kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Серія уроків. Тема футбол. 9 клас

Нажмите, чтобы узнать подробности

Серія план-конспектів з футболу для учнів 9 класу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Серія уроків. Тема футбол. 9 клас»

План-конспект уроку № 13-14

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

безпека життєдіяльності

правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу: БЖ на уроках футболу;

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ на місці

3. Розвиток витривалості

4. СФП: прискорення та ривки з м’ячем

Технічна підготовка

5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання ударів по м’ячу ногою

7. Вдосконалювати техніку виконання зупинки м’яча

8. Вдосконалювати техніку виконання гри воротаря

9. Вдосконалювати тактику гри: індивідуальні дії в нападі та захисті

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

30 хв.


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу: БЖ на уроках футболу;

5 хв.


  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • організований перехід на спортивний майданчик

2 хв.


Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

1 хв.

1 хв.

1 хв.

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

1 хв.

1 хв.

1 хв.

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

30 с

30 с

30 с

відновлення дихання

  • перешикування із колони по 1 в колону по 4

30 с

30 с

30 с


Завдання 2: ЗРВ на місці

6 хв.

6 хв.

4 хв.


В. п. – О.с. руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо

2 р.

2 р.

2 р.

спина пряма

В. п. - О.с. руки на пояс

Кругові рухи головою вліво, вправо

2 р.

2 р.

2 р.

амплітуда рухів

В. п. - вузька стійка ноги плечей, руки перед собою в замок; 1 - руки вперед в замок, долонями назовні

2 - руки вгору в замок, долонями назовні, піднятися на носки

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, права рука вгору:

1-2 - два відведення прямих рук назад
3-4 - теж зі зміною положення рук

4 р.

4 р.

3 р.

руки прямі

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки перед грудьми: 1-2 - два відведення зігнутих рук назад;

3-4 - те ж прямих

3 р



3 р



2 р


руки не опускати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки в сторони. Кругові рухи руками вперед, назад

2 р.

2 р.

1 р.


В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2-два нахилу тулуба влівоо; 3-4 - те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору

3 р


3 р

3 р


3 р

2 р


2 р

спина пряма

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки вперед в замок, долонями назовні 1-2 - два повороту тулуба вліво; 3-4 - те ж вправо

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - широка стійка ноги нарізно, руки на пояс
1- нахил тулуба до лівої ноги

2 - нахил тулуба до правої ноги

3 – нахил тулуба уперед; 4 – В.п.

4 р.

4 р.

3 р.

ноги в колінах не згинати

В. п. – випад лівою ногою уперед
1- 4 – вісім погойдувань; 5-8- те ж зі зміною ніг

2 р.

2 р.

1 р.

спина пряма

В. п. – випад вліво, руки вперед в замок

На кожний рахунок виконати перекат

6 р.

6 р.

4 р.

намагатися не вставати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на на коліна: 1-4 – чотири кругових рухів ногами в середину; 5-8 – те ж назовні

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стопою

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стегном

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

  • спеціальні бігові вправи:

5 хв.

5 хв.

3 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 35

II. Основна частина:

54 хв.


Завдання 3

рівномірний біг 1000 м (дівчата),

1500 м (юнаки)

12 хв.

хл:1500

дів:1000

10 хв.

хл:1200

дів:800

8 хв.

хл:800

дів:600

безпека життєдіяльності;

правильність дихання; тактика бігу;

СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою;

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 4

СФП: прискорення та ривки з м’ячем

6 хв.

6 хв.

3 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7, 8

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

удари по м’ячу ногою:

- удари правою та лівою ногами різними способами по м’ячу, що котиться й летить у різних напрямках, по різних траєкторіях, з різними швидкостями

зупинки м’яча:

- зупинки м’яча підошвою, внутрішньою стороною стопи, стегном та грудьми (для хлопців) у русі;

- зупинки м’яча, що опускається, з поворотом до 180о внутрішньою та зовнішньою частинами підйому;

елементи гри воротаря: ловіння, відбивання, переведення м’яча без падіння та в падінні;

23 хв.

23 хв.

