kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Другорядні члени речення. Означення.

Нажмите, чтобы узнать подробности

поглМета:поглибити знання про другорядні члени речення, формувати вміння ставити   

            запитання до другорядних членів речення; виділяти їх у тексті умовними  

            позначками;

            розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; логічне  

            мислення, творчу уяву; мовленнєві навички;

           виховувати інтерес до української історії, гордість за славну історію предків

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Другорядні члени речення. Означення.»

Тема: Другорядні члени речення. Означення.

Мета: поглибити знання про другорядні члени речення, формувати вміння ставити

запитання до другорядних членів речення; виділяти їх у тексті умовними

позначками;

розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; логічне

мислення, творчу уяву; мовленнєві навички;

виховувати інтерес до української історії, гордість за славну історію предків

Тип уроку: урок закріплення вивченого.

Я дитина українська,

Вкраїнського роду,

Українці – то ї назва

Славного народу.

Ю.Шкрумеляк.

Хід уроку

І Організація класу

ІІ Мотивація пізнавальної діяльності

Повідомлення теми, мети уроку

Прослухайте уривок із вірша «Я дитина українська»

Як ви вважаєте, чому автор стверджує, що українці – то є назва славного народу?

Про які славні сторінки історії українського народу ви знаєте?

ІІІ Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

-Які речення називаються другорядними?

-Які речення є поширеними?

-Які речення є непоширеними?

-Що означає додаток, означення, обставина?

1.Доповнити текст означеннями.

Займався на сході… ранок. У …безодні неба танули…зірочки. А … обрій усе розгорався …вогнем. Раптом звідти бризнула …іскорка. І ще одна, і ще. А за ними визирнув … край …кола. Сходило … сонечко.

Слова для довідки: далекий, миготливий, погожий, синій,рожевий, червоний, вогняний, яскравий, ясний.

2 Вправа 139

3 Пояснювальний диктант.

Визначити в тексті означення.

Над лісовим озерцем запалав рожевий ранок. На тихому плесі почали виринати зелені пуп’янки. Минула година золоті промені перетворили смарагдові бруньки на білосніжні чашечки з пучками гарячого сонця. Розквітла водяна лілея – біле латаття.

4 Виконати вправу за зразком:

Днина- спекотлива, радісна, довга, тяжка, щаслива.

Зерно, ніч, усмішка, туман, ранок, сонце.



5 Вправа 145



6 Відгадайте загадки, знайдіть у них означень

Маленьке, біленьке, а весь світ покриває. (Сніг)



Дуже товсті ноги маю

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст,

Замість носа в мене хвіст. ( Слон)



Є рослина в нас така,

Що від неї кінь скака. ( Овес)



Я на вигляд круглолиця,

Наче баня на дзвіниці;

Щирим золотом горю,

Глянь на мене – засліплю. (Сонце)







7 Лінгвістична гра «Склади схему»

На дошці — кола з умовними позначеннями. Розташуйте їх так, щоб утворилася схема пропонованого речення.



Блідий місяць над Дніпром сплив.

Мерехтить роса навколо на зеленій траві.



8 Творча робота

► Складіть і запишіть речення за запропонованою схемою.

9 Ігрова хвилинка

Послухайте речення. У кожному з них – один другорядний член. Якщо це додаток, ви плескаєте в долоні один раз, якщо означення- два, якщо обставина – три рази

  1. Любуйтеся калиною, коли цвіте, а дитиною – коли росте.

  2. Де срібліє вербиця- там здорова водиця.

  3. Риба не ловиться, калина у цвіт вбирається.

  4. Стоїть у дворі дівонька, як над ставом калинонька.



10 Списати, поширюючи речення другорядними членами

(Де?) засяяло (яке?) сонце.

Пройшов (який?) дощ.

(Які?) хмари розбрелися (на чому?).

Зазеленіла (де?) (яка?) травичка.

ІV Підсумок уроку

V Домашнє завдання.

Знайдіть 4 прислів’я або загадки про рослинні символи України. Підкресліть у кожному другорядні члени речення.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Другорядні члени речення. Означення.

Автор: Захарченко Тетяна Валеріївна

Дата: 01.12.2015

Номер свидетельства: 260487
