kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Күш және инерция

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы:  Күш және  инерция

Мектеп:

Күні: 28.11.19

Мұғалімнің есімі: Нуруллаев Д.А

СЫНЫП: 7 а,б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар: 0

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Оқулықта  берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың  маңызы туралы  дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау  критерийіЖеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында  тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік  терминология

Ресурстар    Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер   Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,  көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс   Математика, қоршаған орта

Алдыңғы тақырып     Заттың тығыздығы

Жоспарланған  уақыт    Жоспарланған жаттығулар (төменде

жоспарланған жаттығулармен қатар,

ескертпелерді жазыңыз)    Ресурстар

Басталуы  3 минут

Топқа бөлу.Суреттерді құрастыру

1 топ – масса

2 топ – уақыт

3 топ – жылдамдық

4 топ - күш

Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл

15 мин

Ортасы

   13 минут

Қолдану   Конверт әдісі

«Кім шапшаң?»    Есептер шығару.

1 – есеп: Көлемі 0,012 м3 ыдыс сумен толтырылған. Судың тығыздығы 1000 кг/м3. ыдыстағы судың массасы қандай?

2 – есеп: Ыдыста массасы 200 гр су бар. Судың тығыздығы 1000 кг/м3. Ыдыстың көлемін анықта.

3 – есеп: Массасы 2 кг, ал көлемі 100 см3 металдың тығыздығы қандай?

4 – есеп: Көлемі 0,1 м3 ыдыста сүт бар. Сүттің массасын тап. Сүттің тығыздығы 1030 кг/м3

Білу және түсіну.Оқулықпен жұмыс.Видеороликтен үзінді

Оқулықтағы мәтінмен жұмыс

Күш – денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама.

Әртүрлі денеге әртүрлі күш түсіреміз.

Демек, күштің сан мән көп те, аз да болуы мүмкін.

Күш сандық мәнімен және бағытымен сипатталатын физикалық шама болып табылады.

Күшті Ғ әрпімен белгілейміз.

SІ жүйесінде күш бірлігіне ньютон (Н) алынған. 1Н – тыныштық күйіндегі массасы 1 кг денеге 1 с ішінде 1 м/с жылдамдық беретін күш. Бұдан үлкен күш бірлігі – килоньютон (кН) да қолданылады. 1кН = 1000 Н.

Экспериментік тапсырма    приборлар

Тест жұмыс      

Талдау      5 мин

TRUE    FALSE

Сен -  маған,мен - саған                       стикерлер

Аяқталуы  4 минут

Рефлексия

ББҮ

Үйге  тапсырма  : Күш және инерция

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Күш және инерция»

Сабақтың тақырыбы:

Күш және инерция

Мектеп:

Күні: 28.11.19

Мұғалімнің есімі: Нуруллаев Д.А


СЫНЫП: 7 а,б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар: 0

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік


терминология

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Математика, қоршаған орта

Алдыңғы тақырып

Заттың тығыздығы

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде

жоспарланған жаттығулармен қатар,

ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы 3 минут


Топқа бөлу .Суреттерді құрастыру

1 топ – масса

2 топ – уақыт

3 топ – жылдамдық

4 топ - күш





Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл

15 мин
























Ортасы

13 минут














Қолдану

Конверт әдісі

«Кім шапшаң?»

Есептер шығару.

1 – есеп: Көлемі 0,012 м3 ыдыс сумен толтырылған. Судың тығыздығы 1000 кг/м3. ыдыстағы судың массасы қандай?

2 – есеп: Ыдыста массасы 200 гр су бар. Судың тығыздығы 1000 кг/м3. Ыдыстың көлемін анықта.

3 – есеп: Массасы 2 кг, ал көлемі 100 смметалдың тығыздығы қандай?

4 – есеп: Көлемі 0,1 м3 ыдыста сүт бар. Сүттің массасын тап. Сүттің тығыздығы 1030 кг/м3

Білу және түсіну .Оқулықпен жұмыс .Видеороликтен үзінді

Оқулықтағы мәтінмен жұмыс








Күш – денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама.


Әртүрлі денеге әртүрлі күш түсіреміз.

Демек, күштің сан мән көп те, аз да болуы мүмкін.

Күш сандық мәнімен және бағытымен сипатталатын физикалық шама болып табылады.







Күшті Ғ әрпімен белгілейміз.


SІ жүйесінде күш бірлігіне ньютон (Н) алынған. 1Н – тыныштық күйіндегі массасы 1 кг денеге 1 с ішінде 1 м/с жылдамдық беретін күш. Бұдан үлкен күш бірлігі – килоньютон (кН) да қолданылады. 1кН = 1000 Н.

Экспериментік тапсырма

Тест жұмысы


презентация














































приборлар

Талдау

5 мин

TRUE FALSE

Сен - маған ,мен - саған


стикерлер

Аяқталуы 4 минут

Рефлексия

ББҮ

Үйге тапсырма : Күш және инерция






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Күш және инерция

Автор: Нуруллаев Диор Авазханұлы

Дата: 31.03.2019

Номер свидетельства: 505446
