kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ  № 25

Мектеп   Ы.Алтынсарин

Күні  05.12.2016ж

Мұғалім есімі: Жумашева Г.У.

Сынып    6е, ж,,д.

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі.

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Топырақтан суды және минералды заттарды сіңіруі, минералды және органикалық  тыңайтқыштардың түрлері туралы білім алады.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Өсімдіктер тірі ағза екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Топырақтағы қандай элементтер өсімдікке кажет екенін түсінеді

Кейбір оқушылар

  • Фосфор, калий, өсімдіктің кандай мүшесіне қажет екенін біледі

Алдыңғы оқу           (Сындарлы оқыту)

Жемістер мен тұқымдардың таралуы.

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған  жаттығулар

Мұғалім   әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер   мен  тәсілдер

Оқушы  әрекеті

Басталуы

1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

Жайлы атмосфера  қалыптастыру

Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

Өсімдіктердің минералды қоректену туралы толық түсінеді.

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп  мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты   дәптерлеріне жазады

Ортасы

1.Білімдерін тексеру(білу)

Откен тақырыпты еске түсіру

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Ыстық орындық

Оқушылар  өз-ара сұрақтар береді және

Алған білімдері  пысықталады.

2.Жаңа   сабақ

(Түсіну)

Тыңайтқыштар, Органикалық тыңайтқыштар, Минералды тыңайтқыштар туралы жалпы түнікке ие болады

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай  оқу керектігін  үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ  мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған  мәліметерді  бір-біріне    түсіндіруге   қолдау  жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ    мүшелері өз топтарында талқылау  жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Әр топтарға сұрақтар қойылады және 1 оқушы тақтаға шығады

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері  құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы

1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)

Тамыр топырақтан тқоректенетін мүшесі екнін біліп дәптер мен жұмыс жасайды

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп  алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқу және сұрақтарға жауап жазу.

Қосымша ақпарат   Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім    түсіндіремін
  • Сұрақтар беру арқылы
  • медецина

Рефлексия   Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың  тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.

Сабақ  № 25

Мектеп   Ы.Алтынсарин

Күні  05.12.2016ж

Мұғалім есімі: Жумашева Г.У.

Сынып    6е, ж,,д.

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі.

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Топырақтан суды және минералды заттарды сіңіруі, минералды және органикалық  тыңайтқыштардың түрлері туралы білім алады.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Өсімдіктер тірі ағза екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Топырақтағы қандай элементтер өсімдікке кажет екенін түсінеді

Кейбір оқушылар

  • Фосфор, калий, өсімдіктің кандай мүшесіне қажет екенін біледі

Алдыңғы оқу           (Сындарлы оқыту)

Жемістер мен тұқымдардың таралуы.

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған  жаттығулар

Мұғалім   әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер   мен  тәсілдер

Оқушы  әрекеті

Басталуы

1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

Жайлы атмосфера  қалыптастыру

Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

Өсімдіктердің минералды қоректену туралы толық түсінеді.

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп  мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты   дәптерлеріне жазады

Ортасы

1.Білімдерін тексеру(білу)

Откен тақырыпты еске түсіру

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Ыстық орындық

Оқушылар  өз-ара сұрақтар береді және

Алған білімдері  пысықталады.

2.Жаңа   сабақ

(Түсіну)

Тыңайтқыштар, Органикалық тыңайтқыштар, Минералды тыңайтқыштар туралы жалпы түнікке ие болады

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай  оқу керектігін  үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ  мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған  мәліметерді  бір-біріне    түсіндіруге   қолдау  жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ    мүшелері өз топтарында талқылау  жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Әр топтарға сұрақтар қойылады және 1 оқушы тақтаға шығады

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері  құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы

1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)

Тамыр топырақтан тқоректенетін мүшесі екнін біліп дәптер мен жұмыс жасайды

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп  алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқу және сұрақтарға жауап жазу.

Қосымша ақпарат   Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім    түсіндіремін
  • Сұрақтар беру арқылы
  • медецина

Рефлексия   Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың  тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі»

Сабақ № 25

Мектеп Ы.Алтынсарин

Күні 05.12.2016ж

Мұғалім есімі: Жумашева Г.У..

Сынып 6е, ж,,д.

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі.

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Топырақтан суды және минералды заттарды сіңіруі, минералды және органикалық тыңайтқыштардың түрлері туралы білім алады.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Өсімдіктер тірі ағза екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Топырақтағы қандай элементтер өсімдікке кажет екенін түсінеді

Кейбір оқушылар

  • Фосфор, калий, өсімдіктің кандай мүшесіне қажет екенін біледі

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Жемістер мен тұқымдардың таралуы...

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер мен тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

Өсімдіктердің минералды қоректену туралы толық түсінеді.

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады

Ортасы



1.Білімдерін тексеру(білу)

Откен тақырыпты еске түсіру

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Ыстық орындық

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және

Алған білімдері пысықталады.

2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

Тыңайтқыштар , Органикалық тыңайтқыштар , Минералды тыңайтқыштар туралы жалпы түнікке ие болады

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған мәліметерді бір-біріне түсіндіруге қолдау жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Әр топтарға сұрақтар қойылады және 1 оқушы тақтаға шығады

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)


Тамыр топырақтан тқоректенетін мүшесі екнін біліп дәптер мен жұмыс жасайды

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқу және сұрақтарға жауап жазу.



Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Сұрақтар беру арқылы

  • медецина



Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.




































































Сабақ № 25

Мектеп Ы.Алтынсарин

Күні 07.12.2016ж

Мұғалім есімі: Жумашева Г.У..

Сынып 6е, ж,,д.

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Өсімдіктердің ауа арқылы қоректену.Фотосинтез

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Фотосинтез жайлы түсінік беру керек.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Өсімдіктің дамуы мен жеке дамуына талдау жасайды

Оқушылардың басым бөлігі

  • Өсімдіктің өсуіне қажетті жағдайларды айқындауды түсінеді

Кейбір оқушылар

  • Фотосинтез туралы толық түсінеді

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер мен тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

Фотосинтез жайлы түсінікке ие болады.

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады

Ортасы



1.Білімдерін тексеру(білу)

Сұрақтар бойынша ыстық орындыққа шақырлады.Өтілген тақырып еске түсіру

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Ыстық орындық

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және

Алған білімдері пысықталады.

2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

«Ойлан –жұптас –бөліс «әдісін қолдану .Оқулықпен жұмыс жеке дара тапсырмалар беріледі Тапсырма «Өсімдіктің өсуі мен жеке дамуы »сұрақтар қою

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған мәліметерді бір-біріне түсіндіруге қолдау жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

«Адасқан сөздер» ойнын ойнату арқылы білім жинақтау

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)


Оқушылар бір біріне бағалайды

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқып келу суреттерін салу



Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Сұрақтар беру арқылы

  • медецина



Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.

























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өсімдіктің топырақтан суды және минералды сіңіруі

Автор: Жумашева Гулбану Утегеновна

Дата: 02.02.2017

Номер свидетельства: 386771
