kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Серпімділік күші.Гук заңы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар: Серпімділік күшін түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Гук заңының формуласын пайдаланып,серпімділік күшін есептей алады.

Кейбір оқушылар: Серпімді денелерге әсер ететін күшті есептеп графикке сала алады.өмірде,практикада қолдана алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Серпімділік күші.Гук заңы»



Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Күні: Мектеп: Жоламан орта мектебі МДШО КММ

Сынып: 7 Мұғалімнің аты-жөні: Бейсбаева А.М

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Серпімділік күші.Гук заңы

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

7.2,2.5. Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Серпімділік күшін түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Гук заңының формуласын пайдаланып,серпімділік күшін есептей алады.

Кейбір оқушылар: Серпімді денелерге әсер ететін күшті есептеп графикке сала алады.өмірде,практикада қолдана алады.

Бағалау критерийлері

1. Серпімділік күшін түсініп, формуласын жаза алады.

2.Гук заңының формуласын пайдаланып есеп шығара алады.

3.Гук заңын пайдаланып графиктер тұрғыза алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика-термонология-қатаңдық коэффициент

Күш –Сила- Ғorce .

Серпімділік -Упругость -Elasticity

Гук заңы -Закон Гука -Hooke's law

Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу.Машина- құрылыс саласындағы серпімділік күшінің маңызын түсінеді.

Пәнаралық байланыс

Математика пәнінен алған білімдерін есептер шығаруда қолданады.

Алдыңғы білім

Күш,деформация түрлерін ажырата біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы





5 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі:оқушылармен амандасу,сынып тазалығына назар аудару

«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын кұру.

«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді:

1топ-Деформация

2топ-Күш

3топ-Динамометр

2.Үй жұмысын тексеру «Себеттегі алма әдісі» себеттегі алмада жазылған сұрақтарға жауап береді.

«Шапалақ» әдісімен бағалау


Себетте салынған суреттер

Сабақтың ортасы

1 минут




1-минут






1 минут




Сабақтың ортасы

15 минут








15 минут

Жаңа тақырыпты ашу:

Белсенді оқыту: «Суретті таны» әдісі

1.Суретке қандай күштер әсер етеді?







1.





2.Суретке қарап нені түсінеміз? Не себепті................?















3.Серіппеге қандай күш әсер етіп тұр?















2- тапсырма «Ойлан, жұптас , бөліс» әдісі Топтық жұмыс

1-топ: Серпімділік күші туралы түсінік

2-топ: Гук заңының формуласын қорыту бойынша

3-топ: Серпімділк күшін өмірде қолдану әдістері

Постер қорғау

Бағалау: Бармақпен


3-тапсырма: Саралау әдісі/ Жұптық жұмыс/

1.Болат серіппе 260Н күштің әсерінен 40мм-ге созылды. Серіппенің қатаңдығы неге тең?

2.Серіппеге массасы 20 кг жүк ілгенде, оның ұзындығы 12 см, ал 250 кг жүк ілгенде 15 см болса, онда оның бастапқы ұзындығының мәні қандай болған?

3.Массасы 0,2 кг балықты тік жоғары көтергенде қатаңдығы 500 Н / м –ге тең қармақ бауы қаншаға созылады?  (0,04 м)

Дескриптор:

1. Есептің шарты дұрыс жазылған – 1 бал

2. Өлшем бірліктер ХБЖ –ға дұрыс келтірілген- 1бал

3. Формуланы дұрыс қолданып, есептің жауабы дұрыс 1 –бал

«Мадақтау» әдісі

Мадақ



Слайд №1























Сабақтың соңы

3-мин






2-мин














2 мин

Үйге тапсырма: 7.2,2.5 тақырыбымен танысып келу


Бағалау:

Критерийлер

Дескрипторлар

 бал

Қорытынды

бал

 

1.Серпімділік күшін түсініп,Гук заңының формуласын жаза алады

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Жаттығу жұмыстарын орындайды.

1

1

 

2.2.Гук заңының формуласын жазады және түрлендіреді.

 

Серпімділік күшпен серпімді деформацияның арасындағы байланысты дәлелдей біледі.

1

 

3.Гук заңын пайдаланып,есеп шығарып, графиктер тұрғыза алады

Гук заңын практикада қолдана алады.

1

 








Кері байланыс «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Денсаулық сақтау технологиялары сергіту сәттерін белсенді орындады.Оқушылардың топпен жұмыс жасауы,мұғаліммен бірге отырып әрекететуі,олардың өзара және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтты,өз пікірін айтты дағдыланды,тілдік дағдысы қалыптасты.Сабақта оқушылардың көңіл-күйлері көтеріңкі болды.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Рефлекция 2 мин

1.Мен үшін сабақ

*қызықты___________________

*қызықсыз болды деп ойлаймын.

2.*Мен сабақта көп нәрсені үйрендім

*Менің сабақта үйренгенім аз болды


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Серпімділік күші.Гук заңы

Автор: Бейсбаева Аиман Маулинбековна

Дата: 01.02.2018

Номер свидетельства: 454030
