3 сыныпта әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ жоспары
Просмотр содержимого документа
«С. Кенжеғұлов "Ахмет мерген"»
Әдебиеттік оқу 4 – сынып
Сабақ 20 Күні:
Сабақтың тақырыбы: Ахмет мерген. С. Кенжеғұлов
Сабақтың мақсаты: 1. Мәтіннің мазмұнын, идеясын ашу.
2. Оқушы қиялының дамуына ықпал ету.
3. Төзімділікке, жігерлілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: .сызба, плакат, маркер, көздеу дөңгелегі,..т.б.
Сабақтың түрі: Дәстүрлі.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, С.Т.О.
Пәнаралық байланыс: Өзін-өзі тану.
Жоспары: 1. Ұйымдастыру.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
3. Қызығушылығын ояту.
4. Мағынаны тану.
5. Ойталғау.
6. Үйге тапсырма.
Сабақ барысы: І. Сабаққа дайындалу.
ІІ. Үй жұмысын тексеру, бағалау.
ІІІ. Қызығушылығын ояту.
Балалар, мерген деген сөзді қалай түсінесіңдер? Сұрақ бойынша топтау жүргізу.
мүлт кетпейді
спортшы
Мерген
атқанын дәл тигізеді
құралайды көзінен атады
Мергендік не үшін керек?
Адам қалай мерген болады?
Қандай мерген адамдарды білесіңдер?
Мерген болу үшін адамға қандай қасиеттер керек деп ойлайсыңдар?
Сұрақтарға берілген жауаптар бойынша қорытындылау.
- Балалар, бүгінгі сабақта біз мерген де, көреген де болайық.
Тақтаға «Нысана дөңгелегін» ілу. ( Нысана сызу.)
Сергіту сәті.
Мағынаны тану.
Оқушылармен еркін әңгімелесу, тыңдау.
а) Мәтінді бөліктерге бөліп оқу, жинақтап алу, ойда сақтау. 5. Ойталғау.Оқылған мәтін бойынша сұрақ – тапсырмалармен жұмыс. а) Сергіту сәті.
ә) Сөздік жұмысы.
б) Әңгімедегі өзіңе ұнаған кейіпкерді сипаттап жазу.
в) Мәтін соңындағы сұраққа жауап беру. Мақал- мәтелдерді талдау.
г) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту, қортындылау.
6. Үйге тапсырма. Әңгімедегі жер, су аттары мен аюлар мекені болған Тарбағатай тауы туралы « Тарбағатай табиғаты» атты эссе жазу. 31, 32 - бет.