Бекітемін:__________________
МД оқу ісі жөніндегі орынбасары:Т.Кенбай
Күні:18.01.2017ж.
Коучинг тақырыбы: Оқытудың бес аспектісіне ықпал етуге арналған АКТ пайдалану үлгілері
Мақсаты: сабақтың тиімділігін арттыру мақсатында АКТ-ны қолдану жолдарымен таныстыру.
Күтілетін нәтиже:
- АКТ-ны тәсілін үйренеді;
-АКТ-ның сабақ барысында қолдану тиімділігі;
-Өз тәжірибелеріне қолдануға бағыт-бағдар алады.
Жұмыстың түрлері: жеке,жұптық, топтық.
Ресурстар: Презентация, маркер, стикерлер, ресурстар, түрлі түсті қағаздар, слайд, «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларлы пайдалану» МАН,интербелсенді тақта.
Түйінді идеялар: 1.Мұғалімдер арасында ынтымақтастық, сенімділік нығая түседі. 2.Мұғалімдері әріптестерімен өзара шығармашылық топта«АКТ-ны» пайдаланып жұмыс істеу тәсіліне байланысты бағыт-бағдарлар алады; 3.АКТ-ны өмірде қолдану жүйесі;
№
Кезеңдері
уақыты
Коучтің іс-әрекеті
Мұғалімдердің іс-әрекеті
Бағалау
1.
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Топтың барлық мүшелерін орындарына отырып,ойларын жинақтауға мүмкіндік берді
Топ мүшелері орындарына жайғасты.
Сәттілік тілейді.
2.
Топтарға бөлу
3 мин
Дайындаған «Билайн», «Актив», «Теле2» белгісі бар карточкаларды таратады.
Мұғалімдер берілген «Билайн», «Актив», «Теле2» белгісі бар
біреуін таңдап алып топқа бөлінеді.
мадақтау
3.
Мұғалімдердің іс- әрекетін қадағалап үйренуіне жол ашу, ой-пікір қозғау,
жауапта нақтылық, тұжырымдамалыққа үйрену
5 мин
Сұрақ:
1.Оқыту мен оқуда бұл құралдарды қалай атаймыз?
2.АКТ дегенді қалай түсінесіздер?
Мұғалімдер
тапсырмаларды орындайды,
топта талқылайды.
мадақтау
4.
Мұғалімдердің пікірін жинақтау, негізгі тақырыпқа назар аударту, ойұшқырлығы, пікір қозғау.
20 мин
Әр топқа сұрақ берілді.3 топқа 3 сұрақ.Сол сұраққа жауап беру үшін постер құрастырып, оны қорғайды.
Постерден кейін әр топ өзге топты бағалайды.
Мысалы:
Өте жақсы 3 шапалақ
жақсы 2 шапалақ
орташа 1 шапалақ
Топ мүшелерінің бірлесе топтық жұмысын ұйымдастыру. Көрсетілім негізінде болжау, сыни тұрғыдан ойлау, бір-бірін тыңдау әрекеттері.
Сұрақтарға постер арқылы ауызша жауап беру. Негізгі сұрақтар бойынша пікірлесу, жеке, жұптық, топтық жұмысты көрсету.
формативті
5.
Қорытынды психологиялық сәт
5 мин
«Білімге үш жол алып барады:
Ойлану,оқу жолы-бұл ең парасатты жол;
-еліктеу,ұқсау жолы-бұл ең оңай жол;
-басын тасқа тиіп,тағдырдан сабақ алу, тәжірибе жинау жолы-бұл ең ашы жол.
Өмір бойы оқып, үйренуден жалықпайық!
Топ мүшелері бір сәт ойланып, ойға шомады.
6
Рефлексия
5 мин
Сабақтан алған әсері туралы пікірін стикерге жазғызу
Сабақтан алған әсері туралы пікірін стикерге жазады.
Қосымша оқу
1. «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технолгяларды пайдалану» МАН
2.Ғаламтор
Қолданылған материалдар
1.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
(ІI деңгей екінші басылым)
Бекітемін:__________________
МД оқу ісі жөніндегі орынбасары:Т.Кенбай
Күні:18.01.2017ж.
