Та?ырыбы:   Географиялы? координаталар.
Ма?саты:
Білімділік: О?ушылар?а географиялы? координаталар, ендік ж?не бойлы? ж?нінде т?сіндіру.
Дамыту: ?з бетінше ізденіспен шы?армашылы? т?р?ыда ж?мыс істеуге да?дыландыру. ?з ойларын еркін де сауатты, на?ты жеткізу ?абілеттерін арттыру.
Т?рбиелік: Жан-жа?тылы??а, ізденімпазды??а баулу, ты?дай ж?не с?йлей білу м?дениетін арттыру.
Болжамдап отыр?ан н?тиже:  Географиялы? координаталармен таныс?ан т?л?а
Саба?ты? типі:  Жа?а білім беру саба?ы
Саба?ты? т?рі:  Аралас саба?
Саба?ты? ?дісі: 1. С?ра?-жауап.                     4. Б.?.?. кестесі.                
                              2. ??гіме-д?ріс.                      5. Кестемен ж?мыс.           
                              3. Тірек-сызба.                       6. Топтастыру.   
Саба?ты? к?рнекілігі:  ?осымша деректер, о?улы?, кескін карта т.б.
Саба?ты? жоспары:
І.  ?йымдастыру кезе?і.
ІІ. ?й тапсырмасын тексеру.
1. С?ра?-жауап.
?орытындылау.
ІІІ. Жа?а саба?.
1. ??гіме-д?ріс.
2. Топтастыру.
            
                Просмотр содержимого документа
                
                «Географиялы? координаталар.»
            
            
                                                              Сабақ№________ Сыныбы_________ Күні_________
  
 
  Тақырыбы: Географиялық координаталар.
  Мақсаты:
  Білімділік: Оқушыларға географиялық координаталар, ендік және бойлық жөнінде түсіндіру.
  Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
  Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетін арттыру.
  
 
  Болжамдап отырған нәтиже: Географиялық координаталармен танысқан тұлға
  
 
  Сабақтың типі: Жаңа білім беру сабағы
  Сабақтың түрі: Аралас сабақ
  Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап. 4. Б.Ү.Ү. кестесі.  
  2. Әңгіме-дәріс. 5. Кестемен жұмыс.  
  3. Тірек-сызба. 6. Топтастыру.  
  Сабақтың көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін карта т.б.
  
  Сабақтың жоспары:
  І. Ұйымдастыру кезеңі.
  ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
  1. Сұрақ-жауап.
  Қорытындылау.
  ІІІ. Жаңа сабақ.
  1. Әңгіме-дәріс.
  2. Топтастыру.
  3. Кестемен жұмыс.
  4. Тірек-сызбамен жұмыс
  Қорытындылау.
  IV. Жаңа сабақты бекіту.
  1. Б.Ү.Ү. кестесі.
  V. Қорытындылау, бағалау.
  VІ. Үйге тапсырма беру.
  
 
  Сабақтың барысы:
  І. Ұйымдастыру кезеңі.
   Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа аударту.
  ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
  1. Сұрақ-жауап.
   1. Глобус деген не?
   2. Меридиан.
   3. Паралелл.
   4. Меридианның 10 доғасының ұзындығы.
   5. Мектепте қолданылатын глобус масштабтары.
  Қорытындылау.
  
 
  
 
  ІІІ. Жаңа сабақ.
  1. Әңгіме-дәріс.
   Жаңа сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.
  2. Топтастыру.
   Топтастыру арқылы географиялық координаталар түсіндіріледі.
  
 
  
 
  
 
  
   
 
 
 Ендік
    
 
 Бойлық
   Географиялық координаталар
    
 
  

 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  3. Кестемен жұмыс.
   Кесте арқылы географиялық ендік түсіндіріледі.
  
 
     | Солтүстік ендік | Экватордан солтүстік полюске дейінгі 00 пен 900 дейінгі аралық есептеледі. | 
  | Оңтүстік ендік | Экватордан оңтүстік полюске дейінгі 00 пен 900 дейінгі аралық есептеледі. | 
 
  
 
  4. Тірек-сызбамен жұмыс.
   Тірек-сызба арқылы географиялық бойлық түсіндіріледі.
  
 
  
  
 
  
 
  Қорытындылау.
  
 
  
 
  
 
  IV. Жаңа сабақты бекіту.
  1. Б.Ү.Ү. кестесі.
  
 
      | Білгенім | Үйренгенім | Үйренгім келеді | 
  |  
  
  
  
  
 
 | 
 | 
 | 
 
  
 
  
 
  
 
  V. Қорытындылау, бағалау.
  VІ. Үйге тапсырма беру.
  Үйге: Географиялық координаталар.