7 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 9

ндивідуальні дії в нападі та захисті:

навчальна гра

тактика нападу: «відкривання» для прийому м’яча, відволікання суперника, створення чисельної переваги на окремій ділянці поля; вибір з кількох можливих рішень даної ігрової ситуації найправильнішого та раціональне використання вивчених технічних прийомів: різні способи ударів по м’ячу, зупинок, ведення залежно від напрямку, траєкторії та швидкості руху м’яча;

тактика захисту: вдосконалення «закривання», «перехоплення» та відбору м’яча; створення чисельної переваги в обороні

12 хв.

12 хв.

6 хв.


безпека життєдіяльності

правила гри у футбол;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку витривалості

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.




План-конспект уроку № 15-16

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

бесіда: профілактика травматизму на уроках футболу

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ на місці

3. Розвиток швидкості

4. СФП: ривки до м’яча з наступним ударом по воротах

Технічна підготовка

5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання ударів по м’ячу ногою

7. Вдосконалювати техніку виконання гри воротаря

8. ОНН: 5 ударів по нерухомому м’ячу на точність одним із вивчених способів у гандбольні або задану половину футбольних воріт з відстані 16,5 м (з-за меж штрафного майданчика)

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

26 хв.


  • бесіда: профілактика травматизму на уроках футболу (основнізасобипрофілактики травматизму на уроках футболу)

3 хв.


  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу

  • організований перехід на спортивний майданчик

3 хв.

БЖ на уроках футболу;

Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

30с

30с

30с

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

30с

30с

30с

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

30 с

30 с

30 с

відновлення дихання

  • перешикування із колони по 1 в колону по 4

30 с

30 с

30 с


Завдання 2: ЗРВ на місці

6 хв.

6 хв.

4 хв.


В. п. – О.с. руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо

2 р.

2 р.

2 р.

спина пряма

В. п. - О.с. руки на пояс

Кругові рухи головою вліво, вправо

2 р.

2 р.

2 р.

амплітуда рухів

В. п. - вузька стійка ноги плечей, руки перед собою в замок; 1 - руки вперед в замок, долонями назовні

2 - руки вгору в замок, долонями назовні, піднятися на носки

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, права рука вгору:

1-2 - два відведення прямих рук назад
3-4 - теж зі зміною положення рук

4 р.

4 р.

3 р.

руки прямі

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки перед грудьми: 1-2 - два відведення зігнутих рук назад;

3-4 - те ж прямих

3 р



3 р



2 р


руки не опускати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки в сторони. Кругові рухи руками вперед, назад

2 р.

2 р.

1 р.


В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на пояс
1 - 2-два нахилу тулуба влівоо; 3-4 - те ж вправо
те ж з підняттям руки вгору

3 р


3 р

3 р


3 р

2 р


2 р

спина пряма

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки вперед в замок, долонями назовні 1-2 - два повороту тулуба вліво; 3-4 - те ж вправо

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - широка стійка ноги нарізно, руки на пояс
1- нахил тулуба до лівої ноги 2 - нахил тулуба до правої ноги

3 – нахил тулуба уперед; 4 – В.п.

4 р.

4 р.

3 р.

ноги в колінах не згинати

В. п. – випад лівою ногою уперед
1- 4 – вісім погойдувань; 5-8- те ж зі зміною ніг

2 р.

2 р.

1 р.

спина пряма

В. п. – випад вліво, руки вперед в замок

На кожний рахунок виконати перекат

6 р.

6 р.

4 р.

намагатися не вставати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на на коліна: 1-4 – чотири кругових рухів ногами в середину; 5-8 – те ж назовні

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стопою

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стегном

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

  • спеціальні бігові вправи:

5 хв.

5 хв.

3 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

30с

30с

30с

більше 35

II. Основна частина:

58 хв.


Завдання 3

прискорення 30 м з різних вихідних положень;

12 хв.

12 хв.

8 хв.

_____

безпека життєдіяльності;

СМГ виконує дихальні вправи

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 4

СФП: ривки до м’яча з наступним ударом по воротах

8 хв.

8 хв.

4 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

удари по м’ячу ногою: удари на точність і дальність з оцінюванням тактичної обстановки перед виконанням удару

елементи гри воротаря:

- вибір правильної позиції під час кутового, штрафного та вільного ударів;

- вибивання м’яча ногою із землі та з рук на дальність і точність;

14 хв.

14 хв.

7 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 8

ОНН: 5 ударів по нерухомому м’ячу на точність одним із вивчених способів у гандбольні або задану половину футбольних воріт з відстані 16,5 м (з-за меж штрафного майданчика)


23 хв.

