kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары: " Қыз баланың киімі."

Нажмите, чтобы узнать подробности

9-сынып.Адам және әлем

Сабақтың тақырыбы: Қыз баланың киімі.

Сабақтың мақсаты: Қыз баланың киімі туралы түсінігін тереңдете меңгерту.

Сабақтың міндеттері

Білімділік: Киімдер, олардың қажеттілігі туралы алған білімін кеңейту.                                                                    

Түзету-дамытушылық:Оқушыны өз ойын жүйелі жеткізе білуге дағдыландыра   отырып, ойлау, есте сақтау қабілетін, сабаққа деген қызығушылығын  арттыру.

Тәрбиелік:Киімдерін ұқыпты,күтіп ұстауға үйрету.Тазалыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: слайд,киімдердің суреттері, оқулық.                                                    Сабақтың түрі: жаңа сабақ.                                                                                                                 Сабақтың әдісі: ой қозғау, жекелей жұмыс.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі:оқушының назарын сабаққа аудару.

Қане,Гүлнұр «Шаттық шеңбер»- деген тақпақты айтайық.

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Қонақтарды құрметтеп.

Бас иеміз біз.

II.Негізгі бөлім:                                                                                                        

 1.Артикулияциялық жаттығулар.

 а)’’Ат шауып келеді’’

ә)’’Мысықтың сүт ішуі’’

б)”Тосап жалау”                                                                                                                                      

 2.Тыныс алу жаттығулары.                                                                                                             ’’Гүлдің жапырақтарын үрлеу.”(Мұғалімнің көрсетуімен ) 

  3.Өткенді қайталау.

Мұғалім ұл баланың киімдерін слайдтан көрсетеді.

-.Гүлнұр,мынау не?

  -Ол, киім.

–Ол,кімнің киімі?

-Ол, ұл баланың киімі.

-Аттарын ата.

-Шалбар, (жейде,жемпір,күрте,т.б. ) 

 - Оларды кімдер киеді?

  -ата,әке,бала.4.Жаңа сабақ: 

а)Қыз баланың  суреттері слайдтан көрсетіледі.(көйлек,кофта,юбка,шляпа т.б. )Оқушыға келесі сұрақтарды қояды.: 

-Гүлнұр, мынау не? 

-Ол, киім. 

 –Ол кімнің киімі? 

-Ол, қыз баланың киімі.

-Оларды кімдер киеді?

-Әже,шеше,қыз бала.

ә)Мұғалім әңгімелеп береді.Гүлнұр, қыз баланың киімі таза,үтіктелген,ыңғайлы болу керек.

Сергіту сәті:

-Көйлегім менің әдемі.

-Өзім жуып тазалаймын.

-Үтіктеймін және өзім.

-Киімдерімді күтіп ұстаймын.

а)-Гүлнұр,жазда қандай киім киесің?     -Жеңі қысқа жұқа көйлек,юбка,кофта.

–Күзде ше?

-Күздік лальто,күздік бас киім,мойынорағыш,жылы кофта т.б.

-Қыста ше?

-Тон,қалың жемпір,қыстық бас киім,қолғап,етік.

-Көктемде ше?

-Күрте,бас киім,жемпір т.б.

-Сонымен,киімдерді жыл мезгілдеріне сай киеміз екен.(Мұғалімнің көмегімен.)    –Киімдер бізге қажет пе?

-Иә,қажет.

5. Ойын:Ойынның шарты:Оқушы сатушылық міндетінде,мұғалім тұтынушы.Сатушы сату барысында киімдердің ерекшелігін,қай мезгілге арналғанын айтып түсіндіреді.

     Мұғалім:

-Сәлеметсіз бе?Мен өзіме киім сатып алайын деп едім.

     Оқушы:(Мұғалімнің көмегімен.)

-Қай мезгілге?

-Қыс мезгіліне.

-Қыстық пальто,қалың жемпір,т.б.атап көрсетеді.

III.Бекіту. 

 Карточкамен жұмыс.

Ойын «Не артық?»

 Гүлнұрға карточка беріледі.Оқушы карточкаға қарап,қай киім артық екенін айтады.                      

Неге? Түсінік береді.                                                                                                                                                                                                                    

IV. Қорытынды бөлім:

-Гүлнұр, мынау не?

