Д?ние ж?зіндегі барлы? істердін физикалы? ??былыстармен ж?мыс жасауын м?н беруге болады. Физика п?ні ?р -бір о?ушыны? ?ызы?ушылы?ы арттыру ма?сатында т?рлі практикалы? ж?мыстар жасау д?лелдеу зерттеу кезінде о?ушыны? ойлау ?здігінен ж?мыс жасау ?абілеттері дамиды. Мектептерде о?ушыларды? физикалы? ??былыстармен та?ыса отырып ?з алдында физика п?ні е? ?ызы?ты да ?рі к?рделі екенін т?сіп ?рі ?ызы?ты екенін ??ады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
««Т?ра?ты электр то?ы» »
Шағын сабақ
Тақырыбы: Жылулық құбылыстар
Орындаған: КММ Дайындық негізгі мектебінің физика
пәнінің мұғалімі А.Х.Рамазанова
2015 жыл
Пән: физика – 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Тұрақты электр тоғы» тарауын қайталау.
Міндеті: оқушылардың өткен тарау бойынша алған білімдерін бекіту; алған білімдерін табиғат құбылыстарын түсіндіру үшін қолдана білуге дағыдыландыру.
Мақсаты: Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, пән бойынша алған білімдерін қорытындылау, тәлім-тәрбиесін, танымдық қабілетін, белсенділігін арттыру. Білімді, дарынды, озық оқушы болуға тәрбиелеу Тәрбиелік-білімділік міндеттері: 1.Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін, ізденістерін дамыту 2. Өз беттерінше жұмыс жасауға дағдыландыру 3.Дәстүрлі емес сұрақтарға нақты жауап беруге үйрету Сабақтың түрі: Топпен жұмыс істеу Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірме материалдар
Сабақтың барысы:
I. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Аяла алақан» тренингі б\ша сәлемдесіп, сәттілік тілеу
II. Сыныпқа физика ғалымдарының суреттерін беру арқылы топтарға бөлу:
1-топ «Ток күші»
2-топ «Кернеу»
3-топ «Кедергі»
Сабақтың бағдарламасы
1. Қызығушылықты ояту. Постермен жұмыс
2.Семантикалық карта
3.Ой толғаныс.
4. “Қарлы кесек” ойыны
6. Біз қалай тізбектелеміз?
7. Есепке кім жүйрік
8. Сабақты қорытындылау
9. Рефлексия
1 тапсырма
1-топ «Ток күші»
2-топ «Кернеу»
3-топ «Кедергі»
Орындарында отырып топпен жұмыс істейді де топтың алдында қорғайды.
Тапсырма Семантикалық карта
Физикалық шаманың аты
Белгіленуі
Формуласы
Өлшем бірлігі
Ток күші
Кернеу
Кедергі
Меншікті кедергі
2 тапсырама Ой толғаныс
Әр топтан бір оқушыдан шығып бос орынды толтырады. Кім жылдам әрі дұрыс аяқтайды сол топ жеңеді
3- тапсырма «Қарлы кесек» әр топ қағазға сұрақтар жазып бір біріне береді
4-тапсырма Есепке кім жүйрік?
Әр топта бір оқушыдан шығып тақтаға шығарады
Сабақты қорытындылау
Рефлексия Әр оқушы бағалау парағына бағаларын қояды