23 хв.

23 хв.


безпека життєдіяльності;

СМГ ОНН не виконує;

СМГ виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку швидкості

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.









План-конспект уроку № 17-18

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

бесіда: основні засади арбітражу

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ у русі

3. Розвиток спритності

4. СФП: зустрічні і колові естафети

Технічна підготовка

5. ОНН: для воротарів: 5 ударів по м’ячу ногою з рук на дальність і точність

6. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання вкидання м’яча

7. Вдосконалювати тактику гри: групові дії в нападі та захисті

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

24 хв.


  • бесіда: основні засади арбітражу (правила гри; основні жести арбітрів)

3 хв.


  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу

  • організований перехід на спортивний майданчик

3 хв.

БЖ на уроках футболу;

Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

30с

30с

30с

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

30с

30с

30с

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

1 хв.

1 хв.

1 хв.

відновлення дихання

Завдання 2: ЗРВ в русі

5 хв.

5 хв.

4 хв.


В. п. - руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо

6 р

6 р

4 р

спина пряма

В. п. -руки перед собою в замок

1 - руки вперед в замок, долонями назовні

2 - руки вгору в замок, долонями назовні,

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - права рука вгору
1-2 - два відведення прямих рук назад
3-4 - те ж зі зміною положення рук

6 р

6 р

4 р

прямі руки

В. п. - руки перед грудьми
1-2 - два відведення зігнутих рук назад
3-4 - те ж прямих

6 р

6 р

4 р

не опускати руки

В. п. - руки в сторони
1-4 - чотири кругові рухи руками вперед
5-8 – те ж назад

4 р

4 р

2 р

амплітуда рухів

В. п. - руки перед грудьми
на кожен крок виконати поворот тулуба у сторону

10 р

10 р

6 р

тулуб тримати прямо

В. п. - руки на пояс
на кожен крок виконати нахил тулуба вперед до ноги, що стоїть попереду

12 р

12 р

6 р

ноги не згинати

В. п. - руки на пояс
ходьба випадами, руки за голову

10 р

10 р

5 р

тулуб тримати прямо

В. п. - руки уперед
ходьба з махами ногами з діставанням різнойменної руки

10 р

10 р

5 р

махова нога пряма

В. п. – випад лівою ногою уперед
1- 4 – вісім погойдувань; 5-8- те ж зі зміною ніг

2 р.

2 р.

1 р.

спина пряма

В. п. – випад вліво, руки вперед в замок

На кожний рахунок виконати перекат

6 р.

6 р.

4 р.

намагатися не вставати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на на коліна: 1-4 – чотири кругових рухів ногами в середину; 5-8 – те ж назовні

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стопою

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стегном

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

  • спеціальні бігові вправи:

4 хв.

4 хв.

2 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

30с

30с

30с

більше 35

II. Основна частина:

60 хв.


Завдання 3

«човниковий» біг 4×9 м;

8 хв.

8 хв.

5 хв.

_____

безпека життєдіяльності;

СМГ виконує дихальні вправи

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 5

ОНН: для воротарів: 5 ударів по м’ячу ногою з рук на дальність і точність з розбігу не більше 4 кроків, не виходячи за межі штрафного майданчика, в умовному коридорі шириною 10 м

23 хв.

23 хв.

23 хв.


безпека життєдіяльності;

СМГ ОНН не виконує;

СМГ виконує дихальні вправи

Завдання 4

СФП: зустрічні і колові естафети з подоланням смуги перешкод, з перенесенням, розстановкою та збиранням предметів, метанням у ціль, кидками та ловінням м’яча, стрибками й бігом у різних поєднаннях;

8 хв.

8 хв.

4 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

вкидання м’яча: вкидання м’яча з різних вихідних положень з місця і після розбігу на дальність і точність;


10 хв.

10 хв.

5 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 8

Групові дії в нападі та захисті:

навчальна гра

тактика нападу: взаємодія з партнерами під час організації атаки та на останній стадії розвитку атаки поблизу воріт суперника; організацію атаки під час уведення м’яча в гру (для воротарів).

тактика захисту: взаємодія в обороні під час виконання суперником стандартних комбінацій; організація і побудова «стінки»; вибір правильної позиції під час кутового, штрафного та вільного ударів поблизу своїх воріт (для воротарів);

10 хв.

