kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сақталу заңдары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я прошла урок по физики,урок отличным был.В этом уроке по физики была новая тема

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сақталу заңдары»





«Сақталу заңдары»

Молдабекова Акбопе Оразбековна
физика пәні мұғалімі
ОҚО Шымкент қаласы №93 ЖОМ

Сабақтың тақырыбы

Сақталу заңдары

Мақсаты

  • Сақталу заңдары туралы түсінік беру;

  • Сақталу заңдарын есептер шығаруда қолдануға үйрету;

Өзін-өзі бағалауға баулу.

Күтілетін нәтижелер

  • Оқушылар сақталу заңдары туралы түсінік алады.

  • Сақталу заңдары және онда қолданылатын физикалық шамалар формуласын есеп шығаруда үйренеді.

  • Өзін-өзі бағалай алатын болады.

Керекті жабдықтар

Кестелер;

Электронды оқулық;

Флипчарт;

Оқыту әдістемесі,жұмыс дәптері,тест жинағы.

Қолданылатын

әдістер

Білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдер, «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру, бейнеролик, топтық жұмыс, жұптық жұмыс.

Сабақ барысы:

Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

2 мин






5 мин

Сыныппен амандасу,

ББЖӘТ әдісімен топтарға

Бөлу

1 топ: Жұмыс

2 топ: Энергия

3 топ: Импульс


Үй тапсырмасын сұрау:

«Ыстық орындық»











Мұғаліммен амандасады.

Топтарға бөлініп отырады.

Топтық ережені еске түсіреді.





«Ыстық орындықта» отырған оқушы оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді.

1.Дене импульсі деп нені айтамыз?

2.Реактивті қозғалыс деп қандай қозғалысты айтамыз?

3.Механикалық жұмыс деп нені айтамыз?

4.Кинетикалық энергия туралы теореманың тұжырымдалуы мен формуласы.

«Ыстық орындық» рөлі ауысып отырады.


Тұсаукесер

3 мин

«Миға шабуыл»

Бейнеролик көрсету

Қайталау сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады.

Бағалау критерийлерімен таныстыру.

Оқушылар ойланып сұраққа жауап беру арқылы тақырыпты анықтайды.

Негізгі бөлім



7 мин
















15 мин
















7 мин

Топтық жұмыс.

(Шығармашылық жұмыс)




Топтарға тапсырмалар береді.


Есептер шығару

Ең жақсы баяндамашыны анықтау арқылы өзара бағалайды.

(2 жұлдыз , 1 ұсыныс)

Топ мүшелері сұраққа бірлесіп,кеңесіп жауап жазады.Берілетін тапсырмалар:

А деңгейі

№1. Массасы 100г 4м биіктікте 36км/сағ жылдамдықпен қозғалған дененің толық механикалық энергиясын табыңдар.

№2. Массасы 3 кг дененің қандай биіктікте потенциалдық энергиясы 60 Дж болады?

№3. Дене 4м/с жылдамдықпен қозғалса, кинетикалық энергиясы 16 Дж тең. Дененің массасы қандай?

В деңгейі

№4

Дененің импульсі 8 кг *м/с,ал кинетикалық энергиясы 16 Дж.Дененің массасы мен жылдамдығын табыңдар.

№5

7м/с жылдамдықпен жүгіріп келе жатқан массасы 70 кг адам, 2 м/с жылдамдықпен кетіп бара жатқан , массасы 30 кг арбаны қуып жетіп, оған секіріп мінеді. Осыдан кейін арба қандай жылдамдықпен қозғалады?

С деңгейі

№6

Суы бар шелектің массасы 10 кг. Егер шелектің потенциалдық энергиясы 100 Дж-ден 135 Дж-ге артса, ауырлық күші қандай жұмыс атқарады? Шелек қандай биіктікке көтеріледі?

19-тапсырма,№3, 88-бет

І нұсқа

Тест

1.Дене импульсінің өрнегі


А) P = B) P= m · j

C) P = m·t D) P = I· t


2. Массасы 2 кг дене 3м/с жылдамдықпен қозғалғанда кинетикалық энергиясы қандай?

А) 4,5 Дж; В) 4 Дж;

С) 3Дж; D) 9 Дж


3. Бірқалыпты күштің әсерінен 4 с ішінде дене импульсінің өзгерісі 20кг*м/с тең.Күштің мәні

А) 1Н В) 2Н С) 5Н D) 3Н


ІІ нұсқа

4. Дене импульсінің өлшем бірлігі

А) кг В) м/с С) кг*м/с D) Н


5. Жер бетінен 2 м биіктікке көтерілген массасы 3 кг дененің потенциалдық энергиясы қандай?

А) 60 Дж В) 20Дж С) 6 Дж D) 3 Дж


6. Екі өзара әсерлесуші денелер үшін импульстің сақталу заңы:


А) = m

В) m1 1+ m22 = m1 1+ m22 ;


С) 2 + m 1 ;


D) +mgh1= 2


7.Денеге 10 с бойы 5 Н күш әсер етеді. Күш импульсін табыңдар.

А)50 Н с; В) 5 Н с; С) 0,5 Н с ; D) 15 Нс;

Қорытынды

6 мин


Үйге тапсырма


Кері байланыс


3-тарауды қайталау,19-тапсырма (4,5)


Бағдаршам әдісі



Оқушының аты-жөні: ___________________________________________



Топтық тапсырмалар

Есептер шығару

Тест тапсырмалар

Барлығы

Белсене қатыстым – 3 балл

Орташа – 1 балл

Мүлдем қатыспадым-0 балл

А деңгейі 0,5 балл

В деңгейі 1 балл

С деңгейі 1,5 балл





17-15 балл –«5»
14-10 балл-«4»
9-7 балл –«3»




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сақталу заңдары

Автор: Молдабекова Акбопе Оразбековна

Дата: 21.01.2017

Номер свидетельства: 381906
