kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Панорамный урок Достижения Казахстана

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок предназначен для  с русских классов изучения казахского языка. Грамматика урока является глагол,  урок является панорамным урокам. Цель панорамного урока является методы преподования. Учитель во всех разделах урока принал найболшее подходящие методы. Урок был интересным и фукциональным для ученоков и для учителя.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Панорамный урок Достижения Казахстана »

Сабақтың тақырыбы: ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІ ЕТІСТІКТІҢ ҚҰРАМЫ 7 - СЫНЫП

Сабақтың тақырыбы:

ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЖЕТІСТІКТЕРІ

ЕТІСТІКТІҢ ҚҰРАМЫ

7 - СЫНЫП

Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік : оқушылардың таным - дүниесін кеңейте отырып, етістіктің грамматикалық құрамын меңгерту 2.Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын дамытып, сөйлеу мәнерін жетілдіріп, өздігінен білім алуға бағыталған ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру 3.Тәрбиелік: еліміздің 20 жылдық тәуелсіздігін дәріптеу, жетістіктерін мақтан ету арқылы елжандылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік : оқушылардың таным - дүниесін кеңейте отырып, етістіктің грамматикалық құрамын меңгерту

2.Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын дамытып, сөйлеу мәнерін жетілдіріп, өздігінен білім алуға бағыталған ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру

3.Тәрбиелік: еліміздің 20 жылдық тәуелсіздігін дәріптеу, жетістіктерін мақтан ету арқылы елжандылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: интериактивті тақта, ашық журнал, портреттер, қағаздар, маркер. Сабақтың түрі: практикалық сабақ Сабақтың әдіс - тәсілдері: фонетикалық жаттығулар, ынталандыру әдісі, әңгімелеу, сұрақ - жауап, өзіндік іздендіру, “Баяндама”, “Тұлғаны танып біл”оқыта үйрету ойындары, ой ояту, диспут, “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін” техникасы, морфологиялық талдау. Пәнаралық байланыс: тарих

Сабақтың көрнекілігі: интериактивті тақта, ашық журнал, портреттер, қағаздар, маркер.

Сабақтың түрі: практикалық сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: фонетикалық жаттығулар, ынталандыру әдісі, әңгімелеу, сұрақ - жауап, өзіндік іздендіру, “Баяндама”, “Тұлғаны танып біл”оқыта үйрету ойындары, ой ояту, диспут, “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін” техникасы, морфологиялық талдау.

Пәнаралық байланыс: тарих

Күтілетін нәтиже:  Оқытудың әдістемелік жүйесін жетілдіреді;  Білім беруді гуманизациялап және демократияландырады;  Белсенділіктің, біліктіліктің жоғары деңгейін қалыптастырады; Оқу үрдісін басқарудың тиімділігі артады; Білім сапасын көтеру, оқушының әрбір пән бойынша мемлекеттік  стандарт деңгейінде 100 пайыздық үлгерімін қамтамасыз етеді;

Күтілетін нәтиже:

  • Оқытудың әдістемелік жүйесін жетілдіреді;
  • Білім беруді гуманизациялап және демократияландырады;
  • Белсенділіктің, біліктіліктің жоғары деңгейін қалыптастырады;
  • Оқу үрдісін басқарудың тиімділігі артады;
  • Білім сапасын көтеру, оқушының әрбір пән бойынша мемлекеттік

стандарт деңгейінде 100 пайыздық үлгерімін қамтамасыз етеді;

  • Оқу үрдісінің субъекттеріне қолайлы жағдайлар жасалады;
  • Оқушыларды жеке дифференциалды үй жұмысымен қамтамасыз етеді;
  • Дарынды балаларды дер кезінде анықтап және дамытады;
  • Оқушы білімін бағалаудың әділеттілігін қамтамасыз етеді.
І кезең 1.Ұйымдастыру кезеңі: а) Сабаққа қызығушылығын арттыру ә) Фонетикалық жаттығу жасау (ерін жаттығуы: О,Ө,Ү,Ұ езу жаттығуы: Ы,І,Ә) осы дыбыстарды дұрыс айтуға жаттықтыру

І кезең

1.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сабаққа қызығушылығын арттыру

ә) Фонетикалық жаттығу жасау (ерін жаттығуы: О,Ө,Ү,Ұ езу жаттығуы: Ы,І,Ә) осы дыбыстарды дұрыс айтуға жаттықтыру

2.Үй тапсырмасын тексеру. А) сұрақ - жауап арқылы өткен тақырыпты қайталау  1. Тәуелсіз Отанымыз қалай аталады?  2. Мемлекеттік ту қашан бекітілді?  3. Мемлекеттік әнұран қай жылы өзгертілді?  4. Ұлттық рәміздер ненің белгісі? Ә) “Ассоциация қатарын” құру  Тәуелсіздік

2.Үй тапсырмасын тексеру.

