_________________ж Алимбекова Фарида Бахитбековна Unit 5. Lesson 2.
1. «My city» тақырыбы бойынша жаңа лексиканы енгізеді
2. Pp әрпібар сөздерді және оның транскрипциялық белгісін оқу дағдыларын жетілдіреді
3. there is/ there are оралымын қолдану дағдысын жетілдіреді
2. Pp әрпібар сөздерді және оның транскрипциялық белгісін оқу дағдыларын жетілдіре алады
3. there is/ there are оралымын қолдану дағдысын жетілдіре алады
Кезең | Сабақ бөлімдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Қолданған әдіс-тәсілдер |
Білу 3-мин | Ұйымдастыру. | Амандасу, сабаққа келмей қалған оқушыларды анықтау. Good afternoon, children! How are you today? Sit down, please. Who is absent today? Tell me, please, what day is it today? What date is it today? | Амандасадып, келмей қалған оқушыларды атайды. Және мұғаліммен амандасады. Good afternoon, teacher! We are fine. | |
Түсіну 5-мин | Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту | Алдыңғы өткен сабақ бойынша оқушыларға «Ой қозғау» тәсілін пайдалана отырып сұрақтар қоямын. city/town. What big cities in Kazakhstan do you know? What big cities in the world do you know? Great! We are going to learn some new words.What letter is it? You are right, letter Pp. Listen and repeat after me: What sound is it? Yes, [p]- pilot, plane, a plane, a pilot. The pilot is in the plane. «Сөз-сурет» лексикалық ойыны. Мақсаты: тақырыптық лексиканы семантикалық жіктеу. Ойын барысы: сынып жұптарға немесе шағын топтпрға бөлінеді. Жұптардың әрқайсысына cinema, museum, theatre, hospital, bank, café, square, school, library бейнеленген суреттер таратылады. | Оқушылар алдыңға өткен тақырып бойынша мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап берулері тиіс.
Оқушылар сөзді дұрыс атап, тақтаға жазулары тиіс. Тапсырманы жылдам және дұрыс орындаған команда жеңімпаз атанады. Оқушыларға суреттердің сипаттамаларын жасауды ұсынып, тапсырманы күрделендіруге болады. Мысалы: This is a library. There are many interesting books there. People go to the library and read books. | «Ой қозғау» тәсілі
«Сөз-сурет» лексикалық ойыны |
Қолдану 15-мин
| Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс.
| 1- жаттығу. Listen and read. Track 31. Мәтінді оқудан бұрын оқушыларға beautiful және near сөздерінің мәнісін түсіндіремін. Оқушылардан мәнісі бойынша beautiful-nice сын есіміне жақын сөзді атауды сұраймын. Beautiful сын есімі экспрессиялық-эмоционалдық жүктемесі бойынша nice сын есімінен күштірек екенін атап өтемін. Мәтіннің оқылуын оқушылармен бірге пысықтап, алдымен хормен, одан кейін тізбек бойынша оқимын.Мәтін оқылғаннан кейін оқушылардың грамматика мен лексикадағы дағдыларын сұрақ-жауап тапсырмаларында жаттықтырамын. E.g. : Where does a girl live?Is her city beautiful? Is there a hospital? Are there any school in her city? … арқылы бағалаймын 2-жаттығу. Choose: True or false. 1. true 2.false 3.false 4.false 5.false 6.true арқылы бағалаймын 3-жаттығу. Answer the questions about your city? арқылы бағалаймын Сергіту сәті. Up, down, up, down.(Қолдарын жоғары-төмен) Which is the way to London Town? (бір орында тұрып жүреді) Where? Where? (Қолды дүрбі жасап, көзге қойып, оңға солға бұрылу) Up in the air. (Жоғары қарайды) Close your eyes(Көздерін жұмады). And you are there! (Қолдарын екі жаққа жаяды) | Оқушылар алдыңғы жаттығу мәтінінің мазмұнына сүйене отырып, ақпараттың дұрыстығын айқындаулары тиіс.
Оқушылар осы тапсырманы жұптасып орындап, қысқа және толық жауаптарға назар аудара отырып, сұрақтарға жауап берулері тиіс.
|
«Жұптық жұмыс» стратегиясы
|
Талдау 10-мин | Жаңа сабақты бекіту Дәптермен жұмыс | 1-жаттығу. Unscramble the word. 1. museum 2. theatre 3. library 4. bookshop 5. hospital 6. cinema арқылы бағалаймын 2- жаттығу.Complete the text with these words. Keys: 1. in 2. are арқылы бағалаймын 3- жаттығу. Choose the right letter. 1.a 2.u 3.h 4.h 5.t 6.q арқылы бағалаймын 4- жаттығу.Circle the correct sentence. Keys: 1.a 2.b 3.b 4.a | Оқушылар суреттерге сүйене отырып, әріптерді суреттің астына сөздер құралатындай етіп орналастырып, оқулары тиіс. Оқушылар сөздерді мағынасы бойынша мәтінге қояды. Оқушыларға жақтаудағы сөздерді оқып, оның мағынасын түсінетініне көз жеткізіп, содан соң мәтінді оқып, сөздерді мағынасы бойынша қою ұсынылады.
Оқушылар тиісті әріпті таңдап, оны қоршап, сызады.
Оқушылар өзінің қаласы/жергілікті жер туралы сұрақтарды оқып, сәйкес жауап таңдайды. | |
Жинақтау | Қорыту | 5 - жаттығу. Put is or are. арқылы бағалаймын | Оқушылар бос орынға етістіктің тиісті формасын қоюы керек. | |
Бағалау | Бағалау Формативті бағалау: арқылы бағалау. Суммативті: «блоб ағашы» тәсілі Кері байланыс: 2 жұлдыз 1 тілек тәсілі | Мұғалім оқушыларды сабақ барысында формативті бағалап отырады. Well done, children. Goodbye. See you soon.
| Ал оқушылар өз –өздерін суммативті яғни блоб ағашы арқылы бағалайды және сабақты 2 жұлдыз 1 тілек тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. | Формативті бағалау: арқылы бағалау. Кері байланыс: 2 жұлдыз 1 тілек тәсілі Суммативті: «блоб ағашы» тәсілі |
Үйге тапсырма, оған берілетін нұсқаулар | | Ән тыңдау, 3-жаттығу. | Оқушылар күнделіктеріне жазып алады | |