Сурет салу балаларға арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті
Просмотр содержимого документа
«"Көктемдегі ағаштар" ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті»
Ортаңғы «Қуыршақ» тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Күні:
Тәрбиеші: Берік А.Б
Білім беру саласы: «Шығармашылық»
Пән: Сурет салу
Өтпелі тақырып: Әрқашан күн сөнбесін
Тақырыбы: «Әрқашан күн сөнбесін»
Мақсаты:
Тәрбиелік: Ұқыпты сурет салуға тәрбиелеу..
Дамытушылық: Эстетикалық талғамын дамыту
Оқыту: Балаларға бейбіт, достық , татулық туралы түсінік беру.
Ресурстармен қамтамасыз ету: тапсырмалар, сандардың суреті.
Билингвальді компоненті:
Ұйымдастырылған оқу қызметінің барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Қонақтармен амандасады.
Күннің көзі ашылып,
Көкке шуақ шашылып,
Құтты қонақ келіпті,
Төрімізге еніпті.
Амандасу үлкенмен,
Тәрбиенің басығой.
Ал кәнекей бәріміз,
Сәлем дейік үлкенмен.
Сәлеметсіздер ме апайла
Ән: «Әрқашан күн сөнбесін»
Жарайсыңдар, балалар! Орындаған әніміздің ішінде әрқашан күн сөнбесін деген сөз ол әрдайым күн бізге жарық, жылу берсін деген мағынаны білдіреді.
-Күн бізге не береді?
-Күннің пішіні қандай болады?
Балалар, мен сендерге жұмбақ жасырамын қане тауып көріңдерші?
Таңмен көзін ашады
Әлемге нұрын шашады.
Үлкен алтын табақтан
Әлемге нұрын таратқан.
Шешуін кім табады?
Шешуі «күн» екен.
Қазір біз сендермен бейне таспадан бейнеленген күннің суреттерін бақылап отырамыз.
Сергіту сәті:
Біз Қазақстанда тұрамыз,
Әркімнің өз үйі бар.
Өз жұмысы, достары бар,
Ата-ана және мен бар.
Көрдіңдерме күн неге ұқсайды?
Күн жарқырап шыққан кезде адамдарға шуағын нұрын шашады.
-Несін таратады?
Жер өмір жайнайды, адамдар қуанады, табиғат өзгереді.
-Адамдар не қылады?
-Табиғат өзгереді ма?
Балалар енді бәріміз бірлесіп күннің шуағын құрастырамыз.
Дидактикалық ойын:
«Күн мен түн»
-Күн дегенде
-Түн дегенде
-Бүгін біз немен таныстық.
Қорытынды:
Балалар құрастырған суретін көріп, дұрыс бұрыстығын талқылап, мақтау, мадақтау