  -Ол, киім.

-Ол,кімнің киімі?

-Ол,қыз баланың киімі.

-Оларлы кімдер киеді?    

- Әже,шеше,қыз бала.

V. Сабақты аяқтау, бағалау:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары: " Қыз баланың киімі."»

Сабаққа өзіндік талдау жасау

Мерзімі 02.12.16 оқушы саны__1___ Сыныбы: 9

Мұғалімнің аты, тегі: Акбергенова А.С Пәні: Адам және әлем.

Сабақтың тақырыбы: Қыз баланың киімі.

Сабаққа қатысу мақсаты: Сабаққа талдау жасау

Сабақтың мақсаты: Қыз баланың киімі туралы түсінігін тереңдете меңгерту.



Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Киімдер, олардың қажеттілігі туралы алған білімін кеңейту

Түзету-дамытушылық:Оқушыны өз ойын жүйелі жеткізе білуге дағдыландыра отырып, ойлау, есте сақтау қабілетін, сабаққа деген қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Киімдерін ұқыпты,күтіп ұстауға үйрету.Тазалыққа баулу. Сабақтың көрнекілігі: слайд,құстардың суреттері, оқулық. Сабақтың түрі: жаңа сабақ. Сабақтың әдісі: ой қозғау, жекелей жұмыс



Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушылардың іс- әрекеті

I.Ұйымдастыру:

Сәлемдесу өлеңін оқушы мен бірге айтты


Мұғалімнің қөрсетуімен қимылдарын қайталады

II.Негізгі бөлім: 1.Артикулияциялық жаттығулар.

а)’’Ат шауып келеді’’ ә)’’Мысықтың сүт ішуі’’ б)”Тосап жалау”

Мұғалімнің қөрсетуімен жаттығуларды орындады

2.Тыныс алу жаттығулары.

’’Гүлдің жапырақтарын үрлеу.”(Мұғалімнің көрсетуімен )

Мұғалімнің қөрсетуімен жаттығуларды орындады

3.Өткенді қайталау.

Мұғалім ұл баланың киімдерін слайдтан көрсетеді.

Оқушы қайталап айтып отырды

4.Жаңа сабақ:

а)Қыз баланың киімдері слайдтан көрсетілді. Оқушыға сұрақтар қойды:

Оқушы аттарын атап қайталап айтып отырды.

Жауап берді.


Сергіту сәті:


Мұғалімнің қөрсетуімен қимылдарын қайталады

5.Ойын:

Оқушы сатушылық міндетінде,мұғалім тұтынушы.

Оқушы ойын барысында киімдердің ерекшелігін,қай мезгілге арналғанын айтып түсіндірді

III.Бекіту.

Карточкамен жұмыс.

Оқушы карточкаға қарап,қай ки3м артық екенін айтты.

IV. Қорытынды бөлім:


Сұрақ- жауап

Оқушы қателеспей аттарын атады

V. Сабақты аяқтау, бағалау:


Смайлик арқылы бағалады






Сабақтың мақсаты:

Оқушы тақырыпты меңгерді. Өз ойын қарапайым сөзбен жеткізе білуді үйренді, сабаққа қызығушылық танытты.

Сабақтың көрнекілігі: сабаққа сай болды, слайд қызықты жасалған.



Сабақтың түрі: жаңа сабақ.



Сабақтың құрылымы

I.Ұйымдастыру:

II.Негізгі бөлім: 1.Артикулияциялық жаттығулар.

2.Тыныс алу жаттығулары.

3.Өткенді қайталау.

4.Жаңа сабақ:

Сергіту сәті:

5. Ойын: «Дүкенде»

III.Бекіту.

IV. Қорытынды бөлім:

V. Сабақты аяқтау, бағалау:

Әдіс тәсілдері: жекелей жұмыс

Жеке және топтық жұмыс: Карточкамен жұмыс.



Жалпы қорытынды:

Мұғалім өз мақсатына жетті. Бала қыз баланың киімі туралы түсінік алды.

Жаңа сабақ арқылы білімін жетілдірді.

Ұсыныстар:Балаға нақты сұрақтар арқылы дұрыс жауап айтуға көмектесу керек.











