Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : Шаңғы дайындығы | Мектеп: «Рыков атындағы орта мектебі» КММ |
Күні: 15.02.2018ж | Мұғалімнің есімі: Бауржанов Азамат Бауржанулы |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Шаңғы сабағы |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары | Оқушылардың бір мезгілді екі адымды жүрісті, коньки жүрісті, таяқпен аяқ адымын алмастырып жүгіруді, тауға шығу, таудан түсу, шырша әдісін пайдалану дағдыларының деңгейлерін тексеру, бағалау. |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: 1) шаңғыда тұра алады. 2) бір мезгілді екі адымды жүрісты орындай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 1) таяқпен екі адымды жүрісті алмастырып жүре алады. Кейбір оқушылар орындай алады: 1) коньки жүрісті қолдана алады. |
Бағалау критерийлері | Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер: Шаңғымен тұрып, әдістерді дұрыс орындалуы бойынша қолданса; Шаңғы тебетін алаңға айланысты әдістерді дұрыс қолданса; |
Тілдік мақсаттар | 1) шаңғы әдістерін дұрыс қолдана алады. 2) Тақырыпқа сай терминологияны дұрыс қолданады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Шаңғы, таяқ, бір мезгілді, коньки жүріс, алма-кезек жүріс, Диалогқа /жазылымға қажетті тіркестер: Талқылауға арналған тармақтар: Шаңғы тебу кезінде әдістерді қалай таңдап аламыз? |
Құндылықтарды баулу | Топтық жұмыс арқылы жауапкершілікке, ынтымақтастыққа, өмір бойы оқуға, өзара көмекке баулу. |
Сабақ барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлрі | Ресурстар |
Сабақтың басы | Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Психологиялық ахуал туғызу. Рапорт қабылдау. Сабақтың мақсатын айту. Жоспармен таныстыру. Ауа – райына байланысты және шаңғы тебу кезіндегі қауіпсіздік ережелері. Денені қыздыру жаттығулары, 3 айналым жүгіру. Бой жазу жаттығулары.(спорт секторы көрсетеді) | |
Сабақтың ортасы | 1) Бір мезгілді екі адымды жүріспен жүру. (шаңғы тебу кезінде теникасына назар аудару) 2) Коньки жүріспен жүру. (шаңғы тебу кезінде теникасына назар аудару) 3) Таяқпен аяқ адымын алмастырып жүгіру. (шаңғы тебу кезінде теникасына назар аудару) 4) Тауға шығу, таудан түсуде, шырша әдісін пайдалану. (шаңғы тебу кезінде теникасына назар аудару) | |
Соңы | Кері байланыс Сабаққа қорытынды жасау. Шаңғы тебудің адам ағзасына пайдасы? Шаңғыны қалай тебу керек? Шаңғы тебу кезінде қандай әдістерді қолданған тиімді? Әдістерді қалай дұрыс таңап алған дұрыс? Бағалау. (оқушылардың сабаққа қатысулары бағаланады) Үйге тапсырма: | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
| | Сабақтың барлық қауіпсіздіктері сақталды. Интербелсенді тақтамен жұмыс жасалды. «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеяның құндылықтарын басшылыққа алдым. |
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдалныңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды? (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) |