10 хв.

5 хв.


безпека життєдіяльності

правила гри у футбол;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку спритності

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.










План-конспект уроку № 19-20

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ у русі

3. Розвиток сили

4. СФП: стрибки з імітуванням удару головою та ногою

Технічна підготовка

5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання ударів головою

7. Вдосконалювати техніку виконання ведення м’яча

8. Вдосконалювати техніку виконання відбирання м’яча

9. Вдосконалювати тактику гри: індивідуальні дії в нападі та захисті

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі, гімнастична перекладина

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

21 хв.





  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу

  • організований перехід на спортивний майданчик

3 хв.

БЖ на уроках футболу;

Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

30с

30с

30с

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

30с

30с

30с

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

1 хв.

1 хв.

1 хв.

відновлення дихання

Завдання 2: ЗРВ в русі

5 хв.

5 хв.

4 хв.


В. п. - руки на пояс
Нахили голови вперед, назад, вліво, вправо

6 р

6 р

4 р

спина пряма

В. п. -руки перед собою в замок

1 - руки вперед в замок, долонями назовні

2 - руки вгору в замок, долонями назовні,

4 р.

4 р.

3 р.

спина пряма

В. п. - права рука вгору
1-2 - два відведення прямих рук назад
3-4 - те ж зі зміною положення рук

6 р

6 р

4 р

прямі руки

В. п. - руки перед грудьми
1-2 - два відведення зігнутих рук назад
3-4 - те ж прямих

6 р

6 р

4 р

не опускати руки

В. п. - руки в сторони
1-4 - чотири кругові рухи руками вперед
5-8 – те ж назад

4 р

4 р

2 р

амплітуда рухів

В. п. - руки перед грудьми
на кожен крок виконати поворот тулуба у сторону

10 р

10 р

6 р

тулуб тримати прямо

В. п. - руки на пояс
на кожен крок виконати нахил тулуба вперед до ноги, що стоїть попереду

12 р

12 р

6 р

ноги не згинати

В. п. - руки на пояс
ходьба випадами, руки за голову

10 р

10 р

5 р

тулуб тримати прямо

В. п. - руки уперед
ходьба з махами ногами з діставанням різнойменної руки

10 р

10 р

5 р

махова нога пряма

В. п. – випад лівою ногою уперед
1- 4 – вісім погойдувань; 5-8- те ж зі зміною ніг

2 р.

2 р.

1 р.

спина пряма

В. п. – випад вліво, руки вперед в замок

На кожний рахунок виконати перекат

6 р.

6 р.

4 р.

намагатися не вставати

В. п. - вузька стійка ноги нарізно, руки на на коліна: 1-4 – чотири кругових рухів ногами в середину; 5-8 – те ж назовні

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стопою

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

В. п - вузька стійка ноги нарізно, руки на на пояс

Кругові рухи стегном

2 р.

2 р.

1 р.

максимальна амплітуда рухів

  • спеціальні бігові вправи:

4 хв.

4 хв.

2 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

30с

30с

30с

більше 35

II. Основна частина:

63 хв.


Завдання 3:

підтягування в висі:

хлопці-на високій перекладині

дівчата – на низькій перекладині

12 хв

хл:3*6р

дів:3*10р


10 хв

хл:3*6р

дів:3*8р


6 хв.

____

безпека життєдіяльності

СМГ виконує дихальні вправи

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 4

СФП: стрибки з імітуванням удару головою та ногою

6 хв.

6 хв.

2 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7, 8

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

удари головою по м’ячу зменшеної ваги:

- удари по м’ячу середньою частиною лоба без стрибка та у стрибку;

- удари на точність і дальність з оцінюванням тактичної обстановки перед виконанням удару.

ведення м’яча:

ведення м’яча, вивченими способами збільшуючи швидкість руху, виконуючи ривки та обведення, контролюючи м’яч та відпускаючи його від себе на 8–10 м

відбирання м’яча:

прийоми, вивчені раніше, атакуючи суперника спереду, збоку, ззаду, в умовах ігрових вправ та навчальних ігор;

22 хв.

22 хв.

