Просмотр содержимого документа
«Математика еліне саяхат "МАД" тобы»
Сабақтың тақырыбы: Математика еліне саяхат
Мақсаты 1. білімділік: оқушылардың математика пәнінен алған білім, білік дағдыларын шыңдай отырып, үйренгендерін пысықтау, жұмыс істей білуге үйрету, сабақ барысында геометриялық фигуралармен танысу. 2. дамытушылық: пәнге қызығушылықтарын арттыру, ойындар арқылы ой - өрістерін, білімділік қасиеттерін дамыту, зейіндерін тұрақтандыру. есте сақтау қабілеттерін, логикалық шапшаңдықтарын дамыту. 3. тәрбиелік: шапшаңдыққа, ұтқырлыққа, байқампаздыққа тәрбиелеу Сабақ түрі: жаңа сабақ, дидактикалық ойын Көрнекіліктер: суреттер, көңіл - күй галереясы Әдіс - тәсілдер: талдау - жинақтау, түсіндірмелі, сұрақ - жауап, көрнекілік; т. б.
Сабақтың жоспары: 1. Қызығушылығын ояту. 2. Мағынасын ажырату. 3. Рефлексия Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Психологиялық дайындық. Мұғалімнің сөзі: Балалар, бүгінгі күніміз сәтті басталу үшін алдарыңдағы суреттерді өз көңіл - күйлеріңе байланысты таңдап алыңдар.
Мұғалімнің сөзі: Балалар, таңдаған суреттеріңді көңіл - күй галереясына ілейік.
3. Мағынаны ажырату. Мұғалімнің сөзі: Балалар бүгін біз «Пішіндер әлеміне» саяхатқа барамыз. Ол үшін поезға мінуіміз керек, біздің пойызымыз жай поезд емес «Ғажайып поезд» Қараңдаршы, вагондары көп екен, түстері бірдей ма? - Жоқ бірдей емес, әртүрлі - Вагонның түстері қандай екен? - Қызыл, сары, көк, жасыл. - Біздің поездымызды алға сүйреуші «Тепловоз» деп аталады, қане қайталап жіберейік. - Тепловоз. - Ал поездың ретін санайықшы. - 1, 2, 3, 4, 5 - Балалар сендердің қолдарыңда билеттерің бар, сол билетте көрсетілген сан бойынша вагондарыңа отырыңдар. (Балалар вагонға отырады) - Біздің Ғажайып поездымыз қала аралық поезд, сондықтанда баратын жерімізге тез жетеміз. Мінекей «Пішіндер әлеміне» келіп жеттік, қараңдаршы қандай керемет енді орындарыңа отыра қойындар. Мұғалім:
Алдарыңдағы пішін – шеңбер деп аталады. Шеңбер немесе дөңгелекті ауада салайықшы. - Енді айналамызға қарап осы дөңгелек пішінге ұқсас заттарды табайықшы. ( Ұқсас заттарды айтады)
Барлық қабырғалары бірдей пішінді – шаршы деп атаймыз? - Төртбұрыш. (ауада салу, ұқсас заттарды табу)
- Ал үш қабырғасы бар пішін үшбұрыш деп аталады. - Үшбұрыш. (ауада қайталау, ұқсас затты табу)
Сергіту сәті: Тұрып дем алайық, Оңға, оңға түзу тұр. Солға, солға түзу тұр. Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым. Жоғары - төмен қарайық, Орнымызды табайық. 4. Рефлексия Дәптермен жұмыс. Мұғалімнің сөзі: Балалар, берілген суреттер қандай фигуралардан құрастырылған?
5. Қорытынды Балалар сендер бүгін сабақта ерекше, ақылды әрі алғыр болдыңдар. Бүгінгі сабақта қандай пішіндермен таныстық, сендерге сабақ ұнады ма?
6. Мадақтау Күтілетін нәтиже: Білуі: Балалар геометриялық пішіндерді ажыратады Меңгеруі: Заттардың қандай пішіннен құралатынын меңгереді. Жасай алуы: Әліппе - дәптерінде берілген тапсырманы өз бетінше орындай алады