9-сынып.Адам және әлем

Сабақтың тақырыбы: Қыз баланың киімі.

Сабақтың мақсаты: Қыз баланың киімі туралы түсінігін тереңдете меңгерту.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Киімдер, олардың қажеттілігі туралы алған білімін кеңейту.

Түзету-дамытушылық:Оқушыны өз ойын жүйелі жеткізе білуге дағдыландыра отырып, ойлау, есте сақтау қабілетін, сабаққа деген қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік:Киімдерін ұқыпты,күтіп ұстауға үйрету.Тазалыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: слайд,киімдердің суреттері, оқулық. Сабақтың түрі: жаңа сабақ. Сабақтың әдісі: ой қозғау, жекелей жұмыс.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі:оқушының назарын сабаққа аудару.

Қане,Гүлнұр «Шаттық шеңбер»- деген тақпақты айтайық.

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Қонақтарды құрметтеп.

Бас иеміз біз.

II.Негізгі бөлім: 1.Артикулияциялық жаттығулар. а)’’Ат шауып келеді’’ ә)’’Мысықтың сүт ішуі’’ б)”Тосап жалау” 2.Тыныс алу жаттығулары. ’’Гүлдің жапырақтарын үрлеу.”(Мұғалімнің көрсетуімен ) 3.Өткенді қайталау.

Мұғалім ұл баланың киімдерін слайдтан көрсетеді. -.Гүлнұр,мынау не? -Ол, киім. –Ол,кімнің киімі? -Ол, ұл баланың киімі.

-Аттарын ата.

-Шалбар, (жейде,жемпір,күрте,т.б. ) - Оларды кімдер киеді? -ата,әке,бала.4.Жаңа сабақ: а)Қыз баланың суреттері слайдтан көрсетіледі.(көйлек,кофта,юбка,шляпа т.б. )Оқушыға келесі сұрақтарды қояды.: -Гүлнұр, мынау не? -Ол, киім. –Ол кімнің киімі? -Ол, қыз баланың киімі.

-Оларды кімдер киеді?

-Әже,шеше,қыз бала.

ә)Мұғалім әңгімелеп береді.Гүлнұр, қыз баланың киімі таза,үтіктелген,ыңғайлы болу керек.

Сергіту сәті:

-Көйлегім менің әдемі.

-Өзім жуып тазалаймын.

-Үтіктеймін және өзім.

-Киімдерімді күтіп ұстаймын.

а)-Гүлнұр,жазда қандай киім киесің? -Жеңі қысқа жұқа көйлек,юбка,кофта. –Күзде ше?

-Күздік лальто,күздік бас киім,мойынорағыш,жылы кофта т.б.

-Қыста ше?

-Тон,қалың жемпір,қыстық бас киім,қолғап,етік.

-Көктемде ше?

-Күрте,бас киім,жемпір т.б.

-Сонымен,киімдерді жыл мезгілдеріне сай киеміз екен.(Мұғалімнің көмегімен.) –Киімдер бізге қажет пе?

-Иә,қажет.

5. Ойын:Ойынның шарты:Оқушы сатушылық міндетінде,мұғалім тұтынушы.Сатушы сату барысында киімдердің ерекшелігін,қай мезгілге арналғанын айтып түсіндіреді.

Мұғалім:

-Сәлеметсіз бе?Мен өзіме киім сатып алайын деп едім.

Оқушы:(Мұғалімнің көмегімен.)

-Қай мезгілге?

-Қыс мезгіліне.

-Қыстық пальто,қалың жемпір,т.б.атап көрсетеді.

III.Бекіту. Карточкамен жұмыс. .Ойын «Не артық?» Гүлнұрға карточка беріледі.Оқушы карточкаға қарап,қай киім артық екенін айтады.

Неге? Түсінік береді.

IV. Қорытынды бөлім:

-Гүлнұр, мынау не? -Ол, киім. -Ол,кімнің киімі? -Ол,қыз баланың киімі.

-Оларлы кімдер киеді?

- Әже,шеше,қыз бала.

V. Сабақты аяқтау, бағалау:








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Коррекционная школа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Сабақ жоспары: " Қыз баланың киімі."

Автор: Уалиева Галия Нурмухамбетовна

Дата: 21.02.2017

Номер свидетельства: 394231