А) сұрақ - жауап арқылы өткен тақырыпты қайталау

  • 1. Тәуелсіз Отанымыз қалай аталады?
  • 2. Мемлекеттік ту қашан бекітілді?
  • 3. Мемлекеттік әнұран қай жылы өзгертілді?
  • 4. Ұлттық рәміздер ненің белгісі?

Ә) “Ассоциация қатарын” құру

Тәуелсіздік

ІІ кезең 2.1. Өз бетінше жаңа тақырыпты меңгеру Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен білім алуына  бейімдеу Әдісі: “Данышпан үкілер” техникасы Мәтінмен жұмыс 2. Мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды табу 4. Мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көр 3. Мәтіннен таныс емес ақпаратты табу 5. Талқылауға арналған манызды ойларды тап  1.Сөздікпен жұмыс Ұлтаралық келісім – международное соглашение Күллі әлем – весь мир Жетістіктері - достижения

ІІ кезең

2.1. Өз бетінше жаңа тақырыпты меңгеру

Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен білім алуына

бейімдеу

Әдісі: “Данышпан үкілер” техникасы

Мәтінмен жұмыс

2. Мәтіннен негізгі (жаңа) ұғымдарды табу

4. Мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқылы бейнелеп көр

3. Мәтіннен таныс емес ақпаратты табу

5. Талқылауға арналған манызды ойларды тап

1.Сөздікпен жұмыс

Ұлтаралық келісім – международное соглашение

Күллі әлем – весь мир

Жетістіктері - достижения

2.2. Жұмыс нәтижесін мұғаліммен бірігіп талқылау Мақсаты: ой ояту, оқушыға өзіндік  ой - пікір, қорытынды шығаруға  мүмкіндік беру Әдісі: диспут, оқыта үйрету ойындары Т А П С Ы Р М А Л А Р “ Баяндама” “ Тұлғаны танып біл”

2.2. Жұмыс нәтижесін мұғаліммен бірігіп талқылау

Мақсаты: ой ояту, оқушыға өзіндік

ой - пікір, қорытынды шығаруға

мүмкіндік беру

Әдісі: диспут, оқыта үйрету ойындары

Т

А

П

С

Ы

Р

М

А

Л

А

Р

“ Баяндама”

“ Тұлғаны танып біл”

2.3. Алған теориялық білімді практика жүзінде пысықтау Мақсаты: оқушы өз ісіне сенімді және ортақ  міндеттерін шешуге ынталандыру; Әдісі: “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін”  техникасы  Пікір алмасу, сұрақ -жауап Пікір алмасу, сұрақ -жауап “ Ара ұясы” техникасы “ Тірек мәтін” техникасы

2.3. Алған теориялық білімді практика жүзінде пысықтау

Мақсаты: оқушы өз ісіне сенімді және ортақ

міндеттерін шешуге ынталандыру;

Әдісі: “Ара ұясы” техникасы, “Тірек мәтін”

техникасы

  • Пікір алмасу, сұрақ -жауап
  • Пікір алмасу, сұрақ -жауап

Ара ұясы” техникасы

Тірек мәтін” техникасы

  • Етістіктерді құрамына талдау
  • Етістіктерді құрамына талдау
ІІІ кезең 3.1. Деңгейлік тапсырмалар орындау Мақсаты: оқушылар жоғарғы деңгейге жетуге мақсат  етіп, тапсырмалар үшін балл жинайды Үш деңгейлік тапсырмалар ұсыну І деңгей – оқушылық (репродуктивтік) стандарт ІІ деңгей – алгоритмдік, орташа қиындық ІІІ деңгей – эвристикалық, күрделі

ІІІ кезең

3.1. Деңгейлік тапсырмалар орындау

Мақсаты: оқушылар жоғарғы деңгейге жетуге мақсат

етіп, тапсырмалар үшін балл жинайды

Үш деңгейлік тапсырмалар ұсыну

І деңгей – оқушылық (репродуктивтік) стандарт

ІІ деңгей – алгоритмдік, орташа қиындық

ІІІ деңгей – эвристикалық, күрделі

І ДЕҢГЕЙ оқушылық (репродуктивтік) стандарт 1. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінен етістіктерді теріп жазыңдар 2. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінің мазмұнын орыс тілінде айтып беріндер 3. Туынды етістіктің жұрнақтарын атаңдар. Мысалы келтіріңдер Бағалау жүйесі – 5 балл (Мемлекеттік стандарты меңгеруге мүмкіндік алады)

