Т?рі: жа?а саба?.
?дісі: т?сіндіру, с?ра?-жауап.
К?рнекіліктер: суреттер,шар
Саба?ты? барысы:
I ?йымдастыру кезе?і
Шатты? ше?бері:
Аспан т?рді т?ндігін,
Жерге с?уле жайылды.
Неткен ашы? к?н б?гін,
?айырлы та?,?айырлы к?н болсын!
II Ма?сат ?ою кезе?і.
Ауаны? ?асиеттерімен таныстыру.
Просмотр содержимого документа
«Ауаны? ?асиеттері»
Күні
Пәні: Экология
Тақырыбы: Ауаның қасиеттері.
Мақсаты:
1) Балаларды ауаның қастеттерімен таныстыру,біздің айналамызды қоршап тұрғанына көздерін жеткізу.
2) Ойлау белсенділіктерін, байқағыштықтарын арттыру.
3)Қоршаған ортаны таза ұстауға тәрбиелеу.
Түрі : жаңа сабақ.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап.
Көрнекіліктер: суреттер ,шар
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері:
Аспан түрді түндігін,
Жерге сәуле жайылды.
Неткен ашық күн бүгін,
Қайырлы таң,қайырлы күн болсын!
II Мақсат қою кезеңі.
Ауаның қасиеттерімен таныстыру.
III Жаңа сабақ
-Балалар,бүгін біздің тобымызға таңертең пошташы сәлемдеме алып келіпті.Сәлемдемені біздің досымыз –Самал жел жіберіпті.
Не бар екенін көрейік.Самал жел бізге мынадай хатжазыпты: «Шардың ішінде не жасырылғанын табыңдар. Оның ішінде не болуы мүмкін?»
Шардың жібін шешіп,ішіндегі ауаны жайлап шығара бастаймын.
-Меніңше, шардың ішінде бір нәрсе бар сияқты.Өйткені оның жібіншешкенде,дыбысшыққан сияқты болды.
- Ауа тағы қай жерлерде жасырынып жатуы мүмкін? Біз де өзімізді ғалым деп сезініп,тәжірибе жүргізіп көрейік.
-Біз мұрнымызбен не істейміз?
-Біз немен тыныс аламыз?
Сергіту сәті.
Бала,бала,баламыз.
Бақшамызға барамыз.
Күні бойы қызыққа
Батамыз да қаламыз.
Дәптермен жұмыс.
Жеке жұмыс жүргізу.
ІV Түсінгендерін зертеу кезеңі.
Ауаның ластануы бейнеленген суретпен жұмыс.
-«Ауаның ластануын қалай азайтуға болады?»
V Бекіту кезеңі
-Ауа таза болу үшін не істеу керек?
(Балалар өз ойларан айтады).
VI Балаларды мадақтау
Бүгінгі алған әсерлерін көңіл күй (смайлик )арқылы белгілейді.