kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алгебрадан сабақ жоспары, 9-сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі тақырыбында сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алгебрадан сабақ жоспары, 9-сынып»

Сыныбы

9 в, Алгебра 17.10.18 Усенова А.А.

Сабақтың тақырыбы

Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі

«Білекті бірді жығар, білімді мыңды жығар»

Сабақтың мақсаттары

а) Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешудің әдіс-тәсілдерін қолданып есеп шығаруға үйренеді;

ә) АКТ-ны қолдану, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;

б) оқушыларды достыққа, ұйымшылдыққа, бір-бірінің пікірін тыңдауға, бағалауға, көмек көрсетуге тәрбиелеу.

Оқыту нәтижелері

  • Теңсіздіктерді шешу жолдарын біледі;

  • Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесіне берілген есептерді шығара алады.

Түйінді идеялар

Жүйе есептерінің шешімдерін біріктіре алады.

Сабақтың көрнекілігі

ЭО, ИТ, постер, маркер, тесттер жинағы, оқулық.

Модульдер

АКТ, СТО, топтық тәсілдер, жас ерекшеліктерін ескере оқыту.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

(Білу)

3 мин.






Жаңа сабаққа кіріспе.

Түрткі сұрақтар.

5 мин


Амандасу.

Тренинг: «Болашаққа жоспар»

Топқа бөлу.

Назарларын сабаққа аудару;

Топ ережесін бекіту;

Үй тапсырмасы:

1. Теңдеулер жүйелерін шешу тәсілдері. Әрбір топ бір тәсілден түсіндіріп шығады.

Жабық сұрақ:

1. 2х + 11 0 ҰБТ-2015, 3091 нұсқа, № 7

А) (- ; 5,5)

В) [- 5,5; + )

С) (- 5,5; + )

D) (-5,5; 5,5)

E) (- ; 5,5]

2. ҰБТ-2015, 3092 нұсқа, № 5

А) (- ; 2)

В) [3; + )

С) (2;3)

D) (2; + )

E) (- ; 3]

Ашық сұрақ:

Теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?

Оқушылар тренингтен соң шаш бояуы бойынша сапқа тұрып, санау арқылы 3 топқа бөлінеді.






Сұрақтарға жауап береді.

(Түсіну)

8 мин

1. «Теңсіздіктер» видеокөрсетілім.

2. Анықтама. Қасиеттері.

3. Бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу алгоритмі:

1) Бірінші жүйенің шешімін табу, сан осінің бойынан теңсіздікті қанағаттандыратын жазықтық бөлігін анықтау;
2) Екінші жүйенің шешімін табу, сан осінің бойынан теңсіздікті қанағаттандыратын жазықтық бөлігін анықтау;
3) Екі теңсіздіктің шешімдерінің ортақ бөлігін, яғни теңсіздіктер жүйесінің шешімін табу; 

4. Оқулықтағы мысалдармен танысу, топта талдау.

№ 79 б есебін бірігіп шығару.

Оқушылар бір айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу алгоритмімен танысады.

Есепті бағалау критерийі:

1. Бірінші теңсіздіктің түбірлерін табу;

2. Сан осінің бойынан теңсіздікті қанағаттандыратын аралықты анықтау;
3. Екінші теңсіздіктің түбірлерін табу;

4. Сан осінің бойынан теңсіздікті қанағаттандыратын аралықты анықтау;
5. Екі теңсіздіктің шешімдерінің ортақ бөлігін, яғни теңсіздіктер жүйесінің .шешімін жазу; 

Жаңа тақырыпты меңгерту

(Қолдану)

12 мин

Топтық жұмыс:

1. № 80 есеп

І топ: а;

ІІ топ: ә;

ІІІ топ: в.

Әрбір топ өз есебін тақтада қорғайды.

2.№ 90 а,ә,б. «Эстафета» әдісімен шығару. Топ мүшелері бір есепті бөлісіп шығарады (1-оқушы бірінші теңсіздік, 2-ші оқушы екінші теңсіздік, 3-оқушы жүйе жауаптарын біріктіреді).

1. Оқушылар жауаптарын постерге жазып, тақтада қорғайды. Қалған топтар топ жұмысын 5 балдық жүйе бойынша бағалайды.

Критерий:

1. Есептің дұрыстығы;

2. Сөйлеу шеберлігі;

3. Аудиторияға жеткізе алуы.

4. Уақытқа сыйымдылығы.

5. Өзін-өзі ұстауы

2. Топтар арасында бәсекелестік болады.(3 балл)

Білімдерін пысықтау

(Талдау)

8 мин

Жеке жұмыс:

«Галереяға саяхат»

Оқушылар № 81 a есебін шығарып, А4 форматына жазып тақтаға іледі. Ал қалған оқушылар алдын ала жазылған төмендегі кесте бойынша бағалайды.

Жарайсың!

Жақсы

Әлі де іздену керек





Оқушылар жеке жұмыс жасайды.

Бірін-бірі критерий бойынша бағалайды.

Қорытындылау

(Жинақтау)

5 мин

Бағалау.

1. «Галереяға саяхат» бөлімі бойынша әрбір оқушының жұмысын сыныптастарының пікірімен санаса отырып бағалаймын.

2. «Топтық жұмыс» бойынша топтардың ортақ балын шығарып, қорытындылау, мадақтау.

3. Топтарға ортақ сұрақтар қою:

1. Бүгінгі сабақта сіздерге не жаңалық болды? Нені үйрендіңіздер?

2. Болашақта теңсіздіктерді шешу туралы білімдеріңіз қажет болады деп ойлайсыздар ма?

3. Интернеттен төмендегі математиктердің жұмысымен танысып келіңіздер.

Теңсіздіктерді дәлелдеуде қолданылатын тірек теңсіздіктер:
  1. Коши теңсіздігі

  2. Коши-Буняковский теңсіздігі

  3. Бернулли теңсіздігі

  4. Чебышев теңсіздігі

  5. Мюрхед теңсіздігі

  6. Юнг теңсіздігі

  7. Гельдер теңсіздігі

  8. Минковский теңсіздігі

  9. Йенсен теңсіздігі

Оқушылар алған білімдерін қорытындылайды.

Бағалау

3 мин

Рефлексия.

Оқушылар өз ойларын, сабақтан алған әсерлерін арнайы параққа жазады.

Үйге тапсырма

1 мин

Шыныбеков.

В: №

С: №

ҰБТ есептері.

Интернет арқылы «Теңсіздіктер» тақырыбындағы видеосабақтармен танысу.

Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазады.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Алгебра

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Алгебрадан сабақ жоспары, 9-сынып

Автор: Усенова Айнагуль Ахметкереевна

Дата: 09.06.2019

Номер свидетельства: 514066