9 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 9

ндивідуальні дії в нападі та захисті:

навчальна гра

тактика нападу: «відкривання» для прийому м’яча, відволікання суперника, створення чисельної переваги на окремій ділянці поля; вибір з кількох можливих рішень даної ігрової ситуації найправильнішого та раціональне використання вивчених технічних прийомів: різні способи ударів по м’ячу, зупинок, ведення залежно від напрямку, траєкторії та швидкості руху м’яча;

тактика захисту: вдосконалення «закривання», «перехоплення» та відбору м’яча; створення чисельної переваги в обороні

22 хв.

22 хв.

9 хв.


безпека життєдіяльності

правила гри у футбол;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку сили

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.






План-конспект уроку № 21-22

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

бесіда: міжнародні футбольні організації

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ в парах

3. Розвиток гнучкості

4. СФП: діставання підвішеного м’яча головою та ногою

Технічна підготовка

5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання ударів головою

7. Вдосконалювати техніку виконання ведення м’яча

8. Вдосконалювати техніку виконання відбирання м’яча

9. ОНН: 5 ударів по м’ячу серединою лоба на точність у руки партнерові

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

24 хв.


  • бесіда: міжнародні футбольні організації

3 хв.


  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу

  • організований перехід на спортивний майданчик

3 хв.

БЖ на уроках футболу;

Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

30с

30с

30с

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

30с

30с

30с

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

1 хв.

1 хв.

1 хв.

відновлення дихання

Завдання 2: ЗРВ в парах

5 хв.

5 хв.

4 хв.


Клас розрахувати на 1-2 та розподілити по парах





В. п. – О.с., стоячи обличчям один до одного, взятись за руки

1-2- піднятись на носки, руки через сторони вгору - вдих

3-4-В.п. - видох




слідкувати за поставою, дивитись на руки

В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи обличчям один до одного, руки на плечах партнера

1-3- пружні нахили уперед прогинаючись

4-В.п.

6 р

6 р

3 р

дивитись уперед, руки прямі

В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки вгору з ‘єднані

1-2 – крок лівою, прогнутися

3-4 - В.п. 5-8 – те ж кроком правою

6 р

6 р

3 р

прямі руки, дихання не затримувати

В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторони

1-2- два нахили тулуба вліво

3-4- два нахили тулуба вправо

6 р

6 р

3 р

слідкувати за поставою

В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані в сторни

1-2- два пороти тулуба вліво

3-4- два пороти тулуба вправо

6 р

6 р

3 р

слідкувати за поставою

В. п. – стійка ноги нарізно, стоячи спиною один до одного, руки з ‘єднані через ліктьовий сустав

1-2- два нахили тулуба вліво

3-4- два нахили тулуба вправо

4 р

4 р

2 р

амплітуда рухів

  • спеціальні бігові вправи:

4 хв.

4 хв.

2 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

30с

30с

30с

більше 35

II. Основна частина:

60 хв.


Завдання 3

вправи для розвитку гнучкості:

10 хв.


10 хв.


6 хв.

безпека життєдіяльності

правильність виконання

В. п. – сід ноги нарізно

1-4 – чотири нахили до лівої ноги

1-4 – чотири нахили до правої ноги

1-4 – чотири нахили уперед

3 р

3 р

2 р

ноги не згинати

В. п. – сід ноги нарізно, ліва нога зігнута

1-4 – чотири нахили до лівої ноги

1-4 – чотири нахили до правої ноги

1-4 – чотири нахили уперед

2 р

2 р

2 р

ноги не згинати

В. п. – сід ноги нарізно, права нога зігнута

1-4 – чотири нахили до лівої ноги

1-4 – чотири нахили до правої ноги

1-4 – чотири нахили уперед

2 р

2 р

2 р

ноги не згинати

В. п. – сід ноги нарізно

1-4 – чотири нахили до лівої ноги

1-4 – чотири нахили до правої ноги

1-4 – чотири нахили уперед

3 р

3 р

2 р

ноги не згинати

В. п. – сід

1-3 – нахил уперед, руки уперед, затриматись 4 – в.п.

3 р

3 р

2 р

ноги не згинати

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 4

СФП: діставання підвішеного м’яча головою та ногою у стрибку з місця і з розбігу

6 хв.

6 хв.

2 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7, 8

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

удари головою по м’ячу зменшеної ваги:

- удари по м’ячу середньою частиною лоба без стрибка та у стрибку;

- удари на точність і дальність з оцінюванням тактичної обстановки перед виконанням удару.

