Білім беру саласы: Таным
Бағдарлама тараулары: Математика
Тақырыбы: Есеп.
Мақсаты: Суретті пайдаланып есептер құрасытыру.
Міндеті: Оның нәтижесін табудағы ең басты мақсат- баланың тілін дамыту, грамматикалық дұрыс байланыстырып дұрыс сөйлеуге тәрбиелеу, көзімен көргенін есінде ұстап, тіл, сөз арқылы ойын айтып, ақыл- ойын дамытып, шығармашылық еңбек етуге тәрбиелеу.
Құрал-жабдықтар: Дәптер, әліппе- дәптер, суреттер.
Іс- әрекет
кезеңдері
Тәрбиешінің іс- әрекеті
Балалардың іс- әрекеті
Мотивациялық
қозғаушы
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
II. сабақтың мазмұны.
Балалар сабаққа керекті құрал- жабдықтарды дайындайды.
Ынталарын сабаққа аударады.
.
Іздену ұйымдастырушылық
Әліппе дәптермен жұмыс.
Баланы сурет бойынша сөйлету. Суреттерден торғайларды көріп тұрмын. Торғайлар өте коп. Олар бұтақта отыр. Мен торғайлар туралы тақпақ, жұмбақ, жаңылтпаш білемін, есеп құрасытырамын.
Сол жақтағы бұтақта 4 торғай отыр еді, оң жақтағы бұтаққа тағы да екі торғай ұшып келіп қосылды. Ендеше, 4 торғайға + 2 торғайды қоссақ барлығы қанша болады?
Басқа тапсырмаларда осылай орындалады.
Қол жаттықтыру жұмысында бала қасындағы парталас досымен әңгімелесіп, жай дауыспен естірте сөйлеп берілген жұмыстарды орындауға болады.
Сергіту сәті. «Сұр қоян».
Дидактикалық ойын: «Поезд құрастыр». «Қанша, сонша»
олады.
Тәрбиеші – педагог үлестірмелі материалдарды таратып, балалардың математикалық, тілдік деңгейін тереңдетеді.
Әліппе дәптермен жұмыс жасайды.
6
Сергіту сәтін жасайды.
Дидкатикалық ойын ойнайды.
Рефлексифті
түзетуші
Қорытынды.
Сабақты қорыту жақсы қатысқан балалардың білімдерін бағалау.
Күтілетін нәтиже:
Білу керек: Есеп құрастырып, оны шығара біліуі керек.
Істей білу керек: Тура және кері санай білуі керек.