Батыс Қазақстан облысы
Казталов ауданы
Sarieva Rita Sabitovna
Х.Бөкеева көшесі №4
8(711)44-33-5-93
[email protected]
А.Оразбаева атындағы орта жалпы білім беретін мектебі
Form: 5
Subject: English
Сабақтың тақырыбы:Domestic animals
Сабақтың мақсаты:
а) “What is his cat?”, “What colour are his toys?” деген
сұрақтарды енгізіп, олардың “It’s black”, “They’re blue” деген жауаптарын үйрету. Жаңа сөздердің оқылуымен таныстыру.
ә)оқушылардың ой-өрісін дамыту, сөздік қорын кеңейту.
б)оқушылардың тіл үйренуге қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсінік беру, ойын өткізу, жаттату.
Пәнаралық байланыс: биология, қазақ тілі.
Көрнекіліктер: сөзжұмбақ , қалташықтар, суреттер, топшамалар т.б.
Сабақтың барысы.
I.Org.moment
II.Checking up hometask.
Look at the blackboard. It’s crossword. Please, answer the questions.
6
| | | | | E | | |
| | | | | L | | |
| | | | | E | | |
1 | | | | | P | | 8 |
W | | | | | H | | S |
i | 2 | | 4 | | A | 7 | N |
l | F | 3 | l | 5 | N | g | A |
d | O | m | E | s | T | I | C |
| x | O | O | Q | | R | K |
| | U | | U | | A | |
| | S | | I | | F | |
| | e | | R | | F | |
| | | | R | | e | |
| | | | E | | | |
| | | | l | | | |
1. «жабайы» сөзінің аудармасы
2 Сайқымазақ қулығы бар,
Барған жерде ұрлығы бар.
Бұл қандай аң?
Ұғып ал. (Түлкi)
3. Үй iшiн аралап,
Түнде көп жортады.
Қаптарды жарып,
Мысықтан қорқады. (Тышқан)
4. Айбарлы сұсы бар,
Қанжардай тiсi бар.
Тұла бойында
Тасыған күшi бар,
Күжiрейген жалды,
Бiлсең айт бұл аңды? (Арыстан)
5.Бұтақтарға секiрiп,
Әр жерден қылт етедi.
Кейде жаңғақ кемiрiп,
Жоғары өрлеп кетедi. (Ақтиiн)
6. Тiк жардай түстi,
Шұбатылған
Тұмсығы күштi.
Таситын жүктi,
Бұл қандай мықты? (Пiл)
7. Қара ала тоны бар,
Аңдардың ол краны.
Оны сен де танып ал,
Серейiп кеп тұрады. ( керік)
8.Сабы жоқ қамшы,
Ешкiмге ұсынба,
Уы бар бiр тамшы,
Тiлiнiң ұшында. (Жылан)
Сонда бүгін біздің сөзжұмбағымызда «domestic» деген сөз шықты, яғни «үй жануарлары».
III. The new theme of the lesson “Domestic animals”
1.Балалар бүгінгі біздің сабағымыз ашық, жарық, әрі көңілді өту үшін біздер мына бұлтқа бір тақпақ айтып беруіміз керек.
Children and Clock
The Clock: Tick-Tock, Tick-Tock,
Now it’s ten o’clock
ten o’clock, ten o’clock
And what do you do, children
When it’s ten o’clock
Children : We are at the English
When it’s ten o’clock
2.Жаңа сөздер енгізу.
IV.Doing exercirses
1)”What colour is your toy?”, “It’s . . .”-деген сұрақ-жауапты енгізу. Топшамалармен жұмыс.
2)C C H E N T K
G O O S E O S
P U I P D O G
Z F C A T F D
C O W I O L V
W E H O R S E
S D U C K E I
S H E E P O R
A C A M E L Y
W C C O C K H
3)
IV. Review.
1) How many years do animals live?
DOGS-15YEARS
PIGS-25YEARS
SHEEP-12YEARS
GOATS-15YEARS
HORSE-30YEARS
CATS-13YEARS
COWS-25YEARS
CAMELS-40YEARS
2)Colors (тустерді атап,қалташаларға салу)
V. Conclusion
1)H\t. ex1
2)Marking