ведення м’яча:

ведення м’яча, вивченими способами збільшуючи швидкість руху, виконуючи ривки та обведення, контролюючи м’яч та відпускаючи його від себе на 8–10 м

відбирання м’яча:

прийоми, вивчені раніше, атакуючи суперника спереду, збоку, ззаду, в умовах ігрових вправ та навчальних ігор;

20 хв.

20 хв.

9 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 9

ОНН: 5 ударів по м’ячу серединою лоба на точність у руки партнерові

23 хв.

23 хв.

23 хв.

_____


безпека життєдіяльності;

СМГ ОНН не виконує;

СМГ виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку гнучкості

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.




План-конспект уроку № 23-24

з футболу (5 рік навчання)

для учнів 9-х класів

Дата проведення: 9-А: 9-Б:

Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у футбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.

Завдання уроку:

ЗФП:

1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу; стрибки

2. ЗРВ з предметами

3. Розвиток швидкісно-силових якостей

4. СФП: стрибкиз місця і з розбігу з ударами головою та ногою по м’ячах

Технічна підготовка

5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань

6. Вдосконалювати техніку виконання відволікальних дій (фінтів)

7. Вдосконалювати техніку виконання жонглювання м’ячем

8. Вдосконалювати тактику гри: групові дії в нападі та захисті

Виховувати колективізм, активність, працелюбство

Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний

Місце проведення: спортивний майданчик Час проведення: 90 хв.

Обладнання i інвентар: секундомір, футбольні ворота, футбольні м’ячі, скакалки, гімнастичні лави 2

Інтенсивність фізичного навантаження

ударів за 1 хвилину

ударів за 15 секунд

у спокої

60 - 80

15 - 20

легке фізичне навантаження

до 140

до 35

середнє фізичне навантаження

141-160

35 - 40

значне фізичне навантаження

більше 160

більше 40

максимальний пульс: 220 – вік

50 - 52

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

ОМГ

ПМГ

СМГ

I. Підготовча частина:

23 хв.





  • шикування, перекличка

  • вимірювання пульсу за 15 сек. ( більше 20)

  • повідомлення завдань уроку

2 хв.

опитати самопочуття;

спортивна форма; зовнішній вигляд;


  • правила техніки безпеки (ТБ) на уроках футболу

  • організований перехід на спортивний майданчик

3 хв.

БЖ на уроках футболу;

Завдання 1





  • стройові прийоми

  • шикування та перешикування

30с

30с

30с

чіткість та правильність виконання

  •  різновиди ходьби

30с

30с

30с

дистанція 2м.

  • біг; стрибки

3 хв.

3 хв.

1.5 хв.

дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою

  • приставний крок лівим, правим боком

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • бiг спиною уперед

2*20м

2*20м

1*20м

дистанція-2м

  • ходьба

1 хв.

1 хв.

1 хв.

відновлення дихання

Завдання 2: ЗРВ зі скакалками

7 хв.

7 хв.

7 хв.


В. п. — скакалка, складена вчетверо, ззаду унизу.

1—2. Крок правою уперед, ліва ззаду на носок, прогнутися, скакалку назад.

3—4. В. п. 5—8. Те саме з іншої ноги

4 р

4 р

4 р

спина пряма

В. п. — скакалка, складена вчетверо, уверху.

1. Присісти, покласти скакалку на підлогу. 2. Встати, руки за голову.

3. Присісти, взяти скакалку. 4. В. п.

8 р

8 р

8 р

спина пряма

В. п. — широка стійка ноги нарізно, руки в сторони, скакалка натягнута за спиною

1. Згинаючи праву, нахил вліво, праву руку уверх, ліву униз. 2. В. п.

3—4. Те саме в іншу сторону.

8 р

8 р

8 р

спина пряма

В. п. — скакалка, складена вчетверо, упереді. 1. Згинаючи праву, перемахнути нею через скакалку.

2. Крок правою в стійку ноги нарізно, права упереді.

3. Перемах назад, зігнувши праву.

4. В. п.

8 р

8 р

8 р

спина пряма

В. п. — стійка на колінах, руки в сторони-назад-донизу, скакалка під голіностопами.

1—2. Нахил назад, руки в сторони, натягуючи скакалку. 3—4. В. п.