Коучинг тақырыбы: Оқытудың бес аспектісіне ықпал етуге арналған АКТ пайдалану үлгілері
Мақсаты: сабақтың тиімділігін арттыру мақсатында АКТ-ны қолдану жолдарымен таныстыру.
Күтілетін нәтиже:
- АКТ-ны тәсілін үйренеді;
-АКТ-ның сабақ барысында қолдану тиімділігі;
-Өз тәжірибелеріне қолдануға бағыт-бағдар алады.
Жұмыстың түрлері: жеке,жұптық, топтық.
Ресурстар: Презентация, маркер, стикерлер, ресурстар, түрлі түсті қағаздар, слайд, «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларлы пайдалану» МАН,интербелсенді тақта.
Түйінді идеялар: 1.Мұғалімдер арасында ынтымақтастық, сенімділік нығая түседі. 2.Мұғалімдері әріптестерімен өзара шығармашылық топта«АКТ-ны» пайдаланып жұмыс істеу тәсіліне байланысты бағыт-бағдарлар алады; 3.АКТ-ны өмірде қолдану жүйесі;
№
Кезеңдері
уақыты
Коучтің іс-әрекеті
Мұғалімдердің іс-әрекеті
Бағалау
1.
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Топтың барлық мүшелерін орындарына отырып,ойларын жинақтауға мүмкіндік берді
Топ мүшелері орындарына жайғасты.
Сәттілік тілейді.
2.
Топтарға бөлу
3 мин
Дайындаған «Билайн», «Актив», «Теле2» белгісі бар карточкаларды таратады.
Мұғалімдер берілген «Билайн», «Актив», «Теле2» белгісі бар
біреуін таңдап алып топқа бөлінеді.
мадақтау
3.
Мұғалімдердің іс- әрекетін қадағалап үйренуіне жол ашу, ой-пікір қозғау,
жауапта нақтылық, тұжырымдамалыққа үйрену
5 мин
Сұрақ:
1.Оқыту мен оқуда бұл құралдарды қалай атаймыз?
2.АКТ дегенді қалай түсінесіздер?
Мұғалімдер
тапсырмаларды орындайды,
топта талқылайды.
мадақтау
4.
Мұғалімдердің пікірін жинақтау, негізгі тақырыпқа назар аударту, ойұшқырлығы, пікір қозғау.
20 мин
Әр топқа сұрақ берілді.3 топқа 3 сұрақ.Сол сұраққа жауап беру үшін постер құрастырып, оны қорғайды.
Постерден кейін әр топ өзге топты бағалайды.
Мысалы:
Өте жақсы 3 шапалақ
жақсы 2 шапалақ
орташа 1 шапалақ
Топ мүшелерінің бірлесе топтық жұмысын ұйымдастыру. Көрсетілім негізінде болжау, сыни тұрғыдан ойлау, бір-бірін тыңдау әрекеттері.
Сұрақтарға постер арқылы ауызша жауап беру. Негізгі сұрақтар бойынша пікірлесу, жеке, жұптық, топтық жұмысты көрсету.
формативті
5.
Қорытынды психологиялық сәт
5 мин
«Білімге үш жол алып барады:
Ойлану,оқу жолы-бұл ең парасатты жол;
-еліктеу,ұқсау жолы-бұл ең оңай жол;
-басын тасқа тиіп,тағдырдан сабақ алу, тәжірибе жинау жолы-бұл ең ашы жол.
Өмір бойы оқып, үйренуден жалықпайық!
Топ мүшелері бір сәт ойланып, ойға шомады.
6
Рефлексия
5 мин
Сабақтан алған әсері туралы пікірін стикерге жазғызу
Сабақтан алған әсері туралы пікірін стикерге жазады.
Қосымша оқу
1. «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технолгяларды пайдалану» МАН
2.Ғаламтор
Қолданылған материалдар
1.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
(ІI деңгей екінші басылым)