Балаларды Қарапайым математикалық ұғымдарды ойын арқылы дамыту
Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ: Математика еліне саяхат»
Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі
Тақырыбы: Математика еліне саяхат
Тәрбиешісі: Кдырсихова Айман
2019ж жыл
Мақсаты:
Білімділігі: Балаларға қызықты есептер бере отырып, жыл бойына алған білімдерін тиянақтау
Дамытушылығы: Қызықты есептерді шығара отырып баланың логикалық қабілеттерін, ой-өрісін іскерлігін дамыту.
Тәрбиелігі: Шығармашылыққа, жылдамдылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру,ойын, көрсету.
Көрнекілігі: Түрлі-түсті қағаздар, сан қатары мультимедия,
әліппе-дәптер.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ Шаттық шеңбері: Жоғары қарап ай көрдім
Төменге қарап жер көрдім
Оңға,солға бұрылып
Егеменді ел көрдім
ІІІ – Қай елде тұрамыз ?
ІV. Ал ендеше математика еліне саяхатқа барамыз
Кемеге отырып онға дейін орысша, қазақша, ағылшынша санайық
Бәрі келді, «Жыл мезгілдері» еліне де келдік
Жылда неше жыл мезгіл бар (4)
1 мезгілді қалай аталады (көктем)
Көктем мезгілінің ерекшеліктерін атайық ?
Көктем айларын атау ?
Кім көктем туралы тақпақ айтады ?
Жаз ерекшеліктерін атау ?
Тақпақ айту ?
Қыс мезгілінің айларын атау ?
Ерекшеліктерін атау ?
Қыс туралы тақпақтар айтайық ?
Күз мезгілінің айларын атау «ерекшеліктерін тақпақ айту ?
V. Кәне тоқтамайық келесі елімізге де жету үшін «Есеп сабағы» әнін әндетейік
Еліміздің аты «Есептер шығару»
2+2=4 10-8=2
5+1=6 8-2=6
6+3=9 9-4=5
8+2=10 8-7=1
VI. Келесі еліміз «Логикалық есептер»
А) Ағашта 6 алма пісті. Оның 2 алмасын Мұрат жұлып алды. Неше алма ағашта қалды?
Б) Екі адамның неше қолы бар (4)
В) Аялдамада 2 автобус тұр. Оның неше дөңгелегі бар (8)
Г) Ағаштың артында қоянның 4 құлағы,түлкінің 3 құйрығы көрініп тұр. Барлығы неше жануар ағаштың артында (5)
VІІ. Сергіту сәті: «Он саусақ»
VII. Келесі «еліміздің атауы» «Буынға бөлу» «Екіге тең бөлу»
Ал-ма, Шыр-ша Ба-лық
Қар-быз Ке-се Шар-шы
Балалар шаршы дегеніміз не, неге жатады ?
Ендеше келесі еліміз «геометриялық фигуралар » елі деп аталады ?
VІІІ – Қандай геометриялық фигураларды білеміз ?
Үш бұрыштың неше бұрышы бар ? (3)
Төртбұрышта неше қабырғасы бар ? (4)
Дөңгелек қандай сызықтан тұрады ?
Дөңгелекте не жоқ ?
Тапсырма орындау ?
Күн Мысық Гүл Машина
IX Ребус шешу: Т-10 К-3 Қ-10-АҚ 4-ЛІК
X Сабақты бекіту: Балалар бізде қай сабақ болды ? Математика сабағында қайда бардық ?
Қандай елдермен таныстық
Не үйрендік?
Балаларды мадақтау.