Сабақтың тақырыбы: | Сабақты қорытындылауда қолданылатын кері байланыс түрлері |
Сілтеме: | Мұғалімге арналған нұсқаулық. Интернет желісі |
Сабақтың мақсаты: | Сабақты қорытындылауда кері байланыстың түрлерін тиімді қолдана білулеріне ықпал ету. |
Күтілетін нәтижесі: | |
Түйінді идеялар: | Кері байланыс түрлері |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Үлестірмелі материалдар, А3 қағазы, стикер, АКТ |
Оқыту әдістері: | Миға шабуыл Топтық жұмыс СТО Критериальды бағалау Шығармашылық тапсырма |
Мұғалімдерге психологиялық ахуал туғызу | Коучтың іс-әрекеті | Мұғалімнің іс-әрекеті |
2 мин | Топқа бөлу. Мұғалімдерді жеміс-жидек түрлері бойынша топқа бөлу. | Кеспе қағазда бейнеленген жеміс-жидек түрі бойынша топқа бөлінеді. |
3 мин | Ой қозғау. Рефлексия дегеніміз не? Ол не үшін керек? Оның келесі сабақты жоспарлауға ықпалы бар ма? | Рефлексия туралы өздері білетін мәліметпен бөліседі. Өз сабақтарында қандай кері байланыс түрін қолданып жүргендігін айтады. |
3 мин | Слайд көрсету. «Рефлексия» ұғымына тоқталу. Шығу тарихына тоқталу. Сабақтың мақсат-міндеттерімен таныстыру. Рефлексия сөзі латын тілінен аударғанда reflexio- кейінге айналым мағынасын білдіреді. Бұл терминді Джон Локи 17 ғасырда енгізген. «Рефлексия»- адамның өз істерінің мәнін түсініп, оны ойлану барысында өзіне- өзінің нені, қалай жасағаны туралы толық және анық есеп беруі. | Слайдты тамашалайды. Сабақтың мақсат-міндетімен танысады. |
2 мин | Миға шабуыл. Оригами дегеніміз не? | Оригамидің не екендігін, түсіндірмесін айтады. Жауаптарды «Бас бармақ» арқылы бағалайды. |
8 мин | Мәтінмен жұмыс. Оригамидің шығу тарихы және түрлері баяндалған мәтінді үш топқа таратып беру. Мәтінді оқып, бір-бірлеріне түсіндірулерін ұсыну. Оқып түсіндіруге 5 минуттық уақыт беру. Уақыт біткен соң, парақшаны алып, мәтін бойынша 2 ашық және 1 жабық сұрақ дайындауды айту. |
Топ болып, ынтымақтаса жұмыс жасайды. Мәтінді өзара оқып, бір-бірлеріне түсіндіреді. Белгіленген уақыт біткен соң, мәтін бойынша 3 сұрақ құрастырады, келесі топқа қояды. |
3 мин | «Аяқталмаған сөйлемдер» кері байланыс парақшаларын таратып беру, өз-өздерін бағалау жасауды ұсыну. | «Аяқталмаған сөйлемдер» кері байланыс парақшасына осы тапсырманы қалай орындағанын жазып береді. |
10 мин | Шығармашылық деңгей. Түрлі-түсті қағаз, қайшы, желім таратып беру. Оригамидің жасалу жолы бейнеленген слайд көрсету.Топ мүшелерімен бірлесе отырып, оригами гүлін жасауларына бағыт-бағдар беру. |
Өздеріне таратылып берілген құрал-жабдықтар мен слайдта бейнеленген оригами гүлінің жасалу жолына қарай отырып, өз гүлдерін жасауға әрекет жасау. Ең әдемі гүл жасаған топты «Бағдаршам» түсі арқылы бағалау. |
5 мин | Таныстырылым. Кері байланыс түрлері сипатталған слайдпен таныстыру. Әр қайсысына жеке-жеке тоқталу. |
Кері байланыс түрлерімен танысады. Оларды сабақта тиімді қолдану жолдарын үйренеді. Өздеріне қажетті мәліметті түртіп алады. |
5 мин | | Кері байланыс парақшасын толтырады, түсіндіріп береді. |
5 мин | Сабақты қорытындылау. «Блоб ағашы» кері байланыс парақшасына өздеріңізді белгелеп беріңіздер. Сабақтың бастапқы бөлігінде қай жерінде, ал соңында қай жерде болдыңыздар? Өздеріңзге қажетті мәліметті ала алдыңыз ба? | «Блоб ағашы» кері байланыс парақшасына өздерін белгілеп, сабаққа қатысты, өздеріне қатысты өз қорытындыларын баяндайды. |