Просмотр содержимого документа
«"Құттықтаймын анашым"»
Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.
Білім беру саласы: «Коммуникация».
Бөлімі: Сөйлеуді дамыту.
ТақырыБы: Құттықтаймын, анашым! Н.Айтов
Мақсаты: Мереке жайлы мәлімет беру
Міндеттері: Сөздік қорларын молайту
Әңгімені тыңдап, сұраққа нақты жауап беруге үйрету
Қамқоршы болуға тәрбиелеу
Көрнекіліктер: Үлестірмелі суреттер.
Ұйымдастыру кезеңі: топпен, жеке, жарты топпен.
Әдіс – тәсілдер: көрсету, үйрету, түсіндіру, сұрақ – жауап
Іс - әрекет кезеңі
Тәрбиешінің әрекеті
Балалардың әрекеті
Мотивациялық-қозғаушы
Шаттық шеңбері
«Мен көңілді баламын!»
Балалар шеңберге тұрады
Ұйымдастырушылық-ізденушілік
Ән айту: «Апатайым, Анашым!»
Ойын: «Бұл не?»
Шарты: Үлестірмелі материалдар таратылып, қиындылардан гүл суреттерін құрастырып, атын атап, әңгімелеу
Сұрақ жауап:
- Анаңды жақсы көресің бе?
- Аналардың қандай мерекесін білесіңдер?
- Қандай сыйлық дайындадыңдар?
Өлең оқу: Құттықтаймын, анашым! Н.Айтов
Тірек сызба арқылы оқу
«Даусынан тап»
Өлеңді қайталау
Әнге барлығы қосылады
Үстел басында ойнайды, құрастырады
Сұрақтарға жауап қайтарады
Балалар әрекеттер жасайды.
Рефлексивті-түзеуші
Сурет салу «Менің анашым».
Суреттерін салады.
Күтілетін нәтиже: Балалардың ой өрістерін дамыту
Есеп:
+
-
Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.
Білім беру саласы: «Таным».
Бөлімі: Құрастыру.
Тақырыбы: Жол белгілері.
Мақсаты: Балаларға жол белгілері жайында білім беру. Жол белгілерінің қызметімен таныстыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Билингвальдық компоненті: Жол белгілері-дорожные знаки.
Іс-әрекет кезеңі
Тәрбиешінің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық-қозғаушы
Таңғы шеңбер:
Балалармен жыл мезгілі жайындағы шағын әңгіме.
Армысың қайырымды Аспан ата, Армысың мейірімді Жер Ана,
Армысыздар апайлар.
Балалар қойылған сұрақтарға жауап береді.
Ұйымдастырушылық- ізденушілік
Балаалр біз көшеде келе жатқанда жолда өтер уақытта не көреміз?
Бағдаршамның жанында тағы нені көреміз?
Дұрыс айтасыңдар біздің бүгінгі өтетініміз жол белгілері жайында болады.
Балалар қандай жол белгілерін білесіңдер?
Біз бүгін жаяулар өтпесі жайындағы белгіні жасаймыз. Ол үшін бізге көк түсті картон қағаз және ақ түсті картон қажет. Көк картонды төртбұрыштап қиямыз, ақ картоннан жолқтар қиямыз.
Сергіту сәті:
Балалар тәрбиешіден көргендерін қайталап жасайды.
Бағдаршамды.
Жол белгісін.
Балаларға жүруге болады, жүруге болмайтын, жаяулар өтпесі т.б
Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.
Білім беру саласы: «Әлеумет».
Бөлімі: Өзін-өзі тану.
Тақырыбы: « Мен көмекшімін».
Мақсаты: «Көмек, көмектесу» адамгершілік ұғымдарының мәнін ашу.
Билингвалдық компоненті: Көмек-помощ
Көмектесу-помогать
Іс-әрекет кезені
Тәрбиешінің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Мотивациялық- қозғаушы
Тәрбиеші балалармен өлен жолдарын қайталайды:
Бақшамызға барғанда
Жолыққан бар жандарға.
Ертемен, ақ пейілмен,
«Қайырлы таң» деймін мен.
Тақпақты жаттап айту.
Ұйымдастырушылық-
ізденушілік
Көмектесу дегенді қалай түсінесіндер?
Әңгімелесу «Қолғанат» Т. Әбдірайым.
Жанар анасына қандай көмек көрсеткісі келді?
Анасы Жанардың бұл ісін қалай бағалады?
Сендер ата-аналарына қандай көмек көрсете аласындар?
Ойын-жаттығу. «Топтасын көрейік»
Балалардың жауабы.
Балалардың жауабы
Балалардың ойынға қатысу.
Рефлексивті- түзеуші
Дәптермен жұмыс. Жүректен жүрекке:
Біз балдырған тең басқан
Дос қушағын елге ашқан
Тілегіміз тыныштық
Ашық болсын кең аспан.
Балалар тәрбиешімен бірге айтады.
Күтілетін нәтиже:
Білу: Бір-біріне, ата-аналарына көмек көрсету.
Болу: Көмек , көмектесу ұғымдары туралы түсінігі.
Қолдану: дәптермен дүрыс жұмыс жасау.
Есеп:
+
-
Ересектер тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы.
Білім беру саласы: «Таным».
Бөлімі: Жаратылыстану.
Тақырыбы: «Су».
Мақсаты: Балалардың назарын су әлемінің маңыздылығына аудару.
Міндеттері: Суды үнемдеуге үйрету. Табиғаттағы су көздері туралы білімдерін дамыту.Табиғатқа деген сүйіспеншіліктерін арттыру және қамқоршы болуға тәрбиелеу.