kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Адамның нәсілдері

Нажмите, чтобы узнать подробности

урок разработан по критическому мышлению. Использовались методы: Мозговой штурм, Джигсо, проблемные вопросы,синквейн.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Адамның нәсілдері»

Сынып:9 Күні:10.04.17

Пән Биология

Жұматай Маржан Әуезханқызы

Сабақтың тақырыбы: Адам нәсілдері. Нәсілшілдіктің дәрменсіздігі. Нәсілшілдіктің кертартпалық мәні.

Мақсаты:оқушыларға адамның нәсілдерге бөлінуі, оның кертартпалық мәнін түсіндіру.


Сабақ кезеңдері

Сабақ барысы

Әдістер

Мұғалім іс –әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ой шақыру

Психологиялық жағымды ахуал «Көктемге саяхат».




«Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.

Мұғалім оқушыларға сабаққа зейінін қою,психологиялық дайындық мақсатында «Көктемге саяхат» жасайды.


Оқушылар мұғалімнің сөздеріне ілесе отырып саяхаттайды.



Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап беру арқылы сабаққа дайындығы тексеріледі.

Жаңа сабақ

«Джигсо» әдісі арқылы жаңа сабақты оқушылар өз бетімен меңгереді.





Сұхбат

Оқушылар топта жұмыс жасайды. Әр топ берілген мәтінмен жұмыс жасайды.

І-топ. Еуропоидтық нәсіл.

ІІ-топ. Моңғолидтық нәсіл.

ІІІ-топ. Негроидтық нәсіл.


Проблемалық сұрақтар:

1-топ. Қазақ халқының салт – дәстүрінде жүзге, руға бөлінушілік бар! Сіз осымен келісесіз бе?

2-топ. Айтуға оңай “Шетелдік күйеу бала”.

3-топ. Жаманнан жақсы туады

Адам айтса нанғысыз.

Жақсыдан жаман туады

Бір аяқ асқа алғысыз.


Әр топ өз мәтініне сәйкес постер дайындап қорғайды.






Әр топқа мин уақыт беріледі. Топтаса отырып сұраққа жауап беру.

Рефлексия



Бағалау

Синквейн әдісі




Әр топ синквейн (Бес жоды өлең) құрады.


Смайликтер арқылы сабақты бағалайды.



Синквейн құрып, оны оқып түсіндіру.

Үй тапсырмасы

§ мазмұны , кестемен жұмыс








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Адамның нәсілдері

Автор: Жұматай Маржан Әуезханқызы

Дата: 01.02.2018

Номер свидетельства: 454015