8 р

8 р

8 р


В. п. — стійка ноги нарізно, скакалка складена вчетверо уверху.

1—2. З напівповоротом тулуба наліво, круг руками уперед, зліва від тулуба.

3—4. Те саме в іншу сторону.

8 р

8 р

8 р

спина пряма

В. п. — лежачи на спині, скакалка складена вчетверо за головою. 1—2. Згинаючи ноги уперед, перемахнути ними через скакалку. 3—4. Спираючись руками об підлогу ззаду, виконати стійку на лопатках. 5—8. В. п.

6 р

6 р

6 р


В. п. — упор присівши, скакалка складена вдвоє за но гами.

1. Поштовхом ніг упор лежач и, не торкаючись скакалки.

2. Поштовхом ніг упор присівши.

6 р

6 р

6 р


В. п. — скакалка, складена вдвоє, унизу широким хватом. 1. Скакалку уверх і викрут в плечових суглобах.

2. Скакалку униз-назад.

3. Скакалку уверх і зворотній викрут в плечових су глобах. 4. В. п.

6 р

6 р

6 р


В. п. — стійка на лівій, праву уперед на носок, скакалка унизу-ззаду. 1. Стрибок на праву, зігнувши ліву назад, перестрибуючи через скакалку. 2. Стрибок на праву, випрямляючи ліву уперед-донизу. 3. Стрибок на ліву зігнувши праву назад, перестрибуючи через скакалку. 4. Стрибок на лівій, випрямляючи праву уперед-донизу.

10 р

10 р

____


  • спеціальні бігові вправи:

4 хв.

4 хв.

2 хв.

дистанція-3м, техніка

біг з високим підніманням стегна

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з закиданням гомілки назад

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг стрибками

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

біг з прискоренням

1*20м

1*20м

1*15м

техніка виконання

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

30с

30с

30с

більше 35

II. Основна частина:

61 хв.


Завдання 3:

серійні стрибки з поштовхом:

- однієї ноги через гімнастичні лави

- двох ніг через гімнастичні лави

12 хв

по 2 підхода

10 хв

по 2 підхода

6 хв.

____

безпека життєдіяльності

СМГ виконує дихальні вправи

  • вимiрювання пульсу за 15 сек.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

більше 40

Завдання 4

СФП: стрибкиз місця і з розбігу з ударами головою та ногою по м’ячах, підвішених на різній висоті;

6 хв.

6 хв.

2 хв.

безпека життєдіяльності; техніка виконання; СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 5, 6, 7, 8

пересування: поєднання прийомів пересування з технікою володіння м’ячем

відволікальні дії (фінти):

фінти «відходом», «ударом», «зупинкою» в умовах ігрових вправ з активним двобоєм та навчальних ігор;

жонглювання м’ячем: жонглювання м’ячем ногою, стегном, головою

25 хв.

25 хв.

12 хв.


безпека життєдіяльності;

техніка виконання;

вправи виконувати у зустрічних колонах;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

Завдання 8

Групові дії в нападі та захисті:

навчальна гра

тактика нападу: взаємодія з партнерами під час організації атаки та на останній стадії розвитку атаки поблизу воріт суперника; організацію атаки під час уведення м’яча в гру (для воротарів).

тактика захисту: взаємодія в обороні під час виконання суперником стандартних комбінацій; організація і побудова «стінки»; вибір правильної позиції під час кутового, штрафного та вільного ударів поблизу своїх воріт (для воротарів);

17 хв.

17 хв.

7 хв.


безпека життєдіяльності

правила гри у футбол;

клас розподілити на 2 групи: група хлопців, група дівчат;

СМГ виконує вправу, якщо немає протипоказань;

СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи

III. Заключна частина:

6 хв.


  • вправи на вiдновлення

2 хв.

темп повільний

  • вимiрювання пульсу 15 сек.

1 хв.

більше 25

  • вишикування, пiдведення пiдсумкiв уроку

1 хв.

опитати самопочуття

  • повiдомлення ДЗ:

1 хв.

виконувати вправи для розвитку швидкісно-силових якостей

  • організований перехід до роздягальні

1 хв.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физкультура

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Серія уроків. Тема футбол. 9 клас

Автор: Дробітько Олена Вікторівна

Дата: 10.12.2017

Номер свидетельства: 443371
