Білімділік : Образовательные цели: Educational: Тікелей сызықтарды бейнелерді түрлі бағытта жүргізу, олардың қиылысу қабілетін қалыптастыру, балаларға суретті барлық параққа салуға үйрету.
Дамытушылық: Развивающие: Developmental: Қарындашты дұрыс ұстап жұмыс істеу қабілеттерін дамыту.
Сөздік жұмыс : Словарная работа:Vocabulary work : түрлі түсті, қызыл, көк, жасыл түстер
Көптілділік: Полиязычие:Multilingualism: Түрлі-түсті- разноцветный, тіке-прямой - straight, қызыл – красный - red, жасыл – зеленый - green, көк – синий - blue
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Білімділік : Образовательные цели: Educational: Тікелей сызықтарды бейнелерді түрлі бағытта жүргізу, олардың қиылысу қабілетін қалыптастыру, балаларға суретті барлық параққа салуға үйрету.
Дамытушылық: Развивающие: Developmental: Қарындашты дұрыс ұстап жұмыс істеу қабілеттерін дамыту.
Сөздік жұмыс : Словарная работа:Vocabulary work : түрлі түсті, қызыл, көк, жасыл түстер
Көптілділік: Полиязычие:Multilingualism: Түрлі-түсті- разноцветный, тіке-прямой - straight, қызыл – красный - red, жасыл – зеленый - green , көк – синий - blue
Қызметтер кезеңдері Этапы деятельности Stages of activity
Мұғалімнің қызметі
Действия педагога
Teacher’s activities
Балалардың іс- әрекеті Деятельность детей Children’s activity
Мотивациялық – қозғаушылық
Мотивационно – побудительный Motivational and incentive stage
Тосын сәт.
Топқа суретші ағай кіреді (қолында сурет салатын тақтайшасымен)
Ой балалар бүгін бізге қонаққа кім келді?
Мен – суретші ағаймын. Мен сурет саламын, сурет салғанды ұнатамын.
Балалар сендердің үстелдеріңде не тұр? Дұрыс айтасыңдар.
Мына түрлі- түсті қарындаштар қандай түсті екен?
Суретшімен амандасады.
Суретшіге таңдана қарайды.
-суретші ағай
Қарандаштар
-қызыл, жасыл, көк түсті
Ізденушілік –
ұйымдастырушылық
Организационно – поисковый Organizational and exploratory stage
Қауіпсіздік ережелерін айтып өтемін.
Балалар қарындашпен көп сурет салуға болама?
Қарындашпен жүріп немесе жүгіріп ойнауға болама?
Сурет саламыз
Д/о: «Көңілді қарындаштар»
Мақсаты: Қарындаштардың түстерін ажырату.
Сергіту сәті:
Көптілділік:
-болмайды, көздеріміз қажып кетеді.
-жоқ, көзімізді ауыртып алуымыз мүмкін.
Қарындашты дұрыс ұстап түрлі-түсті қарындаштармен тіке сызықтар салады.
Үш топқа бөлініп қызыл, жасыл, көк түсті қарындаштарды қорапқа жинайды.
Шаршасаңдар, балалар,
Қолдарыңды созыңдар.
Саусақтармен ойнаңдар,
Қолдарыңды сермеңдер.
Түрлі-түсті- разноцветный, тіке-прямой - straight, қызыл – красный - red, жасыл – зеленый - green , көк – синий - blue
Рефлексивті – түзетушілік Рефлексивно – корригирующий Reflective and corrective stage
Балалар бүгін бізге қонаққа кім келді?
Біз бүгін ненің суретін салдық?
Балаларға өз суреттерін көрсетіп жақсы жұмысты мадақтау.
-суретші ағай
-түрлі-түсті қарындаштарды салдық.
Өз суреттерін тамашалайды.
Күтілетін нәтиже: Ожидаемый результат: The expected result:
Ұғынады: Воспроизводят: Reproduce: қағазға әртүрлі сызықтар салуды.