kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Атмосфера жане климат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлы? о?ушылар:

1.Атмосфера ??рамын біледі.

2. Тіршілік ?шін ма?ызын біледі.

О?ушыларды? басым б?лігі:

1.Ауа температурасы мен ?ысымны? таралуын біледі.

2. Климатты? карталарды о?и біледі.

Кейбір о?ушылар:

  1. Тропосферада ауаны? ?алай  ?оз?алатынды?ын біледі
  2. Жылды? жауын-шашын м?лшерін аны?тап, салыстыра алады.

О?ушылар:

  • О?ушылар Атмосфера ?абаттары туралы білді.
  • Климатты? карталарды о?и білді.

Негізгі с?здер мен тіркестер:

- Климатты? элементтерді? таралуы картада изосызы?тар ар?ылы бейнеленеді.

  Изотерма (гректі? «изос» - бірдей, «термос» жылу)

  Изобар ( «барос» - ?ысым, салма? )

Сыныпта?ы диалог/ жазылым ?шін пайдалы тілдіік бірліктер:

Тал?ылау?а арнал?ан тарма?тар:

  • Т?мендеген ж?не ?рлеген ауа ?оз?алысы ?алай пайда болады, олар ?андай белдеулерге т?н ?

Жазылым бойынша ?сыныстар:

  Жо?ары ?ысымды белдеулер ?айда ?алыптасады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Атмосфера жане климат »

Сабақ: Атмосфера

Мектеп:


Күні: 15.04.2015

Мұғалім есімі:


Сынып: 7

Қатысқандар: 25


Қатыспағандар саны: -


Сабақ негізделген оқу мақсаты

Атмосфераның тіршілік үшін маңызын білу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

1.Атмосфера құрамын біледі.

2. Тіршілік үшін маңызын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

1.Ауа температурасы мен қысымның таралуын біледі.

2. Климаттық карталарды оқи біледі.

Кейбір оқушылар:

  1. Тропосферада ауаның қалай қозғалатындығын біледі

  2. Жылдық жауын-шашын мөлшерін анықтап, салыстыра алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Оқушылар Атмосфера қабаттары туралы білді.

  • Климаттық карталарды оқи білді.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

- Климаттық элементтердің таралуы картада изосызықтар арқылы бейнеленеді.

Изотерма (гректің «изос» - бірдей, «термос» жылу)

Изобар ( «барос» - қысым, салмақ )

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдіік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

  • Төмендеген және өрлеген ауа қозғалысы қалай пайда болады, олар қандай белдеулерге тән ?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жоғары қысымды белдеулер қайда қалыптасады.

Алдыңғы оқу

Еске түсіру

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Уақыы

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Оқу үшін бағалау

Басталу кезеңі

10 мин

Тренинг: «Шаттық шеңбері»

Мақсаты: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру

Тапсырма: Литосфераны жалпы қайталау

Әдіс-тәсілі: топ арасында «Гармошка» сұрақ жауап


Орта кезеңі 10-20м

Іт Атмосфераның жердегі тіршілік үшін маңызы

Әдіс-тәсілі: SWOT –т әдісімен

Табыс критерийі

Тапсырма

дискриптор

ұпай

Атмосфераның тіршілік үшін маңызы

Атмосфераның жердегі тіршілікпен тығыз байланысты екенін білуі

1

Ауа-райы қалыптастыратын тропосфера екенін білуі

1

Табиғаттың маңызды компоненттерін білуі

1


қызыл- өте жақсы


Сары- орташа

ІІт Жер бетіндегі ауа температурасы мен қысымның таралуы

Оқыту формасы: «топтық жұмыс»

Жер бетіндегі ауа температурасы мен қысымның таралуы




Дискриптор

Ұпай

Климаттық белдеулердің қалыптасуын білу

1

Ауа райының қалай өзгеріп отыратынын білу

1

Ауа райы элементтерін білу

1



Медаль-Миссия


ІІІт Климаттық карталар Атмосфералық қысым белдеулері

Әдіс-тәсілі : «Тұжырымдамалық карта»






ІІІ. Климаттық карталар Атмосфералық қысым белдеулері

Дискриптор

Ұпай

  1. Тропосферада ауаның қалай қалай қозғалатындығын білу

1

  1. Жылдық жауын-шашын мөлшерін анықтап, салыстыра алу



1

  1. Қыс пен жаздағы ауа массаларының, басым желдердің бағытын білу



1



Аяқталу 10мин

10м

Бағдаршам (Қызыл-түсінген жоқпын)

(сары-әліде түсінік қажет)

(жасыл-барлығы түсінікті)

Үйге тапсырма §7

Жиынтық бағалау қорытындысы


Қосымша ақпарат

Ғаламтор материалдары, синоптиктердің ақпараттары

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

1)Климат дегеніміз не? 2) Жер шарында қандай климаттық белдеулер бар? 3)Еуразияның климат картасы бойынша Скандинавия Арабия, Чукот және Үндістан түбектеріндегі қаңтар мен шілденң орташа температураларын және жылдық жауын-шашын мөлшерін анықтап салыстырыңдар

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Табыс критерийі (8-9 «5»;6-7 «4»; 3-5 «3»;0-2 «2»)

Барлығы 9ұпай

1. Атмосфераның тіршілік үшін маңызы

3

2. Жер бетіндегі ауа температурасы мен қысымның таралуы

3

3. Климаттық карталар Атмосфералық қысым белдеулері

3


Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

Биология, химия, физика

Топ ішіндегі келіспеушілікті болдырмау

Интерактивті тақта, ғаламтор желісі,

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда оқуды ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда оқуды ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: География

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Атмосфера жане климат

Автор: Аспетуллина Гаухар Ахметкызы

Дата: 16.09.2015

Номер свидетельства: 231228
