күні 23.01.23 |
Сабақтың тақырыбы: Кәсібін дөңгелеткен ана |
Бөлім: Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі. |
Мұғалімнің аты-жөні: Есентемирова Б.Т. |
Сынып:11 «А» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың мақсаты: 11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; 11.4.6.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу, мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу |
Оқу бағдармасына сәйкес оқыту мақсаттары Барлық оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтайды Көптеген оқушылар: мәтіндер мазмұны бойынша дәлелдер келтіріп,өз көзқарастарын еркін жеткізеді Кейбір оқушылар: мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады, мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті (тапсырмалар) | Критерийлер | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Психологиялық ахуал (2 мин) | «Бірдеңе айтқың келсе, еркектен сұра. Егер сіз бірдеңе жасағыңыз келсе, әйелден сұраңыз. Маргарет Тэтчер | Айтылған сөздің мағынасын ашады | Оқушылар өз ойың білдіреді | Мадақтау | ғаламтор |
Қайталау мин) | 1.Қай жылы «Қ Р-дағы гендерлік аясат тұжырымдамасына» қол қойылды 2.Тұжырымдамада саясаттың қандай қағидаттары белгіленген? Пікір білдіру 3.Қазіргі кезде бір қолымен бесікті,екінші қолымен әлемді тербеткен аналарсыз қоғамды елестету мүмкін емес Көсемшенің жасалу жолдарын көрсетеді | 1,2 сұрақтарға жауап береді 3 Берілген тақырып бойынша пікірлерін білдіреді 2.Ереже қайталайды | Оқушылар тапсырманы орындай,өзара пікірлеседі | | Оқулық Үлестірмелі материал |
Тұжырымдау (2-3 мин) | Кәсібін дөңгелеткен | Мағынасын ашады | | Кері байланыс | |
Жаңа тақырыпты меңгеру (22-23 мин) | Мақсатпен критериялармен таныстырады Айтылым Бейнетаспа https://www.youtube.com/watch?v=zgEsrKlqjMU Тыңдалым 30-аудио 213 бет Жазылым «Пирамида тарихы» әдісі | 1.видеоны қарайды 2.мазмұнын түсінеді 3.жаңа тақырыпқа байланыстығын анықтайды 1Мәтінді тыңдайды 2.Кейіпкерді атайды 3.Кейіпкердің іс –әрекетін атап шығады «Пирамида тарихы» 1.Басты кейіпкердің аты 2.Мінездеме немесе сипаттама 3.Әрекеттің орны 4.Проблема 5.Жағдайдың өрісін сипаттайды 6.Проблеманы шешу үшін не қолнанылды 7.Проблеманы шешу және ары қарай не болатынын болжау | Белсенді қатысады Видеоны қарап,жаңа тақырып еліміздегі қандай әйелдер туралы болатынын айтып береді | Кері байланыс | Ғаламтор Оқулық 30-аудио 213 бет |
Білімдерін жеке тексеру (7 мин) | 1-тапсырма 2 балл Сұрақтарға жауап береді 1.Әлия Бектілеуова қандай қиындыққа ұшырады? 2.Ол қиын жағдайдан қалай шықты? 2-тапсырма 3 балл Мәтін мазмұнына сүйене отырып,көсемшені қолдана отырып 3 сөйлем құрастырыңдар 1................................. 2................................. 3................................... 3-тапсырма 5 б 1.Бес кейіпкерге мінездеме жазыңдар | | Өз бетімен жұмыс жасайды | Балл бойынша бағаланады | |
Рефлексия (2 мин) | Критериялар бойынша | | Белсенді қатысады | | |
Үй жұмысы (1 минут) | Көсемше ережесін қайталау 4-тапсырма 119 бет | | Күнделікке жазады | | |