kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка по биологии

Нажмите, чтобы узнать подробности

Адам ағзасы үшін ұйқының маңызы. Биологиялық ритмдер. Күйзеліс.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка по биологии»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3С: Координация және реттелу

Мектеп: «№49 жалпы орта білім беретін мектеп»

Күні: 14.03.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Шарифоллина Саулет Касимовна

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Адам ағзасы үшін ұйқының маңызы. Биологиялық ритмдер. Күйзеліс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.7.8 – ағзаның тіршілік әрекеттерінің қалпына келуіне және тынығуына ұйқының маңызын түсіндіру

7.1.7.9 - жақсы психикалық денсаулықты сақтаудың принциптерін сипаттау

Сабақ мақсаттары

Ағзаның тіршілік әрекеттерінің қалпына келуіне және тынығуына ұйқының маңызын түсіндіру

Жақсы психикалық денсаулықты сақтаудың принциптерін түсіндіру

Бағалау критерийлері

Ағзаның тіршілік әрекетін қалпына келтіру және тынығуы үшін ұйқының маңызын түсіндіреді.

Психикалық денсаулықты сақтаудың қағидаларын сипаттай алады.

Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты лексика мен терминология:

психика, ми, жүйкелер, денсаулық, гигиена, ұйқы, жады, стресс, диета, физикалық, психикалық денсаулық, ұйықтау, физикалық жаттығулармен, практикамен айналысу,қорғау, алдын алу, қысқарту, қолдау, есте сақтау.

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

•Біздің (денеміздің) денсаулығын қамқорлыққа алу үшін біздің салауатты (психикамыздың) болуы да маңызды.

Ең алдымен,…

Егер Сіз қағидаларды сақтасаңыз, жадыңызды жақсарта аласыз/ психикаңызды салауатты қалпында сақтай аласыз:

• Егер сіздің (ұйқыңыз 8 сағат бойы), Сіз … боласыз

Құндылықтарды дарыту



Оқушылардың бойына денсаулықтарын шынықтыруға, салауатты өмір сүруге қажеттілігін түсіндіре отырып, күн тәртібінің дұрыс ұйымдастырылуын, сабырлылық, ұстамдылық қасиеттерін дарыту.

Пәнаралық байланыстар

Психология адамның ақыл-ой қызметтерінің, мінез-құлықының физиологиялық және әлеуметтік қажеттіліктерінің байланысы.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, бейнематериалдар

Бастапқы білім


7 сыныптың «Тірі ағзалардың алуан түрлілігі» бөлімінде оқушылар омыртқалы және омыртқасыз жануарларды сипаттайтын ерекшеліктерді атай алады.7 сыныптың «Жасушалық биология» бөлімінде оқушылар жасуша, ұлпа, мүше және мүшелер жүйелерін түсіндіре алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут



7 минут

Ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Топтарға бөлу. (түрлі түсті стикерлер арқылы)

Үй жұмысын сұрау.

  1. Берілген суреттен рефлекстік доғаны сипаттаңыз.


  1. Рефлекстік доға бөлімдерінің қызметін сипаттаңыз

Дескриптор Білім алушы
  • рефлекстік доғаның сипаттайды;

  • рефлекстік доға бөлімдері қызметін сипаттайды

Бағалау: Өзара бағалау.

Оқушыларға ұйықтап жатқан адамдардың суретін көрсету арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау.



Стикерлер


Таратпа тапсырмалар




















Сабақтың ортасы

6 минут

7 минут



2 минут



2 минут

7 минут







Сабақты бекіту

5 минут


















Мәтінмен танысу.

Қолданылатын әдіс: Инсерт (түртіп алу)

Топтық жұмыс.

Топпен «Ұйқы», «Түс көру», «Жұмысқа қабілеттілік» ұғымдарына анықтама беру.

Бағалау: Басбармақ

Сергіту сәті

https://www.youtube.com/watch?v=ArT_O6eZxm8


Видео көру.

  1. Қалыпты психикалық саулықты сақтауға байланысты нақты жағдайларды талқылау.

Жағдайды сипаттауда келесі негізгі идеялар болу қажет:

-ұйқының бұзылуы;

-күн режимінің бұзылуы;

-ой еңбегі ережесінің бұзылуы.

Бағалау: үш шапалақ

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы.

(а) Күн тәртібін құрастырыңыз.

Күн тәртібі

Уақыты

Қосымша жұмыстар

1




2




3




4




5




6




7




8




9




  1. Күн тәртібінің сақталмауына себеп болатын факторларды атаңыз.

Дескриптор Білім алушы

  • күн тәртібін құрастырады;

  • күн тәртібін сақтамауға әсер ететін себептерді жазады;




А3 қағаз, маркерлер






А3 қағаз, маркерлер








Таратпа тапсырмалар


Сабақтың соңы

1 минут

Рефлексия

ЧЕМОДАН – өзіме қажетті ақпаратты алдым

ЕТТАРТҚЫШ – білетін ақпаратты қайта талдауым керек

ҚОҚЫС ЖӘШІГІ – қажетсіз ақпараттар

Стикерлер







Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Барлық оқушылар ұйқының маңызын, ұйқы фазаларын түсіндіре алады.

Көптеген оқушылар тез ұйқы мен баяу ұйқыны ажырата алады.

Кейбір оқушылар психикалық денсаулықты сақтаудың принциптерін түсіндіріп, шешу жолдарын айта алады.


Оқушылардың жеке жауабы.

Топтық, жеке жұмыс


Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушыларды ңбарлығы ОМ қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Разработка по биологии

Автор: Шарифоллина Саулет Касимовна

Дата: 14.03.2018

Номер свидетельства: 461918
