БУКВАР
А що таке паспорт?
Це особистий документ.
Подивимось, що у ньому. Народився у 2005 році. Місце народження – місто Київ, вулиця Юрія Коцюбинського, 5 , Видавництво «освіта» . Буквар – син авторів Миколи Самойловича Вашуленка та Надії Федорівни Скрипченко.
V Підсумок уроку
- Хто ж виявився мешканцем нашого будиночка ? Він вам подобається?
- Що є спільного і в книжки і в рослини? (корінець)
- Що попросив виготовити для себе на завтра Буквар? (Закладку)
- Яка держава створила для вас цей підручник?
- Чому наш державний прапор жовто – блакитного кольору?
Яку назву має наш гімн?
Діти любіть свою Батьківщину ,свою рідну неньку. Вона вас зростала.