І ДЕҢГЕЙ

оқушылық (репродуктивтік) стандарт

1. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінен етістіктерді теріп жазыңдар

2. “Қазақстан жетістіктері” мәтінінің мазмұнын орыс тілінде айтып беріндер

3. Туынды етістіктің жұрнақтарын атаңдар. Мысалы келтіріңдер

Бағалау жүйесі – 5 балл

(Мемлекеттік стандарты меңгеруге мүмкіндік алады)

ІІ ДЕҢГЕЙ  алгоритмдік, орташа қиындық 1. “Қазақстан жетістіктері” мәтіндегі сөйлемдерге он сұрақ қойыңдар, сол бойынша өзара сөйлесіңдер. 2. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер. 3. Сөздікті пайдаланып, 10 туынды етістік жазыңдар. Бағалау жүйесі - +4 балл (оқушы алға ұмтылады)

ІІ ДЕҢГЕЙ алгоритмдік, орташа қиындық

1. “Қазақстан жетістіктері” мәтіндегі сөйлемдерге он сұрақ қойыңдар, сол бойынша өзара сөйлесіңдер.

2. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер.

3. Сөздікті пайдаланып, 10 туынды етістік жазыңдар.

Бағалау жүйесі - +4 балл

(оқушы алға ұмтылады)

ІІІ ДЕҢГЕЙ эвристикалық, күрделі “ Қазақстанның болашағы” туралы ертегі құрастырып жазыңдар. Бағалау жүйесі – +3 балл (өз күшіне сенімділік пайда болады)

ІІІ ДЕҢГЕЙ

эвристикалық, күрделі

Қазақстанның болашағы” туралы ертегі құрастырып жазыңдар.

Бағалау жүйесі – +3 балл

(өз күшіне сенімділік пайда болады)

IV КЕЗЕҢ Бағалау. Қазақ тілі пәні бойынша 7 – сыныбының “ Ашық журналы”  Балдар  І деңгей балы 1   Артемьева А.  Буров П.  + 2 3 +  +  Буданов А. Оқушы + + +  4 Матайс А. + 5 балл 5 ІІ деңгей аты - жөні + Сологуб Д. + + + + + 1  + + 2 + + +  + +  + - 3 + - 4 + ІІІ деңгей  + 4 балл - 3 балл + - 1 - 2 Сыныпта - + - жиған + - Үй жұм. балы - - - - - балы Барлық балы 7 б. 4 б. “с/өтпеді” - Бағасы 3,5 б. - 1 б. 10,5 - - 4 б. “с/өтпеді” 2 б. - 5 б. “ 4+” 5 б. “с/өтті” “ 3” 7 б. 6 б. 2 б. 2 б. “ 3” 7 б. “ 3+” 9 б. “ 4”

IV КЕЗЕҢ

Бағалау.

Қазақ тілі пәні бойынша 7 – сыныбының

Ашық журналы”

Балдар

І деңгей балы

1

Артемьева А.

Буров П.

+

2

3

+

+

Буданов А.

Оқушы

+

+

+

4

Матайс А.

+

5 балл

5

ІІ деңгей

аты - жөні

+

Сологуб Д.

+

+

+

+

+

1

+

+

2

+

+

+

+

+

+

-

3

+

-

4

+

ІІІ деңгей

+

4 балл

-

3 балл

+

-

1

-

2

Сыныпта

-

+

-

жиған

+

-

Үй жұм. балы

-

-

-

-

-

балы

Барлық балы

7 б.

4 б. “с/өтпеді”

-

Бағасы

3,5 б.

-

1 б.

10,5

-

-

4 б. “с/өтпеді”

2 б.

-

5 б.

“ 4+”

5 б. “с/өтті”

“ 3”

7 б.

6 б.

2 б.

2 б.

“ 3”

7 б.

“ 3+”

9 б.

“ 4”

V КЕЗЕҢ  Үй тапсырмасы.  1. 27 бет, 6 – тапсырма  2. “Мақтанышым – Қазақстан” эссе жазу

V КЕЗЕҢ Үй тапсырмасы. 1. 27 бет, 6 – тапсырма 2. “Мақтанышым – Қазақстан” эссе жазу

Зейін қойғандарыңызға  рахмет!

Зейін қойғандарыңызға рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Панорамный урок Достижения Казахстана

Автор: Утепова Гульмира Турсынхановна

Дата: 27.02.2015

Номер свидетельства: 179531


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства