Мақсаты: Оқушылардың Еуразияның халқы және елдері, ұлттық, діни, тілдік құрамы, басқару жүйелері жөнінде түсінуі
Дамытушылық: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз бетімен тақырыптан ізденіп, өз ойларын сызбаларды толтыру арқылы өзекті мәселелерді анықтайды, тақырыптың мәнін ашып, түйіндеме жасайды, таным үдерісінде қарым-қатынас жасайды.
Сабақтың көрнекілігі: Еуразияның саяси картасы, оқулық, кескін карта, атлас, интерактивті тақта,сызба құралдары бағалау бетшелері.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасы: тест
ІІ. Жаңа сабақ.
1. Топтастыру «Сандар сөйлейді»
2. Тірек-сызбамен жұмыс.
3. Көрнекілік
4. Миға шабуыл
5. Сәйкестендіру
IV. Жаңа сабақты бекіту.
Картамен жұмыс
V. Қорытындылау, бағалау.
VІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
І.Ұйымдастыру кезеңі.1´
Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.
Сыныпты 4 топқа бөлу.
Сұрақ беру арқылы топ басшысын анықтайды
Топқа бөлініп отырады,
Сұраққа жауап беріп топ басшысы анықталып, топты басқаруға тапсырмаларды бөліп беріп өз тобын ұйымдастыру құқығына ие болады
Үй тапсырмасы 5´
Тест тапсырмаларын таратады.
Мұғалім дұрыс жауабын айтады
Тест тапсырмаларын орындап, бір-бірін жұмысын тексеріп жұптық жұмыс жасайды. Өзін –өзі бағалау бетшесіне алған бағаларын қояды
ІІ. Негізгі бөлім
Қызығушылығын арттыру 2´
Слайд көрсету арқылы оқушылардын өз ойларын сұрап, дәптерге жазғандарын оқуын сұрайды. Тақырыпты дәптерлеріне жазады
Слайд суреттерін көріп, өз ойларын дәптерлеріне түсіреді. Өз ойларын айтып тақырыпты анықтайды.
Топ ішінде талдау 5´
Әр топқа қорғау 5´
Осы тақырып бойынша әр топқа тапсырмалар береді.
Оқулықпен жұмыс жасау арқылы өзекті мәселелерді анықтайды. Жұппен, кейін топпен қорғайды. Интерактивті тақтамен жұмыс жасайды. Картадан көрсетіп, кескін картаға түсіреді.
Әр топ өз тапсырмаларын қорғайды.
Мұғалім жауабымен салыстырып, топ мүшелері қорғаған топқа баға беріп, бағаны бағалау бетшесіне толтырады.
Әр бір оқушы өзін - өзі бағалау бетшесіне өзіне баға қояды.
Әр топтың жауабынан кейін өз жауабын слайд арқылы береді.
Топ мүшелерінен бағалауын сұрайды
4´
Сұрақ құрастырып, топ арасында бір-біріне сұрақ қоюды тапсырады
Топтық жұмыс
Оқушылар топ арасында сұрақтарын алмасып, бір топ сұрақ қойып 2-ші топ жауап береді
Сергіту Бейнежазба бойынша
Бекіту:4´
Кескін картамен жұмыс
Жеке жұмыс
Сәйкестендіру тест таратады
Жеке жұмыс
Үйге тапсырма
Еуразия материгін қайталау
ІІІ.Қорытынды3´
Эссе
Білемін.
Үйрендім.
Менің қолымнан келеді.
Маған қиын болғаны.
Жеке жұмыс
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Еуразияның халқы және елдері"»
Сабақтың тақырыбы:Еуразияның халқы және елдері.
Мақсаты: Оқушылардың Еуразияның халқы және елдері, ұлттық, діни, тілдік құрамы, басқару жүйелері жөнінде түсінуі
Дамытушылық: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз бетімен тақырыптан ізденіп, өз ойларын сызбаларды толтыру арқылы өзекті мәселелерді анықтайды, тақырыптың мәнін ашып, түйіндеме жасайды, таным үдерісінде қарым-қатынас жасайды.
Сабақтың көрнекілігі: Еуразияның саяси картасы, оқулық, кескін карта, атлас, интерактивті тақта,сызба құралдары бағалау бетшелері.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасы: тест
ІІ. Жаңа сабақ.
1. Топтастыру «Сандар сөйлейді»
2. Тірек-сызбамен жұмыс.
3. Көрнекілік
4. Миға шабуыл
5. Сәйкестендіру
IV. Жаңа сабақты бекіту.
Картамен жұмыс
V. Қорытындылау, бағалау.
VІ. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
І.Ұйымдастыру кезеңі.1´
Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.
Сыныпты 4 топқа бөлу.
Сұрақ беру арқылы топ басшысын анықтайды
Топқа бөлініп отырады,
Сұраққа жауап беріп топ басшысы анықталып, топты басқаруға тапсырмаларды бөліп беріп өз тобын ұйымдастыру құқығына ие болады
Үй тапсырмасы 5´
Тест тапсырмаларын таратады.
Мұғалім дұрыс жауабын айтады
Тест тапсырмаларын орындап, бір-бірін жұмысын тексеріп жұптық жұмыс жасайды. Өзін –өзі бағалау бетшесіне алған бағаларын қояды
ІІ. Негізгі бөлім
Қызығушылығын арттыру 2´
Слайд көрсету арқылы оқушылардын өз ойларын сұрап, дәптерге жазғандарын оқуын сұрайды. Тақырыпты дәптерлеріне жазады
Слайд суреттерін көріп, өз ойларын дәптерлеріне түсіреді. Өз ойларын айтып тақырыпты анықтайды.
Топ ішінде талдау 5´
Әр топқа қорғау 5´
Осы тақырып бойынша әр топқа тапсырмалар береді.
Оқулықпен жұмыс жасау арқылы өзекті мәселелерді анықтайды. Жұппен, кейін топпен қорғайды. Интерактивті тақтамен жұмыс жасайды. Картадан көрсетіп, кескін картаға түсіреді.
Әр топ өз тапсырмаларын қорғайды.
Мұғалім жауабымен салыстырып, топ мүшелері қорғаған топқа баға беріп, бағаны бағалау бетшесіне толтырады.
Әр бір оқушы өзін - өзі бағалау бетшесіне өзіне баға қояды.
Әр топтың жауабынан кейін өз жауабын слайд арқылы береді.
Топ мүшелерінен бағалауын сұрайды
4´
Сұрақ құрастырып, топ арасында бір-біріне сұрақ қоюды тапсырады
Топтық жұмыс
Оқушылар топ арасында сұрақтарын алмасып, бір топ сұрақ қойып 2-ші топ жауап береді